تاریخ درج خبر : 1393/09/25
کد خبر : ۴۲۲۴۲۵
+ تغییر اندازه نوشته -

کارهای فرهنگی دانشجو محور است/ نمی‌توانیم تریبون سیاسی برای کسی بگذاریم

برخی از دانشجویان نخبه دانشگاه یاسوج با هیئت رئیسه این دانشگاه دیدار و مسایل و مشکلات دانشجویان را به صورت رودرو با رئیس و معاونان عنوان کردند.
در این دیدار دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی شامل کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به بیان مشکلات در حوزه های رفاهی، آموزشی، فرهنگی و … پرداختند.
رئیس دانشگاه یاسوج در این دیدار گفت: خیلی خوشحالم که در جمع دانشجویانی هستم که با آرامش مسایل و مشکلات را خیلی خوب و سنجیده بیان می کنند.

IMG_3031
شاپور رمضانی افزود: من نیز وجود برخی مشکلات و کاستی ها را میپذیرم و این مسئله ناشی از ساختار دانشگاه و نوپا بودن آن در مقایسه با دیگر دانشگاهها و برخی مشکلات نیز ناشی از بد اجرا شدن برنامه ها است.
وی ادامه داد: مسایل عنوان شده توسط دانشجویان در پنج بخش امکانات رفاهی، مسایل فرهنگی، مدیریت دانشگاه، مسایل پژوهشی و آموزشی است که به صورت شفاف به برخی انتقادها پاسخ می دهم.
این مقام مسئول بیان داشت: تزریق بودجه به دانشگاه یاسوج قابل قیاس با دانشگاههای بزرگ مثل تهران که نزدیک به یک قرن سابقه دارند نیست و ضعف امکانات رفاهی نیز مربوط به این مسئله است.
رمضانی افزود: در عین حال از برخی دانشگاهها بهتر هستیم و اراده مسئولان دانشگاه بر بهبود وضعیت و امکانات رفاهی است.
رئیس دانشگاه یاسوج با اشاره به رایزنی های چندماهه با مسئولان شهرستان بیان داشت: با این رایزنی ها توانستیم برای سرویس ایاب و ذهاب دانشگاه بهترین خودروها و بهترین راننده ها را در اختیار بگیریم و این در حالی است که هیچ هزینه ای بابت آن از دانشجویان اخذ نمی شود.
وی با اشاره به نبود شرکت های خدماتی قوی در سطح استان اظهار داشت: در حوزه تغذیه با بهترین شرکت قرارداد بستیم و قیمت ها را برای دانشجویان روزانه و شبانه یکسان کردیم.
وی به بازسازی فضای فیزیکی سلف سرویس اشاره کرد و تصریح کرد: این محیط به نحو مطلوبی بازسازی شد و تمام سعی خود را برای ارائه بهتر خدمات به دانشجویان در این حوزه نیز بکار بستیم.
رمضانی وضعیت خوابگاهها را مطلوب ارزیابی کرد و خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی و تلاش شبانه روزی همکاران، خوابگاه‌ها را در تابستان گذشته به شکل اساسی تعمیر و بازسازی شد و وضعیت خوابگاههای خودگران نیز ساماندهی شد.
رئیس دانشگاه یاسوج یکی از دغدغه های اصلی مسئولان دانشگاه را اینترنت عنوان کرد و بیان داشت: پهنای باند اینترنت در دانشگاه یاسوج از ۱۶ به ۴۰ مگابیت افزایش یافته است و باز هم بیشتر خواهد شد.
رمضانی ادامه داد: با اختصاص یک ساختمان و خرید بیش از ۱۰۰ میلیون باتری و خرید نرم افزار، سهمیه ای هر دانشجو از اینترنت مشخص و استفاده از اینترنت نیز هدفمند می شود.

IMG_3006
وی در پاسخ به انتقاد یکی از دانشجویان مبنی بر کم کاری در حوزه فرهنگی گفت: کارهای فرهنگی دانشجو محور است و وظیفه ما فقط بستر سازی و حمایت از تشکل ها و انجمن ها است.
این مقام مسئول ادامه داد: از تشکیل انجمن ها و تشکل ها و برگزاری نشستهای فرهنگی استقبال می کنیم ولی نمی توانیم تریبون سیاسی برای کسی بگذاریم.
وی قاطی شدن مسایل سیاسی با مسایل فرهنگی را از آفت های این حوزه دانست و عنوان کرد: دانشجو در اجرای برنامه های فرهنگی نباید ابزار دست سیاسیون بیرون از دانشگاه باشد و فرهنگ را باید فقط از دریچه فرهنگ نگاه کرد.
رئیس دانشگاه یاسوج در پاسخ به برخی از انتقادها در زمینه عدم حمایت از پژوهشگران گفت: حمایت از پژوهشگران یکی از وظایف اصلی دانشگاه است و از سالهای گذشته وجود داشته و اکنون نیز ادامه دارد.
رمضانی با بیان اینکه بودجه پژوهشی دانشگاه از ۲ درصد در سال ۹۲ به ۸٫۵ درصد در سال ۹۳ افزایش یافت بیان داشت: بخشی از این بودجه صرف مسایل زیرساختی و خرید تجهیزات در حوزه پژوهش می شود.
وی در ادامه با بیان اینکه افزایش رشته در دانشگاه تابع شرایط و ضوابط وزارت علوم است یادآور شد: اضافه شدن رشته جدید نیازمند طرح توجیهی و داشتن اعضای هیئت علمی بوده و در برنامه راهبردی دانشگاه نیز آورده شده باشد.
وی دانشگاه یاسوج را ناظر بر دیگر دانشگاههای استان معرفی کرد و افزود: مراکز آموزش عالی در استان را با دقت رصد شده و گزارش هایی در این زمینه تهیه و برای وزارت علوم ارسال می شود.
رمضانی در پاسخ به یکی از دانشجویان که وی را تابع نیروهای بیرون از دانشگاه دانست، گفت: یکی از مشکلات من این است که به حرف هیچ شخصی در بیرون از دانشگاه گوش نمیدهم و تصمیم گیری ها فقط با مشورت و نظر افراد درون دانشگاه صورت می گیرد.
رئیس دانشگاه یاسوج افزود: به هیچ عنوان منافع دانشگاه را فدای مسایل بیرون از دانشگاه نمی‌کنم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • مانی قهرمان گفت:

  درارتباط با تاثیرپذیری رمضانی از بیرون چند نکته قابل توجه است:
  ۱)دکتر رمضانی فردی مستقل ، منطقی وقوی میباشد که به جرات میتوان گفت که اگر حتی به دوستان همفکر و سیاسی خود اجازه دخالت در امور دانشگاه را میداد قطعا فضا و شرایط با امروز تفاوت ماهوی داشت…
  ۲)قطع یقین استقلال فکری دکتر رمضانی بسیاری از دوستان سیاسی را از ایشان دلخور و گاه مخالف نموده است، که این البته گواه محکمی بر باج ندادن ایشان به هر قدرت و نیروی خارج از دانشگاه میباشد…
  ۳)مخالفان ایشان کاری به عملکرد ندارند، مخالفند حتی اگر دکتر رمضانی بادم مسیحایی خود مردگان را زنده کند…
  والله الاعلم…..

 • ناشناس گفت:

  برادر فعلا خو سرپرست دانشگاه هستن ننویسید رئیس خواهشا

پربازديد