تاریخ درج خبر : 1393/09/22
کد خبر : ۴۲۰۱۸۱
+ تغییر اندازه نوشته -

شهروندانی که نان هر روزشان سوخته یا خمیر است!

سایت استان: امیر صفادوست

شهر دهدشت با داشتن بیش از 70 نانوایی، بعنوان مرکز شهرستان محسوب می شود و با توجه به وضعیت درآمدی طبق آمارها مصرف نان در این شهرستان جایگاه ویژه ای در سبد خانوارها دارد. از این رو می توان گفت یکی از موضوعات مهمی که باعث شده مصرف نان و یا آمار نان در این شهرستان بالا برود بی کیفیتی و عدم توجه مسئولان و نظارت جدی آنها بر نانوایی های این شهرستان است. همین امر باعث شده مردم شاهد نان بی کیفیت بر سر سفره های خود باشند و می توان گفت تنور نان خشکی ها در کوچه و پس کوچه این شهرستان گواه این مدعا است هرچند در سالهای اخیر برای بالا بردن کیفیت نان در این شهرستان مسئولان با پرداخت تسهیلات برای نوسازی دستگاههای نانوایی اقداماتی انجام داده اند ولی متاسفانه هیچ تغییری در کیفیت نان شهرستان به وجود نیامده است و همچنان نان بی کیفیت بر سر سفره های مردم خودنمایی می کند. اما حکایت غم انگیز نان نامرغوب در دهدشت، مدت های زیادی است که اذهان مردم این شهرستان را متوجه خود کرده و راهکارهایی که تاکنون نیز به مرحله اجرا درآمده، نتوانسته است بر افزایش کیفیت نان تأثیر زیادی بر جای بگذارد. با افزایش 65 درصدی قیمت نان! در شهرستان ، انتظار می رفت کیفیت آن هم ارتقا یابد اما نارضایتی مردم از بی کیفیتی و کم وزن بودن هر چانه نان، بیانگر برخی واقعیت هاست. دلیل بی کیفیتی نان ، هر چه که باشد متاسفانه مردم این شهر نان باکیفیت به منزل نمی برند و تاسف بارتر این که با افزایش قیمت نان و پرداختن پول بیشتر باز هم هیچ تغییری در کیفیتشان حاصل نشده! اما آنچه مسلم است در شهرستان در مواردی وزن اسکناس از وزن نان هم بیشتر است، نان های خریداری شده از نان لواش گرفته تا سنگگ و بربری نصفش سوخته یا خمیری است، از طرفی دیگر به دلیل نبود قانون و مقررات در صنعت پخت نان کسانی که در نانوایی‌ها نان می‌پزند افراد بی‌تجربه و فاقد معیارهای بهداشتی هستند که اقدام به پخت نان می‌کنند که این موجب پایین آمدن کیفیت نان‌ها شده است. بسیاری از مردم شهرستان ، خواستار توجه، نظارت و پیگیری بیشتر مسئولان در خصوص ارتقای کیفیت نان در این شهرستان هستند و معتقدند حکایت نان نامرغوب در این شهرستان، حکایت مثنوی صد من کاغذ است. مصیبت دیگر عدم رعایت برنامه زمان بندی شده برا ی کار است .به عنوان مثال اگر شما صبح بخواهید از نان گرم استفاده نمائید باید تا ساعت 6:45 دقیقه منتظر بمانید و به موقع در محل کار حاضر نشوید تا بتوانید نان صبحانه خانواده را تهیه کنید! در صورتیکه نانوائیها باید ساعت 6 صبح شروع به کار کنند!!! اما نکته قابل تامل در این میان ضعف نظارتی مسئولان شهرستان است؛ که نسبت به بررسی این موضوع اهتمام و جدیت لازم را ندارند . توجه و نظارت بر پخت نان با کیفیت و عرضه آن به مردم یک امر ضروری است که متاسفانه در شهرستان کهگیلویه پایین بودن کیفیت نان نارضایتی مردم این شهرستان را درپی داشته و خواهد داشت. امیدواریم مسؤلین مربوطه با تدبیر لازم مردم را امیدوار کنند.(تدبیر و امید!)

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • mahshid گفت:

  خسته نباشید میگم خدمتتون
  باتشکر فراوان ازشماو آرزوی موفقیت برای شما معلم گرامی وگران قدر

 • هاشمي گفت:

  درود بر جناب صفادوست بنده مطالب شما را زیاد در سایتها خوانده ام آفرین می گویم به قلم شیوایتان که به عنوان یک منتقد با انصاف چه در دولت گذشته وچه در این دولت قلم زدید.

 • همشهری گفت:

  جناب صفادوست خدا پدر و مادرت را بیامزد! حداقل امروز(26/9/93)اکثر نانوائیها ساعت 6:30 شروع به کار کردند و توانستیم به موقع نان هتهیه نماییم!

 • ناشناس گفت:

  بیکس و مردم که باید این همه سختی تحمل کنن!!!!!!!!

 • گنجی پور گفت:

  درود بر معلم توانمند دلسوز جناب آقای صفادوست .امید است که مسئولین بگوش باشند

 • ناشناس گفت:

  درود بر شما درد مشترکی است اما هیچ گوش شنوایی نیست!!

پربازديد