تاریخ درج خبر : 1393/09/18
کد خبر : ۴۱۵۶۴۹
+ تغییر اندازه نوشته -

نام خاتمی جلسه روز دانشجو در دهدشت را متشنج کرد/ تصاویر

سایت استان: مسعود آرام

نام بردن یکی از دانشجویان از سیدمحمدخاتمی رئیس جمهور اسبق کشور در جلسه دانشجویی در دانشگاه پیام نور دهدشت برای دقایقی جلسه را به تشنج کشانید.

IMG-20141207-WA0033

به گزارش سایت استان، فرماندار کهگیلویه و برخی از اعضای شورای شهر و شهردار دهدشت به مناسبت 16 آذر روز دانشجو به دانشگاه پیام نور دهدشت آمده بودند تا در جلسه ای با دانشجویان، پاسخگوی سوالات آنان باشند.

رئیس دانشگاه پیام نور اولین سخنران جلسه بود.

باقر کارگر در این نشست با اشاره به تاریخچه روز دانشجو گفت: دعوت از آقای نیکسون معاون رئیس جمهور وقت آمریکا درآن زمان و سرمایه گذاری بیست و یک میلیون دلاری آنها برای سرنگونی دولت مصدق همه اینها وکودتای 28مرداد دست به دست هم دادند که اعتراضات از رژیم از دانشگاه تهران شروع شود که منجر به تیراندازی رژیم و شهید شدن سه تن از دانشجویان شد.
وی افزود: وظایف دانشجویان نواندیشی، روشنگری و روشنفکری وتولید علم و نوآوری است.
کارگر بیان داشت: امروز دوره مصرف گرایی به سر رسیده و بایستی علوم را فرا گرفت. انتقال علوم خوب است اما خوب تر و بهتر نوآوری و اکتشاف است.
وی با اشاره به اینکه دانشگاه باید محل تضارب آراء باشد بیان داشت: دانشگاه باید درصدد حل مشکلات جامعه در جهت کمک به دولتها ودولت فعلی باشد.
رئیس دانشگاه پیام نور با بیان اینکه دانشجو یکی از ارکان مهم و سرمایه کشور است تصریح کرد: دانشجویان پیام نور باید در تبیین ارزشها وتثبیت اصول اخلاقی وپیشرفت وتوسعه علم واختراعات بهترین راه را درمیان سایر دانشگاها داشته باشد.
در ادامه این نشست فرماندار کهگیلویه روز دانشجو را به عنوان روز حاکمیت نخبگی در فرهنگ سیاسی ایران زمین را به دانشجویان تبریک گفت.
کرامت کریمی با بیان اینکه تاریخ گواه داد که دانشجو ودانشگاه نقش بی بدیل در فرایند توسعه داشته اند افزود: اقدامات این جنبش نقطه تکوینی در تاریخ سیاسی این کشور بوده و دانشجو درتمام طول تاریخ نقش نخبگی و مبارزه با آن چیزی که علیه افکار وعقاید مردم بوده را به بهترین وجه پاسخ داد.
وی با بیان اینکه علم محوری و فردگرایی مهمترین رکن فرهنگی دانشگاه و دانشگاه رکن اصیل وباثبات علم است ، تصریح کرد: اگر علم محوری و فردگرایی بتواند مسیر خود را در دانشگاه به خوبی پیدا کند طبیعتاً دست یابی به معیارهای توسعه میسر میشود.
نماینده دولت در شهرستان با بیان اینکه استراتژی اندیشه دانشجو و دانشگاهی باید این باشد که در پیوند حاکمیت سیاسی به معنای قدرت وحاکمیت سیاسی به معنای مردم بر اساس نیازهای مردم خلاها را پرکند افزود: درصورت پر کردن برابری میان این دو اصل مهم جامعه رضایت مندی عمومی شکل میگیرد.
در ادامه این جلسه، مهمانان به سوالات دانشجویان پاسخ دادند.
دانشجوی رشته حقوق از رئیس دانشگاه پیام نور سئوال کرد چرا در سال 93کرسی آزاد اندیشی که رهبری فرمودند دردانشگاها برگزار شود تا کنون برگزار نشده و آیا کرسی آزاد اندیشی که شما برگزار میکنید برای ارائه گزارش نیست وآیا خروجی هم دارد که برای جامعه مثمرثمر باشد؟
باقر کارگردر پاسخ گفت: بله ما کرسی ازدواج موقت وکرسی تحریم ها وکرسی مذاکره با آمریکا راداشتم، واین بستگی به خود جامعه و مردم دارد که چقدر می توانند ازآن بهره برداری کنندو
دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر گفت: این حق طبیعی من است که نقد کنم، بنده احساس میکنم که بوی آزادی به مشام نمی رسد، بعضی ها انتخابات24 خرداد رافراموش کردند. این دانشجوی کامپیوتر افزود: چراسمینارهای که در این دانشگاه برگزار میشود همه مربوط به اصولگرایی است و چرا حرفی از خاتمی در این دانشگاه شنیده نمی شود که گفتگوی تمدن ها را به گوش جهانیان رساند و دیپلماسی ایران را به اوج رسانید، و امروز مشاهده می‌شود که اگر یکی از خانم‌ها در شهر کوچکی به کرسی شورا رسیده نتیجه افکار و عقاید باز آقای خاتمی وامثال آن است.
در این لحظه برخی از دانشجویان که نظری مخالف با وی داشتند با شنیدن اسم خاتمی ، فریاد مرگ برخاتمی و مرگ برمنافق سر داده و برای دقایقی جلسه به تشنج کشیده شد.
در این هنگام یکی از دانشجویان خانم بدون دعوت به پشت تریبون رفت و در جواب دانشجوی قبلی گفت: دانشجو سیاسی است اما سیاست زده نیست تفکراتت برداشته از تفکرات لیبرال جنگ است و آقای خاتمی ودوستانش کشور را به لبه پرتگاه بردند وآن را می خواستند دودستی تقدیم صهیونیست ها بکنند و حالا دانشجویی که نتونه از آرمان های کشورش دفاع کند دانشجو نیست.
یکی از دانشجویان رشته علوم سیاسی از فرماندار کهگیلویه سوال کرد که شما رئیس ستاد آقای میر حسین موسوی درشهرستان بودید آیا مواضع شما همچون سابق با میر حسین موسوی است؟
فرماندار کهگیلویه در پاسخ گفت: فکر و اندیشه و تفکر را نمی توان تغییر داد. اتفاقات هشتاد و هشت خیلی از ما را نگران کرد. فرماندار دارای نگاه قانونمند نظام حاکمیت سیاسی زیر پرچم قانون اساسی ونگاه دولت تدبیر وامید است. میزان قانون این حاکمیت را مشخص خواهد کرد.
کریمی ادامه داد: همیشه جامعه از افراط و تفریط ضربه خورده نقد یعنی بالندگی وسر آغاز توسعه است.
فرماندار کهگیلویه ادامه داد: برای این ساختار سیاسی زحمات زیادی گشیده شده و هدف ما در جهت ایجاد وحدت است و مصداق آن جهان اسلام و تشیع در مبارزه با تکفیری ها است.
وی اضافه کرد: نگاه تفرقه افکنانه نکنیم وحدت یک دلی ویک رنگی را برای توسعه شهرستانمان فراهم سازیم.
در این نشست برخی از سوالات نیز به صورت کتبی ارائه شده بود که فرماندار و اعضای شورای شهر به آن پاسخ دادند.
از فرماندار سئوال شد که شما تنها کسی هستید که از ستاد روحانی مسئولیت گرفته‌اید و آیا می‌دانید دوستان شما که در ستاد روحانی زحمت کشیدند الان کجا هستند و چرا رئیس و قایم مقام ستاد روحانی در استان مسئولیتی نگرفتند، فرماندار در پاسخ گفت: استراتژی این می باشد کسانی که زحمت کشیدن ما هم تلاش می کنیم که به حقشان برسند.
یکی از دانشجویان رشته علوم سیاسی با انتقاد از شهردار دهدشت گفت: به اندازه کیکی که خوردید برای دانشگاه کار نکردید شما که نمی توانید پانصد متر جلوی دانشگاه را آسفالت کنید چطور می توانید یک شهر را اداره کنید؟ جواد تخشا در پاسخ به این سئوال گفت: خیابان بیش از نود متر طول دارد و ما باید اجازه مالکان را داشته باشیم وقتی مالک زمین خود را نمی فروشد مگر می توان آن را به زور گرفت.
یکی از مدرسان رشته کامپیوتربا انتقاد از اختلافات به وجود آمده بین اعضای شورای شهردهدشت گفت: اعضای شورا در دانشگاه هم جدا از هم نشته اند هنوز هم اختلاف دارند و باید پرسید شورایی که نمی توانند داخل شورای شهر با هم صحبت کنند وکارشان به پاسگاه ودادگاه کشیده شده چرا به دانشگاه می آیند و می خواهند برای دانشجویان صحبت کنند!

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • raz گفت:

  عاقا چرا دروغ میگی؟
  کی گفته مرگ بر خاتمی؟ تا جایی که یادمه همه دست و سوت و هورا کشیدن و تشویق کردن….

 • الهه گفت:

  مسؤل بسیج که مجری این برنامه بود جلسه رو به قول شما متشنج کرد چون دانشجوی کامپیوتر گفتن که چرا وقتی دانشجویی بخوادحرفی بزنه باید ازقبل بسیج دانشگاه موافقت کنه که اون حرف یامطلب زده بشه یانه،مسؤل بسیج بهشون برمیخوره و ترجیح میدن ادامه ندن وبعضی ازدانشجویان ازایشون حمایت کردند….خدایا!به ما قدرت تحمل عقیده ی مخالف ارزانی کن!!!

 • آشنا گفت:

  ………… و ………… وسط جلسه دارن با گوشی کارهای بیزینس رو پیگیری میکنن

پربازديد