تاریخ درج خبر : 1391/07/19
کد خبر : ۴۰۷۰
+ تغییر اندازه نوشته -

زیرساخت های ترافیکی یاسوج بدرستی ساماندهی نشده است

سایت استاناستاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: بررسی های انجام شده نشان می دهد که زیرساخت های ترافیکی شهر یاسوج مرکز این استان بدرستی ساماندهی نشده است.

 سید ‘حسین صابری’ روز پنجشنبه در نشست شورای ترافیک کهگیلویه و بویراحمد افزود: بر اساس گزارش های رسیده، شهر یاسوج به لحاظ زیرساخت های ترافیکی مشکل خاصی ندارد و دارای میادین و معابر عمومی وسیعی است و با ساماندهی آنها مشکل ترافیک کاهش می یابد.

وی بیان کرد: وضعیت ترافیک در شهر یاسوج آزاردهنده بوده و به هیچ وجه قابل قبول نیست و برطرف شدن هر چه سریعتر آن از سوی متولیان امر ضروری به نظر می رسد.

صابری اظهار داشت: از مسوولان شهرداری و اعضای شورای اسلامی یاسوج برای رفع مشکلات ترافیکی این شهر حمایت همه جانبه می شود.

وی خواستار چاره اندیشی جدی متولیان امر برای روان سازی ترافیک یاسوج و شناسایی و اصلاح نقاط حادثه خیز این شهر به منظور جلوگیری از بروز حوادث رانندگی ناگوار شد.

صابری عنوان کرد: استانداری و سایر دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد در زمینه مطالعه، تهیه و اجرای طرح جامع ترافیک یاسوج آماده هرگونه همکاری با شهرداری و شورای اسلامی این شهر بویژه در زمینه تامین اعتبار مورد نیاز است.

شهردار یاسوج نیز در این نشست، گفت: برای تهیه طرح جامع ترافیک این شهر قراردادی با یک شرکت مشاوره ای در چهارم خرداد 89 منعقد شد.

‘قباد نگین تاجی’ افزود: مبلغ این قرارداد یک میلیارد و 500 میلیون ریال و مدت آن نیز هفت و نیم ماه تعیین شده بود و می بایست تهیه آن اواسط بهمن 89 به اتمام می رسید.

وی بیان کرد: از مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون ریالی این قرارداد تاکنون 630 میلیون ریال به مشاور پرداخت شده است.

نگین تاجی اظهار داشت: مطالعات انجام شده توسط مشاور تهیه طرح جامع ترافیک شهر یاسوج به دلیل ناکافی و غیردقیق بودن مورد قبول قرار نگرفت.

وی عنوان کرد: به همین دلیل این قرارداد بزودی فسخ و تهیه طرح جامع ترافیک شهر یاسوج به فرد دیگری سپرده خواهد شد.

نگین تاجی ابراز داشت: مهمترین دلایل بروز مشکلات و گره های ترافیکی در یاسوج بویژه در مرکز این شهر شامل رفتارهای نامناسب ترافیکی از سوی رانندگان و وجود برخی کمبودهای سخت افزاری است.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد