تاریخ درج خبر : 1393/09/11
کد خبر : ۴۰۹۰۵۰
+ تغییر اندازه نوشته -

ادبیات و داستان در مطبوعات استان جایگاهی ندارند

در کارگاه ادبیات داستانی نمایشگاه کتاب یاسوج مطالب مختلفی مطرح شد از جمله این که داستان در مطبوعات این استان هیچ جایگاهی ندارد.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، عصر امروز و در حاشیه نمایشگاه کتاب شهر یاسوج که ششمین روز خود را پشت سر می‌گذارد از سلسله کارگاه‌های آموزشی در این روز کارگاه ادبیات داستانی به همت انجمن داستان این استان برگزار شد.

IMG_1630

در این نشست که ماشاء الله افسر رئیس انجمن داستان و تنی چند از اعضای این انجمن به همراه مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد حضور داشتند کارشناسان این انجمن به بیان دیدگاه‌های خود در این زمینه پرداختند.

رضا شریعتی داستان‌ نویس و عضو انجمن داستان در استان کهگیلویه و بویراحمد در این نشست با بیان این که متأسفانه آن‌چه که از ادبیات و از گذشته در این استان بر جای مانده ادبیات و داستان‌های شفاهی بوده است دلیل آن را نوپا بودن استان و فقر سواد در گذشته دانست.

این کارشناس امور ادبیات داستانی ادامه داد: شاید آن‌چه که موجب ورود سوادآموزی به استان ما شد منشأ سیاسی داشت.

IMG_1645

شریعتی با یاد کردن از افرادی همچون زنده‌یاد محمد بهمن‌بیگی پدر آموزش و پرورش عشایری کشور افزود: زحمات زیادی برای سوادآموزی در استان کشیده شد اما به دلیل نوپا بودن سواد در کهگیلویه و بویراحمد ادبیات و داستان نوشتاری در استان نداریم.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود به بالزاک و اقدامی که در قرن 17 برای ورود مطبوعات به عرصه ادبیات و داستان داشت اشاره کرد و افزود: با گذشته سه قرن از این رخداد در مطبوعات استان ادبیات و داستان هیچ‌گونه جایگاهی ندارند.

این کارشناس امور ادبیات داستانی تصریح کرد: مطبوعاتی‌های ما به خود اجازه نداده‌اند که حتی یک سطر و یا یک ستون به ادبیات و داستان اختصاص داده شود در حالی که با تودیع و معارفه یک مدیر عکس‌های آن‌چنانی و صفحات رنگین خودنمایی می‌کنند و یا برای تبلیغ فلان اداره و دستگاه کم نمی‌ گذارند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد