تاریخ درج خبر : 1393/09/18
کد خبر : ۴۱۵۵۸۲
+ تغییر اندازه نوشته -

برگزاری جشن روز دانشجو در دانشگاه پیام نور سی‌سخت

به مناسبت 16آذرروزدانشجو و با حضور حسنی مدیرکل سیاسی وانتخابات استانداری کهگیلویه وبویراحمدحجه الاسلام مصباح نِژاد امام جمعه سی سخت ،تاج امیری فرماندار شهرستان دنا، اساتید ،کارکنان ودانشجویان دانشگاه پیام نورواحد سی سخت وروسای ادارات ونهادهای انقلاب اسلامی شهرستان دنا ویژه برنامه ای درسالن اجتماعات شهید نجفی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان دنا برگزارشد.

DSC09730

دراین برنامه که به همت دانشگاه پیام نور واحدسی سخت برگزار شد ابتدا رئیس دانشگاه پیام نور واحد سی سخت روزدانشجو را به همه دانشجویان تبریک گفت و از دانشجویان به عنوان مجاهدان عرصه دانش و بینش یاد کرد.

مراسم روز دانشجو در دانشگاه پیام‌ نور شهر سی‌سخت با حضور مدیرکل سیاسی استاندار کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

hasani

همچنین در این مراسم امام جمعه شهر سی‌سخت و جمعی از مسئولان محلی و شهرستانی نیز حضور داشتند.  این مراسم که با پرسش و پاسخ دانشجویان همراه شد، جلیل حسنی مدیرکل سیاسی استاندار کهگیلویه و بویراحمد و فرماندار شهرستان دنا به سئوالات دانشجویان پاسخ دادند.

مدیرکل سیاسی استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آئین با تبریک روز دانشجو و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو، اظهار کرد:برای آشنایی با جنبش دانشجویی ایران باید به سالهای بعد از شهریور ۱۳۲۰ توجه نمود که به تدریج تشکلهای سیاسی در دانشگاه شکل گرفت و انجمن های اسلامی در برابر توده‌ای ها، مارکسیست ها وجریان های غیرمذهبی فعال شدند. زمانی که ساختار حکومتی کشور و تمام معادلات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی و کلیه ابعاد زندگی مردم بوسیله بیگانگان مدیریت  می‌شد.

جلیل حسنی در ادامه خطاب به دانشجویان گفت: دانشجویان اگر بخواهند فعال و تاثیر‌گذار باشند و در عرصه مدیریتی حضور داشته باشند باید با نگاه اعتقادی رو به جلو حرکت کنند. مدیرکل سیاسی استانداری کهگیلویه و بویراحمد ۱۶ آذر را نماد و تبلور عینی استکبارستیزی، استقلال‌خواهی و عدالت‌طلبی دانست و بیان کرد: اعتراض به سفر نیکسون به عنوان نماد استکبار نوین وهمچنین مخالفت با برقراری رابطه مجدد با استعمار پیر را خواسته  جنبش دانشجویی در روز ۱۶ آذر دانست.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از سخنان خود به شرایط آن روز و چگونگی قیام‌های مردم علیه رژیم پهلوی اشاره کرد و افزود:جنبش ۱۶ آذر۱۳۳۲ و ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ نقش عمده ای در پیروزی انقلاب درسال ۵۷ داشتند.

حسنی به پیوند عمیق فکری و عاطفی روشنفکران و روحانیون در زمان انقلاب اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: این دو گروه با همکاری و همدلی در هدایت مردم در مسیر انقلاب اسلامی نقش مهمی ایفا کردند.

این مسئول سیاسی استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد:  قبل  و بعد از انقلاب جنبش دانشجویی از فراز و نشیب بالایی برخوردار بود،در هر صورت دانشجویان و تشکل‌های دانشجویی نقش اساسی و مهمی را در پیروزی انقلاب اسلامی ایفا کردند، و بعد از انقلاب در تثبیت آن نیز نقش بسزایی ایفا کردند که تسخیر لانه‌ی جاسوسی و حضور در دفاع مقدس از جمله این نقش آفرینی هاست.

در ادامه دانشجویان سخنرانی مدیرکل سیاسی استانداری کهگیلویه و بویراحمد مورد تشویق قرار دادند.

حسنی در ادامه گفت: هر انقلابی که شکل می‌گیرد اولین اثرش دگرگونی و اولین نیازش ثبات است اگر تغییری به ثبات تبدیل نشود انقلاب دچار هرج و مرج و ناکامی می‌شود،اما انقلاب اسلامی ایران توانست با رهبری امام، حمایت و انسجام مردم وایجاد زندگی مسالمت آمیزی که بین تغییر و ثبات ایجاد کرد  انقلاب را به نظام تبدیل کند؛ در صورتی که بسیاری از انقلاب‌ها به دلیل وضعیت متناقض گونه‌ای که بین تغییر و ثبات وجود دارد نتوانستند تغییر را به ثبات تبدیل کنند، اما جنبش دانشجویی در کنار روحانیت با تبعیت از امام خمینی(ره) توانستند یک آشتی بین تغییر و ثبات ایجاد کنند و یک حلقه اتصالی بین انقلاب و نظام اسلامی شوند.

وی افزود: امروز جنبش دانشجویی ما باید موضع گیری خودشان را متناسب باشیوه استکبار تنظیم کنند و این اصل مستلزم این است که فعالیت سیاسی در دانشگاه‌ها دانش بنیان شود. این مسئول اضافه کرد: اگر دانشجویان از نظر علمی، سیاسی، اجتماعی خودباور شوند،آزادی، استقلال و عزت ملی پایدار خواهد شد.اگر در سال ۱۳۳۲ برای استقلال طلبی نیازمند جان دادن بودیم، امروزه برای پایداری و استمرار آن نیازمند علم و دانش همراه با تعهد ودین باوری هستیم.

در پایان مدیر کل سیاسی با تاکید بر ایجاد فضای باز وجلوگیری از امنیتی شدن دانشگاه ها افزودند:کرسی های آزاد اندیشی باید گسترش یابد و در این راستا به شکلی عمل شود که انسجام ملی حفظ و دانشجویان دچار آسیب نشوند.

۱۶ آذر  نماد استکبار ستیزی است

علی تاج‌امیری فرماندار دنا در این مراسم با بیان اینکه ۱۶ آذر روز دانشجو، نماد استقلال طلبی، عدالت‌خواهی و استکبارستیزی است، اظهار کرد: روز دانشجو حاصل تلاش کسانی هستند که در تولید علم، معرفت و آگاهی‌بخشی به جامعه سرآمد بودند.

تاج‌امیری ادامه داد: دانشجویان در ۱۶ آذر آن روز پایه‌های فکری نظام جمهوری اسلامی را با تبعیت از رهنمودهای بنیانگذار انقلاب اسلامی را محکم کردند و امروز شاهد هستیم دانشجویان فرهیخته جامعه با پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری قله‌های علوم مختلف را فتح کرده‌اند.  نماینده عالی دولت در شهرستان دنا به تشریح وضعیت فضای استبداد آن روزها پرداخت و گفت: با وجود آنکه در آن زمان کشور ما در خفقان سیاسی به سر می‌برد و کشورهای منفعت‌طلب چشم طمع به نفت این سرزمین دوخته بودند، اما دانشجویان با لبیک به ندای امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی و با همراهی توده‌های مختلف مردم نهضت و جنبشی را آغاز کردند که تا امروز ادامه دارد.

تاج‌امیری اضافه کرد: هوشیاری دانشجویان و روحیه استکبار و استعمار ستیزی آنها باعث شد تا در مقابل زیاده‌خواهی دشمنان مملکت اسلامی ایران اقدام به اعتراض راهپیمایی کردند و در نهایت منجر به شهادت سه تن از دانشجویان این مرز و بوم شدند.

وی افزود: شهادت آن دانشجویان نقطه عطف جنبش دانشجویی در کشور ایران اسلامی بود و تاکنون درخت انقلاب اسلامی را بارور ساخته است.

در پایان این مراسم دانشجویان با پرسش و پاسخ از مسئولان به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند و با دادن لوح تقدیر ا تقدیر ز فعالان علمی  و تشکر شد.

در انتهای مراسم هم از دانشجویان برتر و نخبه دانشگاه در بخش های مختلف فرهنگی – ورزشی وعلمی تجلیل شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد