تاریخ درج خبر : 1393/09/11
کد خبر : ۴۰۹۲۲۱
+ تغییر اندازه نوشته -

بنای 50 ساله‌ای که از ساختمان نوساز باکیفیت‌تر است/ درخواست دختر دانشجو از استاندار

رئیس آموزشکده فنی دختران یاسوج گفت: برخی از ساختما‌ن‌های این آموزشکده از جمله کارگاه و سلف سرویس، عمری بیش از 50 سال دارند و کاملا مستهلک شده‌اند.

به گزارش سایت استان، استاندار کهگیلویه و بویراحمد به همراه برخی مدیران کل استانداری و از بخشهای مختلف آموزشکده فنی دختران یاسوج بازدید کرد.

IMG_1731

در بازدید از ساختمان نوساز سلف سرویس که هنوز به بهره برداری نرسیده است مدیرکل دفتر فنی استانداری کیفیت مصالح بکار رفته در این ساختمان را فاقد استاندارد لازم دانست و بیان داشت: این مصالح از حداقل کیفیت نیز بی بهره است.

سید حسین کاظمی به اختلاف پیمانکار با کارفرما اشاره کرد و به استاندار گفت: با ابزارهایی قانونی وی را وادار به تکمیل این پروژه خواهیم کرد.

مدیرکل دفتر فنی استانداری ادامه داد: در سالهای گذشته نظارت کافی بر ساخت این پروژه صورت نگرفته است.

رییس آموزشکده فنی و حرفه ای دخترانه یاسوج نیز گفت: این آموزشکده در سال 78 با سه رشته تحصیلی شامل بهداشت مدارس، طراحی دوخت و حسابداری در مقطع کاردانی آغاز به کار کرد.

فرزانه آرامش افزود: در سالهای 81 – 82 رشته کامپیوتر و مربی کودک و از سال 89 نیز رشته معماری و سایر رشته ها برای تدریس در این آموزشکده فنی و حرفه ای اضافه شد.

IMG_1759
وی بیان کرد: هم اینک 600 دانشجو مقطع کاردانی از نقاط مختلف کشور در رشته های طراحی دوخت، کامپیوتر، حسابداری، معماری و مربی کودک در آموزشکده فنی و حرفه ای دخترانه یاسوج مشغول به تحصیل هستند.

آرامش اظهار کرد: شمار زیادی از دانشجویان این آموزشکده فنی و حرفه ای پس از دانش آموختگی جذب بازار کار شده اند.

وی دانشکده فنی و حرفه ای دخترانه یاسوج را یک دانشگاه کارآفرین دانست و گفت: این دانشکده تنها مرکز دخترانه کهگیلویه و بویراحمد بوده و دارای مشکلات متعدد زیرساختی و رفاهی است.

آرامش کمبود فضای آموزشی و تجهیزات کارگاهی، نبود محوطه آسفالته، نداشتن خوابگاه مناسب و تکمیل نشدن سلف سرویس غذاخوری را از مشکلات عمده این آموزشکده عنوان کرد.

رییس آموزشکده فنی و حرفه ای دخترانه یاسوج افزود: استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این بازدید اعتباری را برای شتاب بخشی در تکمیل سلف سرویس و تجهیز کارگاه های این آموزشکده اختصاص دادند.

در این بازدید یکی از دانشجویان دختر به استاندار گفت: این مجموعه هیچ گونه امکانات رفاهی و فوق برنامه ندارد و شما باید پیگیر حل مشکلات ما نیز باشید.

IMG_1753

وی وضعیت این آموزشکده را با در قالب یک شعر برای استاندار تشریح کرد و خواستار توجه جدی به رفع مشکلات دانشجویان در این واحد آموزش عالی شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پایان این بازدید گفت: با توجه به این که اعتبارات زیر مجموعه های وزارت علوم به صورت ملی است، مدیریت استان در رابطه با پیگیری همه توان خود را بکار می گیرد.

خادمی همچنین گفت: با توجه به اینکه ساختمانی با اعتبار یک میلیارد تومان معطل مبلغ ناچیزی جهت تکمیل است از منابع استانی و به صورت محدود کمک می شود تا این سرمایه دچار استهلاک نشده و بتوان از آن استفاده کرد.

گزارش تصویری از این بازدید:

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • فرزندایل گفت:

  باتشکرصمیمانه ازمدیریت دانشگاه که این همه زحمت می کشند.
  جناب استاندارماهنوزنیازبه رسیدگی دارییم ، واگریه زمانی مایل بودین که عکس ازدانشگاه داشته باشین اطلاع بدهیدکه برایتان درسایت استان آپلودکنم.

 • محسن گفت:

  میگم این حسین کاظمی را چرا استاندار برنمیداره ؟ تو تمام جلسات و بازدیدها بدون شک تمام پروژه های استان را فاقد استاندارد لازم می داند پس تو چکاره ای؟ مگه تو مدیر کل دفتر فنی استان نیستی ؟

 • دروربی پایان به سرکار خانم استاد فرزانه ارامش که دراین مدت زمان کم مدیریتی توانست مسعولین ارشداستان رابه دانشکده بکشاندتاخودشان ازنزدیک شاهد مشکلات این مجموعه باشندمن به نمایندگی از اکثریت دانشجویان تشکر وقدر دانی خودمان را از سرکارخانم ارامش اعلام می نماییم به امیدروزی که ایشان مسعولین کشوری رابه این مجموعه
  دعوت نمایند

پربازديد