تاریخ درج خبر : 1393/09/26
کد خبر : ۴۲۳۶۴۰
+ تغییر اندازه نوشته -

گوهرگانی: یارانه شیر دامداران تا ریال آخر جذب و پرداخت شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ‌یارانه شیر هر دامداری که شیر خود را به کارخانجات لبنیات یا مراکز جمع‌اوری شیر تحویل دهند باید تا ریال آخر جدب و به تولیدکنندگان شیر پرداخت شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد جعفر گوهرگانی در نشست تعیین تکلیف پرداخت یارانه شیر به دامداران این استان با حضور معاونت بهبود تولیدات دامی، مدیران شهرستانی و کارشناسان بخش دام اظهار کرد: مقدمات پرداخت یارانه شیر دامداران در سه ماهه اول سال جاری فراهم است و مدیران این سازمان باید همه توان خود را در این زمینه به کار ببندند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: بر اساس هماهنگی‌ها با وزارت جهاد کشاورزی، مشکلی در پرداخت این یارانه وجود ندارد ولی از آنجا که تجربه پرداخت یارانه شیر از سوی وزارت جهاد کشاورزی، تجربه‌ای جدید بوده، لازم است در طمان و نحوه اجرای شیوه‌نامه پرداخت یارانه تولیدکنندگان شیر دقت‌نظر کافی وجود داشته باشد.
وی گفت: ‌سیاست اصلی ما حمایت از دامداران است و در این راستا هم واقعی بودن آمار تولید شیر و هم پرداخت به موقع و راحت یارانه به تولیدکنندگان این محصول مهم در برنامه کاری جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد است.
گوهرگانی، رضایت دامداران را مهم دانست و بیان کرد: سازمان جهاد کشاورزی در جامعه زیر دره‌بین است و از طرفی صرف و صلاح دولت، رضایت تولیدکننده شیر و مصرف کننده نیز مهم است که بر این اساس مدیریت همزمان این مسائل کار راحتی نیست.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد از مدیران این سازمان خواست تا یارانه شیر دامداران را به طور کامل جذب کنند و بر اساس عدالت و واقعیت به حساب دامداران واریز کنند.
وی تأکید کرد:‌حوزه معاونت بهبود تولیدات دامی به گونه‌ای عمل کند که هم رضایت دامداران حاصل شود و هم بر اساس آمار واقعی تولید شیر، نه حقی از کسی ضایع شود و نه هم به آبروی سازمان و اشخاص و تولیدکنندگان لطمه‌ای وارد شود.
گوهرگانی گفت: ‌از کارخانجات تولیدی لبنیات نیز انتظار می‌رود تا همکاری و همراهی لازم را با دامداران و مراکز جمع‌آوری شیر داشته باشند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به واگذاری این مسئولیت به جهاد کشاورزی ابراز داشت: سازمان صنعت، معدن و تجارت در این استان همواره همکاری و تعامل بسیار خوبی با بخش کشاورزی دارند که لازم است این هماهنگ‌های بیش از گذشته در مسیر حمایت از تولیدکننده و مصرف‌کننده قرار گیرند.
وی تصریح کرد: از جبهه تولید گرفته تا مدیران شهرستان‌ها و معاونت تخصصی مسائل مربوز به تولید شیر در سازمان جهاد کشاورزی باید با نگاه حمایت از دامداران، ضمن تسلط بر شیوه‌نامه پرداخت یارانه، اقدامات لازم برای پرداخت یارانه سه ماه نخست سال و برطرف کردن نارضایتی‌ها و نواقص گذشته را فراهم کنند.
وی با بیان اینکه کار اصلی در پرداخت یارانه شیر به عهده مدیران شهرستان‌ها است، ادامه داد: سیستم مالی سازمان نیز باید با این اهداف هماهنگ باشد تا در روند پرداخت یارانه شیر تأخیری وجود نداشته باشد.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد، در این نشست مدیران شهرستانی این سازمان و کارشناسان بخش نقطه‌نظرات خود را پیرامون رداخت یارانه شیر به دامداران مطرح کردند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد