تاریخ درج خبر : 1393/09/11
کد خبر : ۴۰۹۱۰۴
+ تغییر اندازه نوشته -

در استان چه خبر است؟

سایت استان: سیدمحمد موسوی‌

یکی از مشکلاتی که همیشه دامنگیر کهگیلویه و بویراحمد بوده و مختص هیچ دولتی نیست و در همه دولتها نیز کم و زیاد وجود داشته، تعداد کم سفرهای وزرا به این استان است.

mapd1

اگر چه این مسئله علل زیادی دارد که پرداختن به آن مجالی دیگر می طلبد و از این حیث همه دولتها بدهکار کهگیلویه و بویراحمد هستند اما مدیریت کنونی استان با علم به این موضوع راهکار دیگری اندیشیده که اتفاقا موثر نیز افتاده است.
دکتر خادمی در کنار اینکه تلاشهای خود را برای دعوت از وزاری مختلف در راستای حضور در استان و پیگیری مشکلات و کمبودها می کند اما به انتظار آنها نمی نشیند و زمان را نمی سوزاند. براین اساس به جای پشت میز نشستن و انتظار کشیدن در استان و شمردن روزهای هفته که کی فلانی بیاید و بهمانی عزم سفر به استان کند، او خود به وزارت خانه ها می رود و مشکلات و نیازهای استان را با وزرا و سایر مسئولین کشوری پیگیری می کند.
نشان به آن نشان که استاندار در طول یکسال گذشته دهها نشست با مسئولین کشوری و وزرا برگزار کرده و در این نشست ها پیگیر مشکلات و مسائل استان بوده و از این حیث دستآوردهای ملموستری از حضور وزرا در استان داشته است.
البته در برخی از این نشست ها نمایندگان استان نیز فعالانه و دلسوزانه استاندار را همراهی کرده و نشان داده اند که عزمی همگانی برای گشودن گره از کار فروبسته استان در بخش های مختلف وجود دارد. حتی در یکی از دیدارها که با وزیر بهداشت برگزار شد، حضرت آیت الله ملک حسینی نیز قدم رنجه فرمودند و حضور یافتند تا از زبان شیوای ایشان انبوه دردها و نداریهای بخش بهداشت و درمان استان بیان شود و وزیر هم حرمت میهمان نگه داشت و هر آنچه را که از سوی مسئولان علوم پزشکی استان خواسته شد، اجابت کرد.
بخشی از این نشستها رسانه ای شدند و دست آوردهای آنان بیان شد و برخی نیز نشدند تا توقعی بی جهت در مردم ایجاد نشود.
اما از اغلب این نشست ها خبرهای خوشی به گوش رسید و نوید بخش توسعه کهگیلویه و بویراحمد شد. از جمله این نشست اخیر با وزیر بهداشت یا نشست با رئیس فرودگاههای کشور و این نشست آخری با معاونین وزارت صنعت و معدن که دست آورد آن صدور مجوز شرکت فولاد دنا بود که به طور قطع تاسیس این شرکت مرهمی بر زخمهای بیکاری در استان خواهد بود.
هفته گذشته و در آستانه فصل تدوین بودجه هم استاندار و معاونین و جمعی از مدیران کل عزم سفر به پایتخت کردند تا با چانه زنی در وزارت خانه ها و سازمان مدیریت سهم پروژه های استان را در بودجه ۹۴ افزایش دهند.
این روزها نیز مسئولین برنامه ریزی استان از تخصیص مناسب اعتبارات امسال نسبت به سال قبل خبر می دهند که این باعث شتاب گرفتن پروژه های عمرانی مختلف شده است. آنگونه که مسئولین می گویند امسال تاکنون ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار به استان تخصیص یافته و این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته این میزان ۹۸ میلیارد تومان بوده است.
اگر چه با تلاش مسئولین کارهای خوبی در حال انجام شدن است و گامهایی برای توسعه استان برداشته می شود اما توسعه پایدار استان جز با اراده جمعی همگان محقق نمی شود. این روزها هستند کسانی که هنری جز چوب لای چرخ گذاشتن توسعه استان ندارند و حاضرند قیصریه ای را برای دستمال آلوده به مسائل شبه سیاسی و باندی و قومی خود به آتش بکشند. با این حال مدیریت ارشد استان گوش بر حاشیه های بسته و تنها چشم به آبادانی این استان با همت و همدلی همگان دارد.
راستی ما کجای این ماجرا هستیم؟

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • دبیرجغرافیا گفت:

    لطف کنید نقشه های جدید استان را روی سایت بگذارید . کاردرستی نیست که از نقشه های قدیمی استفاده کنید که شهرستانهای جدید در آن ثبت نشده باشد. شاید این مطلب شما به عنوان منبع یک دانش آموز مورد استفاده قرارگیرد.

پربازديد