تاریخ درج خبر : 1393/09/20
کد خبر : ۴۱۸۱۹۵
+ تغییر اندازه نوشته -

ارائه تسهیلات ارزان قیمت به فعالان صنعت فرشبافی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در راستای رونق و توسعه فرش دستباف در استان تفاهم نامه هایی در جهت ارائه تسهیلات ارزان قیمت به فعالان صنعت فرشبافی انعقاد گردیده است.

IMG_0794
به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، داریوش دیودیده در نشست با مدیرعامل صندوق مهر امام رضا (ع) استان با بیان اینکه بافت فرش با امکانات اولیه و قابل انجام در تمامی نقاط از جمله روستاها و نواحی عشایری است افزود: حمایت از بافندگان فرش دستباف در کهگیلویه و بویراحمد مطلوبتر از گذشته انجام خواهد شد.
دیودیده با اشاره به ضرورت حمایت از فعالان این عرصه و نقش آن در زمینه اشتغالزایی و ایجاد منابع درآمدی اظهار داشت: تسهیلات ارزان قیمت به بافندگان این حوزه و در قالب گروهی پرداخت خواهد شد.
وی یکی از عوامل مهم در زمینه رونق صنعت فرش دستباف در استان را ایجاد زنجیره هایی از سرمایه گذاران، پشتیبانها و فعالین این عرصه دانست و ابراز امیدواری کرد تا پایان سالجاری 10 مورد از این گروهها در استان ساماندهی شوند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه فرآیند انعقاد قرارداد با نهادهای حمایتی از جمله صندوق مهر امام رضا (ع) انجام گرفته است اظهار داشت: این نهادها تسهیلات ارزان قیمت را در اختیار پشتیبان قرار می دهد و طی یک فرآیند نظارتی این پشتیبانها مکلف به تامین مواد اولیه،دستمزد، بازاریابی و فروش فرشهای دستباف تولید شده استان خواهند بود.
دیودیده فعالسازی مشاغل خانگی و خوشه های کسب و کار را منبع درآمدی پایداری دانست که با هزینه ای محدود، منابع درآمدی مطلوبی را در پی خواهد داشت.
مدیرعامل صندوق مهر امام رضا (ع) استان نیز با اشاره به اینکه حمایت های ویژه ای از فعالین حوزه صنعت، اصناف و کشاورزی بعمل خواهد آمد گفت: اشتغالزایی مهمترین سیاست ما در پرداخت تسهیلات است.
ارسلان حسن پور خاطر نشان کرد: سیاست هر خانه یک کارخانه را در دستور کار قرار داده ایم چرا که باور ما بر اثرگذاری و نهادیه شدن این امر در جهت توسعه اشتغالزایی های جدید و دائمی است.
وی ابراز امیدواری کرد انعقاد این تفاهم نامه زمینه توسعه فرش دستباف و حمایت از فعالین این حوزه را فراهم آورد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد