تاریخ درج خبر : 1393/09/15
کد خبر : ۴۱۳۱۴۷
+ تغییر اندازه نوشته -

برخورد قضایی با 22 متخلف منابع طبیعی در بویراحمد

رئیس منابع طبیعی شهرستان بویراحمد از برخورد قضایی با 22 متخلف و متعرض به منابع طبیعی این شهرستان خبر داد.

سعید نظری با ابراز رضایت از عملکرد قاطعانه دستگاه قضایی در کهگیلویه و بویراحمد با چپاولگران منابع طبیعی در شهرستان بویراحمد اظهار کرد: دادستان و معاون دادستان از هر لحاظ یاور و مددکار منابع طبیعی هستند و باید از آن‌ها به عنوان دوستداران واقعی طبیعت در استان نام برد.

وی ادامه داد: گاه ساعت‌ها و پاسی گذشته از نیمه شب دادستان محترم را در جریان امور و تخریب‌ها قرار می‌دهیم که با روی گشاده و البته با قاطعیت دستور پی‌گیری و پیگرد افراد متخلف را صادر می‌کنند.

رئیس منابع طبیعی شهرستان بویراحمد از معرفی 22 متخلف و متعرض به منابع طبیعی طی چند وقت اخیر به دستگاه قضایی خبر داد و گفت: این روند همچنان ادامه دارد و مأموران ما به صورت شبانه‌روزی به دنبال مخربان طبیعت و منابع طبیعی هستند.

این مسئول با ابراز تأسف از این که مأموران منابع طبیعی گاهی اوقات با بدترین حالت مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرند، خاطرنشان کرد: در روزهای گذشته یکی از پرسنل خدوم ما به شدت از سوی مخربان منابع طبیعی مورد ضرب و شتم قرار گرفت اما این متخلفان بدانند که منابع طبیعی شهرستان به هیچ وجه در مقابل عده‌ای سودجو و منفعت‌طلب کوتاه نخواهند آمد.

نظری به ماده 48 قانون حفاظت از جنگل‌ها اشاره کرد و گفت: برخی به دنبال زیر پا گذاشتن این قانون هستند که باید با این قانون‌شکنان در هر لباس و منصبی هم که باشند برخورد شود.

وی با قدردانی از مردم برخی مناطق از جمله ده‌برآفتاب که در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد حرمت جنگل را تاکنون به بهترین نحو ممکن نگه داشته‌اند و حسن همجواری آن‌ها با جنگل‌ها زبانزد خاص و عام است، تصریح کرد: از مردم شهیدپرور این روستا هم به جد می‌خواهیم برای در امان ماندن عرصه‌های طبیعی، تخریب‌کنندگان عرصه‌ها‌ را به خادمان خود در منابع طبیعی معرفی کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد