تاریخ درج خبر : 1393/09/16
کد خبر : ۴۱۳۲۷۸
+ تغییر اندازه نوشته -

تشریح برنامه‌های هفته نکوداشت خدمات داوطلبانه در استان

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد گفت: برنامه‌های مختلفی در هفته نکوداشت خدمات داوطلبانه در جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد برنامه‌ریزی شده که اجرایی می‌شود.

سید ابوالفتح بهنامیان اظهار کرد: چهاردهم آذر ماه مصادف با پنجم دسامبر روز جهانی داوطلب نامگذاری شده و بهترین فرصت برای توسعه فرهنگ فعالیت‌های داوطلبانه و مشارکت مردمی در عرصه سلامت است.

وی ابراز کرد: داوطلبان هلال احمر امروز به عنوان نیروهای فعال و آماده برای امدادرسانی و یاری دادن به حادثه‌دیدگان بازوان توانمند و قدرتمند جمعیت هلال احمر بوده و اقدامات بشردوستانه داوطلبان جمعیت هلال احمر الهام گرفته از آموزه‌های دین اسلام است.

بهنامیان با اشاره به این‌که روز جهانی داوطلبان فرصت مناسبی برای ترویج فرهنگ داوطلبی و خدمت‌رسانی در بین مردم و نهادینه کردن فعالیت‌های بشردوستانه است، افزود: امسال از 14 آذر ماه لغایت 21 آذر ماه به عنوان هفته داوطلب و نکوداشت خدمات داوطلبانه در نظر گرفته شده است.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد با بیان این‌که در طول این هفته برنامه‌های متعددی در نظر گرفته شده که اجرایی می‌شود، تصریح کرد: دیروز نخستین روز از این هفته و با عنوان داوطلبان، و تجدید میثاق با آرمان‌های ایثارگران انقلاب اسلامی بوده که داوطلبان با حضور باشکوه در مصلاهای نمازجمعه و برپایی ایستگاه‌ها و چادرهای سلامت در مسیر نمازگزاران و اهدای خون این روز را گرامی داشتند.

بهنامیان ادامه داد: امروز دومین روز از این هفته با عنوان ورزشکاران داوطلب منادیان نشاط و پویایی نامگذاری شده است و برنامه‌هایی از جمله کوهپیمایی، فراخوان جذب اختصاصی، انجام ورزش‌های جمعی در پارک‌ها و ارسال پیام تبریک در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به سومین روز از این هفته با عنوان هنرمندان داوطلب سفیران مهر و نیک ورزی، ابراز کرد: در این روز طرح نیابت و ارائه خدمات فرهنگی، اجتماعی و سلامت به سالمندان نیازمند و محروم جذب عمومی و تخصصی، برپایی نمایشگاه عکس و ارسال پیام تبریک است.

این مقام مسئول در هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: چهارمین روز هفته با عنوان وکلا و نمایندگان داوطلب مروجین عدالت اجتماعی بوده که تشکیل فراکسیون نمایندگان داوطلب، انجام با تعهد یک روز خدمت داوطلبانه، دیدار با مقامات جمعیت از جمله برنامه‌های این روز است.

بهنامیان پزشکان داوطلب حامیان سلامت جامعه را عنوان پنجمین روز هفته نکوداشت داوطلب اعلام کرد و افزود: مسابقه پیامکی سلامت و پیشگیری، برپایی چادر سلامت و ارائه خدمات ویزیت رایگان، معرفی طب سنتی در چادرهای سلامت از برنامه‌های در نظر گرفته شده برای این روز است.

وی گفت: 20 آذر ماه با عنوان جوانان دیروز مهرورزان امروز نامگذاری شده و در این روز برگزاری آیین‌ ورودی مهر طلبان، آغاز شروع کلاس‌های آموزشی سرگروه‌های داوطلبان در دستور کار قرار دارد.

آخرین روز این هفته جشن بزرگ داوطلبان و اجرای آیین نکوداشت خدمات داوطلبانه با عنوان یاران مهربانی در نظر گرفته شده است.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: امور داوطلبان با جذب، سازماندهی و بهره‌گیری لازم از توان اقشار و افرادی که تمایل به مشارکت در اهداف انسان‌دوستانه جمعیت هلال احمر را دارند، به نیازمندان کمک می‌کنند.

بهنامیان مأموریت اصلی داوطلبان این جمعیت را جذب و مشارکت‌های مردمی برای حمایت از نیازمندان و در حوزه‌های امداد و نجات و فعالیت‌های بشردوستانه عنوان و بر لزوم حمایت و تقویت هرچه بیشتر این فعالیت‌ها تأکید کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد