تاریخ درج خبر : 1391/07/26
کد خبر : ۴۱۶۷
+ تغییر اندازه نوشته -

ورزش کهگیلویه و بویراحمد حامی ندارد

مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد گفت:مهمترین مشکلات ورزش این استان بدهی های مالی و نداشتن حامی مالی است.

منطقه کهگیلویه و بویراحمد حجت الاسلام سید «جواد خاضع» که سه شنبه، در نشست روسا و نائب رییسان هیأت ها ورزشی استان سخن می گفت،افزود:عمده ترین مشکل ورزش استان کهگیلویه و بویراحمد که همچون وزنه ای بر پای ورزش و ورزشکاران است بدهی های مالی هیأت های ورزشی می باشد که این بدهی دو میلیارد و 208 میلیون تومان می شود.

وی نداشتن حامی و اسپانسر مالی را یکی دیگر از مشکلات ورزش استان عنوان و اظهار کرد:در سایر استانهای کشور شهرداری ها به ورزش استان خود کمک می کنند اما در استان ما شهرداری ها نه تنها کمک نمی کنند بلکه جلوی پروژه های ورزشی را به دلیل پرداخت نکردن عوارض می گیرند و پروژه را تعطیل می کنند.

مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد:از 9 مورد منبع درآمد برای هیأت های ورزشی در نظر گرفته شده ، تنها منبع درآمد هیأتهای ورزشی در استان اداره کل ورزش جوانان است.

حجت الاسلام خاضع بیان کرد: در گذشته اداره کل ورزش استان همچون کمیته امداد لباس وتجهیزات ورزشی بین نهاد ها ، دستگاه ها، سازمانها و شخصیت ها توزیع می کرد که از زمانی که به این اداره کل آمدم این موضوع را اصلاح کردم .

وی با اشاره به این مطلب که برخی ها در استان مدام اعلام می کنند که ورزش استان تعطیل است ، تاکید کرد:ورزش استان نه تنها تعطیل نیست بلکه با وجود همه محدودیت ها و مشکلات نسبت به سالهای گذشته در خیلی از شاخص ها رشد داشته و بهتر شده است.

مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد:تا قبل از دولت های نهم و دهم سرانه فضای ورزشی استان 22 سانتیمتر بوده این در حالی است که هم اکنون به 83 سانتیمتر رسیده است.

حجت الاسلام خاضع ابراز کرد:امسال تاکنون تنها 50 میلیون تومان به 45 هیأت استانی و 65 هیأت شهرستانی پرداخت کرده ایم.این در صورتی است که اگر نصف اعتبارات سال گذشته در اختیار ما باشد با وجود استعدادهای زیاد و پتانسیل های فراوانی که داریم می توانیم افتخار آفرینی های بیشتری داشته باشیم.

وی بیان کرد:اگر مشکلات ورزش استان حل شود در بسیاری از رشته های ورزشی می توانیم در سطح کشور حرف اول را بزنیم.درصورتی که ورزش استان حمایت و تقویت شود، رشد و توسعه پیدا می کند.

*** کمیسیون ورزشی استان فعال می شود

همچنین «غلامعلی رضوانی»، معاون سیاسی وامنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت:کمیسیون ورزشی استان که تاکنون غیر فعال بوده ،فعال و هر ماه یکبار تشکیل جلسه خواهد داد و در این کمیسیون همه مسایل و مشکلات ورزش استان تجزیه ، تحلیل و بررسی می شود.

وی اظهار کرد:صحبت های مسوولان ورزشی و مسایل و مشکلات ورزش استان که در این نشست بیان شده را با آقای صابری ،استاندار در میان خواهیم گذاشت و در جلسه ای دیگر نتیجه آن ارائه خواهد شد.

*** ورزش استان کهگیلویه و بویراحمد در کشور مظلوم واقع شده است

همچنین «محمد حسین پرندوار»، رییس هیأت کبدی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت:این استان با 700 هزار نفر جمعیت، یک صدم جمعیت و وسعت کشور را به خود اختصاص داده  و در دوران دفاع مقدس بیشترین حضور را نسبت به جمعیت داشته است و با همه پتانسیل ها و ظرفیت هایی که دارد اما در توسعه نیافتگی اول و هنوز یکی از استان های محروم و توسعه نیافته کشور است.

وی اظهار کرد:ثبات مدیریت در استان ما کم است به طوریکه در طول عمر دولت های نهم و دهم پنج استاندار در این استان تغییر کرد و به تبع آن نیز تغییر مدیران را داشته ایم.

پرندوار با اشاره به این مطلب که ورزش استان کهگیلویه و بویراحمد در کشور مظلوم واقع شده است، بیان کرد: درآمد کلان نفت وگاز  و پتانسیل ها و استعدادهای بالقوه ای داریم . نصف جمعیت استان را جوانان تشکیل می دهند که نیاز به ورزش دارند و باید حمایت و تقویت شوند.هیأت های ورزشی این استان مشکلات زیادی دارند و هیأتهای شهرستانهای استان بدهکاری های زیادی دارند که با این وجود ورزش استان کهگیلویه و بویراحمد نیاز به توجه و نگاه ویژه ای دارد.

*** اعزام ها تیم ها و ورزشکاران با هزینه شخصی انچام شد

«علی اسپندار» ،رییس هیأت کاراته کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت:پول تنها مشکل ورزش استان ما نیست و سالن کاراته و تنیس استان را به دلیل بدهی قبوض برق بسته شدند.بیشتر اعزام هایی که از استان داشتم با هزینه شخصی خود ورزشکاران و مربیان بوده است.

وی افزود:ما صحبت می کنیم و می گوییم که روح وجسم سالم در ورزش است اما متاسفانه روح و جسم سالم در ورزش استان کهگیلویه وبویراحمد نیست و حاشیه ها و بداخلاقی در ورزش این استان موج می زند.

*** بدهی های مالی هیأت ها باعث شده عملکرد خوبی نداشته باشند

همچنین «شاناز خلفی» ،نائب رییس هیأت ناشنوایان کهگیلویه وبویراحمد که به نمایندگی از بانوان صحبت می کرد،نیز گفت:ورزش بانوان در برگزاری اردوهای متمرکز استانی با مشکل مواجه است و نیاز به حمایت مالی دارد.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه نائب رییسان هیأت های ورزشی حق الزحمه ای دریافت نمی کنند،برنامه ریزی شود که حداقل از آنها تقدیر شود.بدهی های مالی هیأت ها باعث شده آنطور که باید وشاید عملکرد خوبی نداشته باشند.

منبع: ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد