تاریخ درج خبر : 1392/05/01
کد خبر : ۴۱۹۷۹
+ تغییر اندازه نوشته -

بهره برداری از اورژانس دهدشت ظرف یک هفته آینده

سایت استان: رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه، گفت: قریب 800 تا یک میلیارد تومان صرف هزینه تجهیزات اورژانس بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت شده است.

سید عبدالحسین موسویان زاده امروز دوشنبه،31 تیر ماه در نشست خبری با خبرنگاران کهگیلویه، در خصوص اورژانس دهدشت افزود: اورژانس بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت، هفته آینده افتتاح و به بهره برداری می رسد.

موسویان زاده بیان کرد: اورژانس جدید شامل آزمایشگاه، رادیولوژی، قلب، اطفال و بخش داخلی است که فعلا در حد نیازهای اولیه ارائه خدمت می کند.

وی با بیان اینکه بخش ( NICU) بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت، مشکل نیروی انسانی دارد، ادامه داد: این بخش کوکان مثل ICUبزرگسالان است و پزشکان متخصص دارد و راه اندازی شده اما نیازمند پرستاران مجرب و ماهر است که قراره این مشکل هم حل شود.

این مسئول اضافه کرد: بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت که سه شهرستان کهگیلویه، لنده و چرام را در مان می کند تعداد186تخت برای آن مصوب شده که این تعداد به 220تخت نیز می رسد و پذیرش دارد.

موسویان زاده اظهار کرد: بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت بازرس کشوری داشته و این زمینه را دارد که بیمارستان مرجع نیز شناخته شود و کمبود خاصی نسبت به بیمارستان های دیگر ندارد.

وی با اشاره به این مطلب که در این بیمارستان سیستم پکس نیز راه اندازی شده، تصریح کرد: در این سیستم دیگر نیازی به ارائه فیلم های بزرگ نیست و در قالب یک سی دی به بیماران اطلاع رسانی می شود.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه عنوان کرد: از جمله اقدامات انجام شده برای بیمارستان امام خمینی دهدشت آسفالت فضای گسترده، تامین امنیت با همکاری نیروی انتظامی، محوطه سازی و فضای سبزو برگزاری کارگاه های مختلف آموزشی را می توان برشمرد.

موسویان زاده از بهورزان ایثارگر تقدیر و تشکر کرد و ادامه داد: در شهرستان کهگیلویه 102بهورز مرد و 133بهورز زن داریم و تعدادخانه بهداشت در شهرستان کهگیلویه 78،در شهرستان لنده 15 و در شهرستان چرام 23مورد فعالیت می کنند.

وی بابیان این مطلب که دو مرکز بهداشت و درمان ما فاقد پزشک هستند، اعلام کرد: دور ترین خانه بهداشت به لحاظ وسعت “رود ریش” با 185کیلومتر فاصله و نزدیکترین آن “دره لبک” با سه کیلومتر فاصله است.

لازم به ذکر است که حدود دوسال است که اورژانس دهدشت بصورت رسمی افتتاح شده اما هنوز راه اندازی و شروع به فعالیت نکرده است.

منبع:ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد