تاریخ درج خبر : 1393/09/09
کد خبر : ۴۰۶۴۱۸
+ تغییر اندازه نوشته -

بررسی ۱۲۷ پروژه عمرانی شهرستان لنده در سفر استاندار

در هشتمین نشست تخصصی بررسی پروژه های عمرانی شهرستان های کهگیلویه و بویراحمد، پروژه های عمرانی شهرستان لنده با حضور مسئولین ارشد استانی بررسی شدند.

IMG-20141129-WA0020

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ظهر شنبه در ابتدای این نشست که در شهر لنده برگزار شد، گفت: ۱۲۷ پروژه عمرانی با اعتبار حدود ۱۰۴ میلیارد ریال در این شهرستان در دست اجراست.

وی بیان کرد: میانگین تخصیص اعتبار به هر پروژه در این شهرستان ۳۶۰ میلیون ریال است.

خادمی اظهار داشت: بخش حمل و نقل با حدود ۴۰ میلیارد ریال، کشاورزی و منابع طبیعی با ۱۹ میلیارد ریال و عمران شهری با ۱۳۵میلیارد ریال بیشترین اعتبار عمرانی شهرستان لنده را به خود اختصاص داده اند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد همچنین با بیان اینکه یک هزار و ۷۰۰ پروژه عمرانی در استان در حال احداث است، بیان داشت: به دلیل تعدد طرح ها و پروژه ها، توزیع اعتبارات عمرانی در کمیته برنامه ریزی شهرستانی باعث کندی اجرای طرح ها و پروژه های عمرانی می شود.

وی یادآور شد: از سوی دیگر محدود بودن اعتبارات و مطالبات پیمانکاران از جهت دیگر مشکلاتی است که شورای برنامه ریزی و مسئولین با آن مواجه هستند.

خادمی بیان کرد: برنامه‌ریزی و اولویت بندی در اجرای پروژه‌های عمرانی از هدر رفتن هزینه‌ها و فرصت‌ سوزی جهت تکمیل آنها جلوگیری می کند.

وی تاکید کرد: فرماندار و شورای برنامه ریزی شهرستان لنده به جای خرد کردن اعتبارات با اختصاص اعتبار مناسب به طرح های عمرانی اولویت دار و دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد به تکمیل و افتتاح آنها کمک کنند.

استاندار همچنین گفت: بررسی روند اجرایی پروژه‌ها باید همگام با اجرای پروژه در دستور کار قرار گیرد تا نقاط ضعف و قوت مراحل اجرایی شناسایی و برنامه دقیقتری برای تکمیل آنها در نظر گرفته شود.

خادمی در ادامه به برنامه سفرهای مدیران اجرایی استان به شهرستان ها اشاره کرد و بیان داشت: در این سفرها آخرین وضعیت روند پروژه ها و فرآیند جذب اعتبارات عمرانی شهرستان ها مورد بررسی قرار می گیرند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد