تاریخ درج خبر : 1393/09/18
کد خبر : ۴۱۵۵۶۸
+ تغییر اندازه نوشته -

انتظار 35 ساله مردم برای بهسازی جاده 11 روستای حومه غربی دهدشت

مردم 11 روستای حومه غربی شهرستان کهگیلویه با ابراز گلایه از مسوولین برای ساماندهی نشدن جاده های بین روستایی گفتند: برآورده شدن انتظار 35 ساله مردم این روستاها نیازمند همت مسوولان است.

مردم این روستاها معتقد هستند از بعد انقلاب تاکنون هیچ گونه عملیات راهداری در این هشت کیلومتر مسیر ارتباطی انجام نشده است.

81418220-6128305

راه ارتباطی نامناسب در این روستاها باعث مهاجرت بیش از یکهزار نفر از مردم به شهرهای مجاور شده است.

در هنگام بارندگی ارتباط بین روستایی این 11 روستا قطع و خدمات رسانی دچار مشکل می شود.

محمد صالح کریمی رییس شورای اسلامی روستای کوشک با اشاره به اینکه راه ارتباطی این 11 روستا بعد انقلاب زیرسازی شده گفت: نمایندگان و مسوولان زیادی در این سالها قول بهسازی و آسفالت دادند ولی تاکنون هچ گونه عملیاتی انجام نشده است.

وی با بیان اینکه مسوولان تنها در زمان انتخابات برای بررسی مشکلات به این روستاها سفر می کنند افزود: مقداری ماسه (بیس) در زمان انتخابات مجلس به این مسیر حمل ولی بدون هیچ گونه عملیاتی رها شد.

یکی از فرهنگیان بازنشسته این حوزه با اشاره به اینکه بخش حومه غربی شهرستان کهگیلویه از سوی مسوولین فراموش شده گفت: آیا مردم این 11 روستا که چهار شهید تقدیم انقلاب کرده اند حق استفاده از راه ارتباطی مناسب را ندارند.

صادق پرما بی مهری و کم توجهی مسوولان به این روستاها را بی عدالتی دانست و افزود: مسوولان باید پاسخگوی انتظارات به حق مردم در راستای پیگیری و رفع مشکلات این روستاها باشند.

طوفان جاودان پدر شهید جاودان با اشاره به کم توجهی مسوولان به روستاهای حومه غربی بخصوص روستای چهار شهیدی امیرالمومنین گفت: راه ارتباطی مزار شهدا مناسب نیست و پر از سنگلاخ است.

وی افزود: از مسوولین می خواهیم که نسبت به ساماندهی جاده های بین روستایی اقدامات لازم را انجام دهند.

عبدالرحمان روح الامین یکی از اهالی روستا عبور و مرور برای اهالی روستا در این مسیر پر از سنگ را غیر ممکن خواند و اظهارکرد: هنگام بارندگی مدارس این روستاها به دلیل وجود دره های بین روستایی تعطیل می شود.

وی فصل بارندگی را فصل تعطیلی مدارس این روستاها دانست و گفت: کم توجهی مسوولان به بهسازی راههای روستایی باعث ترک تحصیل تعداد زیادی از دانش آموزان شده است.

روح الامین با اشاره به نبود امکانات رفاهی مانند راه، آب آشامیدنی بهداشتی و گاز طبیعی در این روستاها افزود: خالی از سکنه شدن این روستاها یک معضل بزرگ است.

وی تصریح کرد: بسیاری از اهالی روستا که به شهرهای مجاور مهاجرت کردند معتقد هستند در صورت فراهم کردن امکانات رفاهی و بهسازی راههای روستایی سکونت در روستاها را به شهر ترجیح می دهند.

روستاهای کوشک، امیرالمومنین، آب تلخک، بویری، علی آباد، سنوگون، آب کاسه و کلگه برون در فاصله 17 تا 20 کیلومتری دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه قرار دارند.

رییس اداره راه وشهرسازی کهگیلویه در این راستا گفت: اولویت آسفالت راههای روستایی بر اساس نرم جمعیتی است.

علی اصغر تارم با اشاره به اینکه راه روستایی تعدادی از 11 روستای حومه غربی از طرف فیلگاه آسفالت است افزود: در کمیته برنامه ریزی اعتباری برای بهسازی راه ارتباطی این روستاها پیش بینی نشده است.

تارم با اشاره به سیاست دولت در راستای عدم تعریف پروژه جدید اظهارکرد: در کمیته برنامه ریزی سال 94 اعتبار برای بهسازی راه ارتباطی این روستاها پیش بینی خواهد شد.

وی با بیان اینکه بیش از 970 کیلومتر راه روستایی در این شهرستان وجود دارد ابراز داشت: میانگین شاخص آسفالت راه روستایی در این شهرستان 35 درصد است که شاخص پایینی است.

تارم عنوان کرد: پیش بینی می شود تا پایان سال جاری شاخص آسفالت راه روستایی به 40 درصد افزایش یابد.

وی طول راههای شهرستان کهگیلویه را یکهزارو 272 کیلومتر اعلام کرد.

شهرستان کهگیلویه با جمعیتی بالغ بر 132 هزارو 230 نفر دارای چهاربخش، چهارشهر و 10 دهستان است.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد