تاریخ درج خبر : 1391/07/26
کد خبر : ۴۱۶۰
+ تغییر اندازه نوشته -

هنوز برای پتروشیمی دهدشت کاری انجام نشده است

مدیر کل صنعت ، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت:برای پتروشیمی دهدشت هنوز کاری انجام نشده است و دولت ، وزارت صنعت ،معدن و تجارت و شرکت صنایع مادر پتروشیمی باید کمک کنند.

«محمد حسین حیدر پور» که در نشست با اعضای شورای استان سخن می گفت با بیان این مطلب که پتروشیمی ها در استان متولی ندارند،افزود:این اداره کل پیگیر مسایل و مشکلات دو پتروشیمی دهدشت و گچساران است و تا کنون برای پتروشیمی گچساران سه بار شخصا در جلسه شورای اقتصاد کشور شرکت کردم .

وی اظهار کرد:پتروشیمی گچساران تاکنون 22درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در این خصوص 200 میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.

مدیر کل صنعت ، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد در باره کارخانه تراکتور سازی بهمئی خاطرنشان کرد:این کارخانه را پیشنهاد دادیم و در حال پیگیری این کارخانه هستیم و اعتقاد دارم که این کارخانه باید اجرایی شود.

حیدر پور تصریح کرد:معدن سلستین شهرستان بهمئی از پتانسیل های استان کهگیلویه و بویراحمد می باشد که کار آن نیمه کاره رها شده و بلاتکلیف مانده این درحالی است در صورت راه اندازی شدن این معدن برای حداقل 2500 نفر اشتغالزایی ایجاد می شود.

وی ادامه داد:سرمایه گذاری در استان کهگیلویه و بویراحمد بدون کمک و تسهیلات بانکی امکان پذیر نیست و در سه سال اخیر بانکها از دادن تسهیلات سرباز می زنند و می گویند تسهیلات نداریم.

مدیر کل صنعت ، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد:کارخانه سیمان یاسوج روزانه 700 تن تولید دارد و از کیفیت خوب و مطلوبی برخوردار است .

حیدر پور ابراز کرد:استان کهگیلویه و بویراحمد پتانسیلها و توانمندیهای بالقوه خوبی دارد که باید با اطلاع رسانی و معرفی آنها به سرمایه گذاران و حمایت ها و کمک های دولت به بالفعل تبدیل شوند.در سطح استان 750واحدصنعتی با سرمایه 30تا 40میلیارد تومان شکل گرفته است.

وی در خصوص کارخانه فولاد بهمئی گفت:برای ایجاد کارخانه فولاد بهمئی زمانی که دلار 950 توان بود یک شخصی متقاضی ایجاد آن شدکه آن موقع 1200 میلیارد تومان اعتبار نیاز داشت و ما مجوز های لازم را برای او صادر کردیم اما پروژه سنگین و بزرگی بود که دون توانمندی بالا برای راه اندازی امکان اجرای آن وجود ندارد و این پروژه جزء مصوبات هیأت دولت به استان نبوده است.

مدیر کل صنعت ، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد درباره تورم در بازار در استان اظهار کرد: گرانی و گران فروشی دو بحث است که در بازار استان وجود دارد و ما تمام تلاش خود را برای کنترل و نظارت بر بازار انجام می دهیم. بیش از 95 درصد محصولات استان ما از خارج استان وارد و تأمین می شود که این موضوع در گرانی کالاها و اجناس تأثیرگذار است.

حیدر پور بیان کرد:وظیفه و مسوولیت ما تأمین ،توزیع و نظارت بر بازار است و باتوجه به اثرات روانی نبود کالا در بازار  اولین تلاش ما اینست که کالا در بازار وجود داشته باشند.

وی با بیان این مطلب که ارزان ترین استان کشور در زمینه گوشت قرمز استان کهگیلویه و بویراحمد است ،تصریح کرد:ما می گوییم که استانی دامدار و کشاورز هستیم اما پنج درصد گوشت مرغ ما هم در خود استان تأمین نمی شود.

مدیر کل صنعت ، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد در خصوص تک نرخی نبودن کالاها و اجناس در استان اضافه کرد:تفاوت قیمت ها بیشتر به دلیل اینست که قیمت ها روزانه تغییر می کنند.و یک واحد صنفی که کالایی دارد باقیمت چند روز قبل خریده کالاهای او تمام می کند و صنفی دیگر همان کالا را با قیمت جدید می آورد که فکر می کنیم چند نرخی در بازار وجود دارد.

همچنین «کوکب حاتمی» ، عضو شورای شهرستان گچساران  نیز گفت:برخی مدیران این ساتان براساس شایسته سالاری انتخاب نشدند بلکه براساس مسایل باندی ، جناحی و سیاسی انتخاب شدند و یکی ازدلایلی که مردم به دنیا طلبی روی آوردند عملکرد چنین مدیرانی است.

وی افزود:بازار شهر گچساران قبلا که در دست بازاریان فدیمی بود کمتر با نوسانات قیمت مواجه بود اما هم اکنون که از دست بازاریان قدیمی خارج شده نوسان قیمت شدید وجود دارد بطوری که آدمسی که چند روز پیش باقیمت 2500تومان از بازار این شهر خریداری کردم هم اکنون به 4000 تومان رسیده است.

حاتمی بیان کرد:برخی از مشکلات بیکاری و تورم ملی است اما برخی نیز استانی می باشن و مسوولان استان می توانند جلوی آنها را بگیرند.تمام مشکلات جامعه ما بر اثر بیکاری است و اگر این مشکل برطرف شود بسیاری ازمشکلات ما حل خواهد شد.

همچنین «صدرالله ظفری »، نایب رییس شورای استان کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت:واحد های تولیدی و اشتغالزای زیادی از جمله پتروشیمی دهدشت ، کارخانه فولاد بهمئی ، تراکتور سازی بهمئی ، پتروشیمی گچساران و معدن سلستین بهمئی در شهرستانهای کهگیلویه ، گچساران و بهمئی بلاتکلیف مانده اند و مسوولان باید این مشکلات را پیگیری و رفع کنند چراکه این واحد ها می توانند نقش بسزایی در اقتصاد و اشتغالزایی استان و این شهرستانها داشته باشند.

وی اظهار کرد:بدی آب و هوا را از فیش های حقوقی این استان حذف کردند این در حالی است که نه تنها آب و هوا خوب نشده بلکه پدیده جدید ریزگردها نیز به آن اضافه کرده است.

منبع: ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد