تاریخ درج خبر : 1393/09/26
کد خبر : ۴۲۳۳۱۸
+ تغییر اندازه نوشته -

مشارکت سیاسی مهمترین شاخصه‌ی توسعه سیاسی است

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی و معاون اقتصادی سازمان اقتصادی کوثر گفت: توسعه سیاسی مبتنی بر قدرت حکومت، هویت ملی و مشارکت سیاسی است.

غلامرضا پناه در نشست پرسش و پاسخ دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: منظور از مشارکت سیاسی بازبودن نظام سیاسی، مشارکت عمومی در تصمیم گیری های اساسی است و نه صرف تایید آن کارهایی که حکومت از توده مردم می خواهد یا انتظار دارد.

IMG_3118

وی بیان کرد: ادواری و موقت بودن همه مناصب سیاسی بدون استثنا و به رسمیت شناختن رقابت سیاسی در چارچوب قانون برای به دست گرفتن قدرت سیاسی است.

پناه ادامه داد: براین مبنا هدایت سکان سیاسی جامعه، تعیین استراتژی ها، خطوط کلی و درازمدت جامعه و هدایت آن به سوی اهداف مطلوب در انحصار گروه یا طبقه ای خاص نیست و حق همگانی است.

وی افزود: مردم این حق خود را به فرد یا نمایندگان نخبه و برگزیده شان واگذار می کنند و در سایه این مشارکت همدلی بین ملت و دولت در بالاترین سطح تامین می شود.

پناه عنوان کرد:اگر بشر را انسانی به فطرت موجوی اجتماعی بدانیم شاید مجبور به اقرار باشیم که انسان به تبع اجتماعی بودنش باید هم سیاسی باشد چرا که تشکیل هیچ اجتماعی بدون تدبیر امور و اداراه آن ممکن نیست.

وی ابراز داشت: از طرف دیگر شاید غیر عقلانی و ناعادلانه باشد که به انسان بگوییم موجودی اجتماعی باش و در جامعه زندگی کن اما در سرنوشت اجتماعی خود دخالتی نداشته باش.

پناه گفت: در مسیر گذار و آزادی خطر دن کیشوت های آزادیخواه یکی از تهدیدهای مهم است.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی بیان کرد: پاسخ به ندای خدای سبحان با ایمانی راسخ کاری بس دشوار است.

وی اظهار کرد: سخن گفتن از ایمان شاید کاری ساده و راحت باشد اما قرین ساختن این ایمان با عمل به گونه ای که در ساختار زندگی انسان، اندیشدن و سخن گفتن او نمود پیدا کند کاری سخت و دشوار است.

پناه عنوان کرد: شهید بهشتی فرمودند به مردم ایران فرصت بدهید آگاهانه و آزادانه خود را بر مبنای معیارهای اسلامی بسازند و برای رشد اسلام زمینه سازی کنید اما بر مردم چیزی را تحمیل نکنید زیرا انسان به طور فطری خواهان آزادی است.

IMG_3093

وی ادامه داد: شهید بهشتی تاکید کرده مبادا برخلاف قرآن مسلمان بودن و مسلمان زیستن را برمردم تحمیل کنید اگر تحمیل کردید انها علیه این تحمیلتان طغیان خواهند کرد و مدیر را باید با انتخاب اگاهانه برگزید تا در حقیقت شایسته این مخاطبه خداوند باشیم.

معاون اقتصادی سازمان کوثر گفت: امروز در جامعه ای زندگی می کنیم که بسیاری سردرگمی ها در زمینه ارزشها وجود دارد و جامعی که به لحاظ هویت درون خودش چالش های فراوانی دارد و یکی از نشانه های آن بحران در ارزش ها در عرصه اخلاق و خط کشی های پی درپی در عرصه سیاست است.

پناه ابراز داشت: کسانی روزی خودی هستندو فردا ناخودی در آخر با این خط کشی ها فرد تنها می ماند چون پی در پی این روند ادامه خواهد یافت.

وی با اشاره به لزوم تقویت ارزش ها وباورهای دینی وانقلابی جوانان و مواجهه این مقوله با برخی تزلزل ها،افزود: نسل جوان کشور سردرگم است که چه چیزی را باید خوب و چه چیزی را باید بد دانست.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • علیرضا گفت:

    به امید موفقیت روز افزون مهندس پناه
    ایشان بی شک از سرمایه های کم نظیر استان کهگیلویه و بویر احمد هستند

  • اشنا گفت:

    …. نوکر دست و÷ابسته کوتوله های اصلا ح طلبان دروغین است چرا کامنت مرا حذف کردی

پربازديد