تاریخ درج خبر : 1392/05/01
کد خبر : ۴۱۹۷۷
+ تغییر اندازه نوشته -

آسیب های اجتماعی در استان رو به افزایش است/ضرورت تهیه بانک اطلاعاتی آسیب های اجتماعی

سایت استان: مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: این استان فاقد بانک اطلاعاتی آسیب های اجتماعی است و تهیه بانک اطلاعاتی از آسیبهای اجتماعی برای استان ضروری است.

فضل الله اتابک در جمع خبرنگاران استان که به مناسب هفته بهزیستی برگزار شده بود، افزود: اگر بانک اطلاعاتی دقیقی از این آسیب ها و علل بروز آن در استان وجود نداشته باشد پیشگیری از این آسیب ها مقدور نیست.

591

وی گفت: شناسنامه اجتماعی استان از سوی کارشناسان این سازمان در حال تدوین شدن است و برای ایجاد بانک اطلاعاتی پیگیریهای خوبی را داشته ایم.

این مسئول با اشاره به روند رو به رشد آسیب های اجتماعی در استان، اظهار داشت: اگر در زمینه پیشگیری از این آسیب ها کوتاهی کنیم،  درمان آن به راحتی امکان پذیر نیست.

اتابک گفت:  از 80 نوع فعالیت که سازمان بهزیستیانجام می دهد، تا کنون 80 درصد از این فعالیتها در استان به بخش خصوصی واگذار شده است.

وی  ادامه داد: با واگذاری 305 مهد کودک به بخش خصوصی، برای افزون بر 700 نفر اشتغالزایی ایجاد شده است.

اتابک با اشاره به تعداد  10 هزار خانواری مددجویان این سازمان در استان، گفت: از این تعداد خانوار، جمعیتی افزون بر 45 هزار نفر از خدمات این سازمان بهره می برند.

890

رئیس سازمان بهزیستی استان تعداد مسکن های واگذار شده به مددجویان را  420 واحد مسکن مهر عنوان کرد و افزود: بقیه واحدهای مسکن مددجویان 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

اتابک ادامه داد: مسکن مهر در گچساران و دهدشت آماده واگذاری است و هر مددجویی نیازمند مسکن باشد در اسرع وقت به او واگذار می شود.

وی افزود:  در شهرستان گچساران، 230 واحد مسکن مهر به مددجویان بهزیستی واگذار شده و یا در حال واگذاری است.

وی عنوان کرد: در مجموع، 15 میلیارد ریال نیز کمک هزینه ساخت مسکن به مددجویان بهزیستی پرداخت شده است.

اتابک درادامه میزان مشارکت های مردمی در این استان را بسیار کم دانست و اظهار داشت: باید در این زمینه فرهنگسازی خوبی از سوی رسانه ها انجام شود.

وی از برگزاری همایش خیرین در آینده این نزدیک خبرداد و خواستار مشارکت بیشتر مردم در رفع مشکلات قشر آسیب پذیر جامعه شد.

اتابک بیان داشت: سازمان بهزیستی استان به دلیل محدودیت منابع مالی، به تنهایی قادر به رفع همه نیازهای جامعه هدف نیست.

مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد راه اندازی اورژانس اجتماعی را یکی از اقدامات این سازمان بر شمرد و بیان داشت: هم اکنون سه مرکز اورژانس اجتماعی در شهرهای یاسوج، گچساران و دهدشت خدمات رسانی می کنند.

520

وی افزود: نیروهای صاحب نظر و متخصصی در این بخش در راستای رفع آسیب ها و حمایت از افراد در معرض آسیب و مبارزه با کودک آزاری، همسرآزاری، معلول آزاری و … فعالیت می کنند.

اتابک عدم اطلاع رسانی از کار این اورژانس را یکی از مشکلات پیش روی آن دانست و گفت: لازم است شهروندان از طریق رسانه ها بیش از پیش با خدمات این مراکز آشنا شوند.

مدیرکل بهزیستی استان همچنین به خدمات این سازمان در بحث حمایت از خانواده اشاره کرد و گفت: هزینه های زیادی برای تهسهیل ازدواج مددجویان پرداخت شده و از این نظر رشد مضاعفی داشته ایم.

وی بیان کرد: در سال گذشته کمک هزینه ازدواج به یک هزار زوج در استان پرداخت شد.

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد