تاریخ درج خبر : 1393/09/18
کد خبر : ۴۱۶۱۰۲
+ تغییر اندازه نوشته -

توسعه گردشگری کهگیلویه‌وبویراحمد نیازمند ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار است

استان کهگیلویه و بویر احمد با داشتن پتانسیل ها و جاذبه های گردشگری همچنان در توسعه و رونق13930916230418594242203 بخش گردشگری خود در فقر بسر می برد.
نبود زیر ساخت های لازم و نبود پشتوانه های علمی مناسب در این بخش استان را جز کم برخوردار ترین استان ها از لحاظ گردشگری قرار داده است.

مدیر کل میراث فرهنگی استان نیز تقویت و تامین زیر ساخت های لازم گردشگری استان را جز اولویت های این سازمان عنوان کرد و گفت: سازمان برای تقویت و تامین این زیر ساخت ها نیازمند 100 میلیارد تومان اعتبار است.

محمود باقری  اظهار داشت: در سفرهای دولت نهم و دهم 3منطقه دشتک دیل، کوه‌گل سی‌سخت و کاکان بویراحمد برخی از زیرساخت‌های اولیه از جمله جاده دسترسی و برق‌رسانی انجام شد اما برای مابقی مناطق گردشگری کار خاصی انجام نگرفت.

وی عنوان کرد: برای 14 منطقه نمونه گردشگری استان، فضاهای رفاهی، کمپینگ‌ها و تکمیل اردوگاه‌های رفاهی و تفریحی استان 100 میلیارد تومان اعتبار نیاز است و پیشنهاد داده‌ایم در بودجه 94 این موضوع را لحاظ کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد افزود: منطقه کاکان در شهرستان بویراحمد، دشت سی‌سخت در شهرستان دنا، دیل در شهرستان کهگیلویه، شلال دان در شهرستان باشت، طسوج در شهرستان چرام، کمر دوغ در شهرستان کهگیلویه، موگرمون در شهرستان لنده و برم‌الوان در شهرستان بهمئی از جمله مناطق شناسایی شده نمونه گردشگری در استان هستند.

باقری با اشاره به اینکه بر اساس قانون برای ایجاد مناطق نمونه گردشگری 14.5 تا 30 هکتار زمین لازم است، تصریح کرد: برای ایجاد این مناطق نمونه گردشگری در استان نیازمند تهیه زیرساخت‌های لازم هستیم که انتظار می‌رود دستگاه‌های متولی برای ایجاد این زیرساخت‌ها از هیچ تلاشی فروگذاری نکنند.

وی عنوان کرد: هم اکنون موضوع واگذاری زمین مورد نیاز از طرف اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری و بحث معارضات اجتماعی از مهمترین مشکلات موجود بر سر راه ایجاد این مناطق نمونه گردشگری است.

باقری افزود: با توجه به اینکه رئیس جمهوری معتقدند گردشگری می‌تواند محور توسعه در استان کهگیلویه‌وبویراحمد باشد، پیشنهاد اعتبار مورد نیاز برای توسعه گردشگری در این استان را ارائه کردیم که امیدواریم این خواسته رئیس جمهور محقق شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه‌وبویراحمد افزود: تمام فضاهای اردوگاهی و رفاهی در استان مجهز به آلاچیق، سکوی نشیمن، سرویس بهداشتی و زیرساخت‌های لازم هستند.

باقری خاطرنشان کرد:14 منطقه نمونه گردشگری، 11 روستای هدف گردشگری، 17 اردوگاه رفاهی و 4 کمپینگ اقامتی در این استان وجود دارد.

منبع: تسنیم

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • م گفت:

    استان کهگیلویه و بویراحمد را استانی چهار فصل نام نهاده اند به گونه ای که وقتی در شهر گچساران زندگی بدون کولر طاقت فرساست در شهر یاسوج با یک فاصله زمانی بسیار اندک در دامنه ی کوه دنا اسکی بازان سرگرم اسکی روی برف هستند و این یک موقعیت استثنایی به یاسوج مرکز این استان میدهد. لذا در بحث توسعه و تخصیص اعتبار باید منطقی فکر کرد و مسیر توسعه را بدرستی شناخت و اعتبارات تخصیصی را صرفا بخاطر راضی نگهداشتن نمایندگان مناطق مختلف استان همجون گوشت قربانی توزیع نکرد بلکه هر منطقه و شهرستان را به اقتضای پتانسیل و توانمندی که دارد نگریست و پذیرفت که شهرستان گچساران یک قطب صنععتی است و باید بیشتر در بخش صنعت توسعه یابد و هم اینطور به کهگیلویه که توان توسعه را هم در بخش صنعت و هم کشاورزی دارد مجال بالندگی و توسعه را در هر دو بخش صنعت و کشاورزی داد اما به شهر یاسوج باید کاملا متفاوت نگریست چرا که این شهر به لحاظ شرایط خاص اقلیمی و جغرافیایی اش قابلیت خارق العاده ایی برای توسعه در صنعت توریزم دارد به گونه ای که این توانمندی بدون اغراق در خاور میانه بی نظیر است . پس بیایید با افق دید بازتری به استانمان نگاه کرده و جسورانه تصمیمات هوشمندانه بگیریم و آن کنیم که باید کنیم آنهم صرفا بخاطر بسط و توسعه منطقی و اصولی منطقه نه راضی نگهداشتن چند نماینده

پربازديد