تاریخ درج خبر : 1393/09/13
کد خبر : ۴۱۰۱۷۴
+ تغییر اندازه نوشته -

فعالیت های سیاسی دانشجویان معطوف به قدرت نیست/توسعه استان با سنگ و آهن شکل نمی گیرد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه این استان با سنگ و آجر توسعه نمی یابد، گفت: توسعه کهگیلویه و بویراحمد مستلزم نهادینه شدن فرهنگ توسعه است.

IMG_0190

سید موسی خادمی بعدازظهر چهارشنبه در نشستی با تشکل های دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد رسالت دانشگاه را تولید علم و دانش و توسعه تکنولوژی و دانش دانست و اظهار داشت: آنچه که به عنوان فعالیت های سیاسی در دانشگاه وجود دارد، وظیفه اصلی دانشگاه نیست بلکه یکی از محصولات فرعی دانشگاه است.

وی بیان کرد: وقتی سیستم های بیرونی در عرصه سیاست کار خود را به خوبی انجام ندهند، دانشجویان بخشی از بار توسعه سیاسی را بر عهده می گیرند.

فعالیت های سیاسی دانشجویان معطوف به قدرت نیست

خادمی گفت: ریشه بسیاری از رخدادهای فرهنگی در فعالیتهای سیاسی دانشگاهها بوده و این به این دلیل است که نهادهای متولی سیاست از جمله احزاب کار خود را به خوبی انجام نداده اند.

وی عدالت خواهی، آزادی طلبی، استبداد ستیزی و استعمار ستیزی را از شاخصه های جنبش دانشجویی دانشت و گفت: آذر سال 1332و 13 آبان ترکیبی از استعمار و استبداد ستیزی دانشجویان بوده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد به تفاوت فعالیت های سیاسی دانشجویان با مجموعه های بیرون اشاره کرد و اظهار داشت: فعالیت های سیاسی دانشجویان بر خلاف دیگران معطوف به قدرت نیست بلکه معطف به منافع جامعه است.

توسعه کهگیلویه و بویراحمد با سنگ و آهن شکل نمی گیرد

خادمی همچنین به مسائل استان اشاره کرد و گفت: توسعه کهگیلویه و بویراحمد با سنگ، خاک، آجر و آهن شکل نمی گیرد.

وی افزود: اگر 10 کارخانه و 10 اتوبان هم در این استان ساخته شود، توسعه در استان شکل نمی گیرد زیرا توسعه باید درون زا باشد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد مغز توسعه درون زا را فرهنگ توسعه و توسعه فرهنگی دانست و گفت: برای توسعه یک جامعه ابتدا باید افراد آن جامعه برای پذیرفتن فرهنگ توسعه آماده باشند.

وی توسعه استان را نیازمند توسعه فرهنگی دانست و بیان داشت: حوزه سیاسی هم بخشی از این توسعه است که بخشی از این مهم بر عهده دانشجویان می باشد.

IMG_0249

خادمی افزود: خودزنی، تخریب و عدم تحمل یکدیگر همه ناشی از عدم توسعه فرهنگی است.

وی فرهنگ عشیره ای استان را دارای فرهنگ های خوب و زاید دانست و اظهار داشت: ویژگی های خوب این فرهنگ باید حفظ شود و ارتقا یابد اما ویژگی های منفی آن باید پیرایش و حذف شوند و تا این کار را نکنیم رنگ توسعه را نمی بینیم.

خادمی بر تفاهم بر روی اشتراکات تاکید کرد و گفت: توسعه استان نقطه مشترک همگان است و اگر بر روی توسعه استان به توافق برسیم خیلی از اختلافات حل می شود.

فرهنگ و اقتصاد در اولویت توسعه استان

استاندار با بیان اینکه بر روی توسعه فرهنگی و اقتصادی استان اختلاف نظر وجود ندارد، گفت: هرکس نگاهش معطوف به توسعه استان باشد راه ما با او یکی است و هرکس اینگونه نباشد راهش از ما جداست.

وی فرهنگ و اقتصاد را در اولویت توسعه در استان عنوان کرد و بیان داشت: مباحث سیاسی در استان در اولویت قرار ندارد.

خادمی بر کمک دانشجوان به توسعه استان تاکید و به دانشجویان توصیه کرد: حضور و سخنرانی یک نظریه پرداز توسعه در دانشگاه بسیار برای استان موثر تر و نتیجه بخش تر از فردی است که در حوزه مباحث سیاسی صحبت می کند.

وی با بیان اینکه استان به بحثهایی از جنس توسعه نیاز دارد، اظهار داشت: دانشجویان با برگزاری همایش ها و گفتمانها، روشها و مدلهایی را برای توسعه استان ترسیم کنند.

خادمی با بیان اینکه توضیح دادن مشکلات استان و ظرفیتهای آن دردی را دوا نمی کند، گفت: ما معمولا مشکلات استان را به خوبی توضیح می دهیم اما راهکاری برای حل این مشکلات ارائه نمی دهیم.

وی بر همکاری دانشجویان برای توسعه فرهنگی استان تاکید کرد و افزود: نباید وقت دانشجویان در زمینه برخی مسائل سیاسی تلف شود.

IMG_0216

دولت به دنبال شعار دادن نیست

خادمی دولت یازدهم را در زمینه اطلاع رسانی مظلوم دانست و گفت: دولت به دنبال شعار دهی نیست و آنقدر گرفتار کار و رفع مشکلات است که وقت این کار را ندارد و مردم در خصوص عملکرد مسئولان قضاوت خواهند کرد.

وی همچنین به ضعف اطلاع رسانی در رسانه ها اشاره کرد و گفت: برخی رسانه ها به جای بیان عملکرد ها تنها حاشیه ها را منعکس می کنند.

وی خدمات دولت را خدمات نظام دانست و گفت: باید عملکردهای نظام به جامعه گفته شود تا مردم نسبت به نظام امیدوار شوند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد