تاریخ درج خبر : 1393/09/13
کد خبر : ۴۱۰۰۴۹
+ تغییر اندازه نوشته -

برخی از بیرون می‌آیند و نظم جلسات دانشجویی را به هم می‌زنند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: برخی از بیرون به برنامه‌های دانشجویی از جمله مناظره‌ها و سخنرانی‌ها وارد می‌شوند، نظم جلسه را به هم می‌زنند و میدان‌داری هم می‌کنند.

IMG_0267

رضا چمن در نشست تشکل‌های سیاسی دانشگاه‌های استان کهگیلویه و بویراحمد که با حضور استاندار  و به منظور برگزاری برنامه‌های ۱۶ آذر برگزار شد، اظهار کرد: دانش قدرتمندترین سلاح دانشجو است و دانشگاهیان رسالت تربیت نیروی انسانی فردای جامعه را بر عهده دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با ابراز گلایه از دانشجویانی که در جلسه بحث‌های غیر ضروری و خارج از بحث را مطرح کردند، گفت: آزادی تشکل‌ها، آزادی ابراز عقیده و اندیشه با رعایت اصول، صحه صدر، حفظ همه اصول گفتمان کامل پذیرفته است و قطعاً هیچ تشکلی منزوی و محروم شدن تشکل دیگری را نمی‌خواهد.
چمن در ادامه با اشاره به خاطره‌ای از شهید مطهری که عده‌ای برای تعطیلی کرسی‌های مارکسیست و کمونیسم در دانشگاه اعتراض کردند و این شهید گفت، اجازه بدهید این کرسی‌ها برگزار شود تا ما هم به شبهات پاسخ بدهیم و همچنین با اشاره به پاسخگویی امام صادق(ع) به کفار و کسانی که شبهاتی را مطرح می‌کردند، افزود:  امام صادق(ع) در مقابل کسانی که خدا  و پیامبر اسلامی(ص) را منکر می‌شدند، در مساجد با کامل آرامش و متانت به سئوالات و افکار آنها پاسخ می‌داد.
وی با بیان اینکه نباید بترسیم که ایدئولوژی ما دچار ویروس شود، بیان کرد: به این دلیل نباید از مناظره‌ها و پاسخگویی با مخالفان فکری خودمان هراسی داشته باشیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گردهمایی، مناظره‌ها و کرسی‌های آزاد اندیشی را  فرصتی برای ابراز عقیده و بحث و تبادل نظر دانست و افزود:  دین اسلام هرگز با بستن باب صدای مخالف موافق نبوده بلکه بزرگان دین با سعه صدر صدای مخالف را شنیده اند و با بیان وبرهان پاسخ داده اند.

IMG_1804

رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج به مکاتب بحث امام صادق (ع)با دشنمنان دین خدا و سبک ایدئولوژی شهید مطهری که معتقد بود نباید کرسی آزاداندیشی کمونیست ها در دانشگاه بسته شود اشاره کرد وگفت: شهید مطهری معتقدبود باید صدای مخالف شنیده شود تا به آن پاسخ داده شود تا از هر گونه شبهه آفرینی جلوگیری شود.

وی تصریح کرد: ایدئولوژی انقلابی ما برگرفته از قرآن و نهج البلاغه است و طرح میاحث مختلف در قالب کرسی های آزاد اندیشی فرصتی برای تضارب افکار و پویایی جامعه دانشجوی و دانشجویان خواهد شد.

چمن با بیان اینکه مجوزها با هماهنگی مسئولان دانشگاه، استان و تشکل‌ها صادر می‌شود و همه در جریان برگزاری این مراسم‌ها هستند، گفت: برخی افراد بیرون از دانشگاه علوم‌پزشکی نظم برنامه را به هم می‌زنند و مجبوریم ورود به جلسات دانشجویی را فیلتر کنیم و اجازه ندهیم هر کسی بیاید و اگر در نهایت هم لازم شد، اینگونه فعالیت‌ها را تعطیل می‌کنیم.
این مسئول دانشگاه تصریح کرد: برخی‌ها که از بیرون می‌آیند، نظم برنامه‌ها را به هم می‌زنند و میدان داری هم می‌کنند، در گذشته و حال افراد مختلف از گروه‌های سیاسی آمدند و دانشگاه علوم پزشکی نقش میزبان را دارد.
چمن گفت: اصول باید در مناظره‌ها و گفت‌وگوها و سایر برنامه‌های دانشجویی رعایت شود، در غیر اینصورت بخاطر اینکه ناامنی بوجود نیاید و نظم دانشگاه به هم نریزد، مجبوریم برگزاری اینگونه کارها را تعطیل کنیم.

IMG_1794
وی از رسانه‌ها خواست تا اطلاعات را ناقص منعکس نکنند و قبل و بعد از هر سخنی را بسنجند تا شائبه‌ای بیرون از دانشگاه برای سایرین بوجود نیاید.
چمن ادامه داد: گاهی برخی رسانه‌ها مطلبی را ناقص منعکس می‌کند و اطلاعاتی نادرستی را با تیترهای خودشان، انتشار و بلد می‌کنند.

وی در پاسخ به برخی دانشجویان ازچگونگی روند توسعه خدمات بخش سلامت دراستان بیان کرد: مدیران سلامت در کشور گل سرسبد خدمت رسانی به مردم اند و این بخش دراستان در یکسال گذشته خدمات ارزنده ای ارائه شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تصریح کرد: روند خدمات رسانی بخس مهم بهداشت و درمان در استان نسبت به گذشته روند چشمگیری یافته و نسبت به ایده ال فاصله زیادی دارد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    درود بر استاد چمن مرد خستگی ناپذیر

  • محمودی گفت:

    احسنت بر منش و روش اندیشمندانه جناب استاد چمن خداوند به همه ما قدرت شناخت صحیح از معارف دینی عطا کند.

پربازديد