تاریخ درج خبر : 1391/08/02
کد خبر : ۴۲۴۵
+ تغییر اندازه نوشته -

با تغییر نام استان مخالفم

غلام محمد زارعی نماینده مردم شریف بویراحمد و دنا در مجلس نهم شورای اسلامی  مخالفت خود را با تغییر نام کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد.  حاج زارعی ثبت تمام افتخارات با نام کهگیلویه و بویراحمد، هویت واقعی استان و  احترام به خواسته مردم و نخبگان استان  را از مهمترین دلایل مخالفت با تغییر نام استان عنوان کرد.

غلام‌محمد زارعی با گرامی‌داشت یاد و خاطره حماسه پد خندق و حماسه و جانبازی دلیرمردان کهگیلویه و بویراحمدی در کربلای پد خندق ابراز داشت: امروزه در جای جای ایران اسلامی حماسه و دلیرمردی مردم این استان را به نام کهگیلویه و بویراحمد می‌شناسند.

وی اظهار داشت: اغلب مردم کهگیلویه و بویراحمد با تغییر نام این استان مخالفند و در ارتباطات حضوری و تلفنی خود با خادم شان در مجلس شورای اسلامی به بیان دغدغه خود می پردازند. وی همچنین اظهار داشت طی هفته گذشته و جاری بیشترین ارتباط تلفنی و حضوری مردم با اینجانب دغدغه تغییر نام استان بوده است.

 وی با اظهار این موضوع که تغییر نام کهگیلویه و بویراحمد از اولویت های توسعه ای این استان محسوب نمی شود ، یادآورشد: متاسفانه اکنون بحث تغییر نام استان را به بحثی دغدغه آور برای مردم ما تبدیل نموده اند. زارعی  موضوع کار و اشتغال جوانان و رفع گرانی‌ها را ارجح بر همه موضوعات فرعی دانست و بیان داشت: به جای پافشاری بر امری محال و تغییر هویت‌ها به دنبال برطرف کردن مشکلات مردم باشیم چرا که کهگیلویه و بویراحمد ظرفیت‌های بی‌شماری برای توسعه و رهایی از محرومیت کنونی دارد

نماینده مردم شریف بویراحمد و دنا در مجلس نهم شورای اسلامی افزود: من با تغییر نام کهگیلویه و بویراحمد مخالف هستم چون مردم دیارم و نخبگان بزرگوار این دیار با آن مخالف هستند.

حاج زارعی ، خارج شدن بحث تغییر نام کهگیلویه و بویراحمد از دستور کار مسوولان استانی را یک ضرورت خواند و بیان داشت: خارج شدن از این موضوع یک ضرورت بوده و شایسته است بزودی این اقدام صورت گیرد. توسعه و پیشرفت مهمترین اولویت های مردم کهگیلویه و بویراحمد محسوب می شوند نه تغییر نام استان.شایسته است مسولان بجای پرداختن به این موضوعات و مباحث حاشیه ای به فکر توسعه همه جانبه استان باشند.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس نهم شورای اسلامی ، نام کهگیلویه و بویراحمد را معرفی کننده هویت ، پیشینه و سوابق روشن مردم این دیار خواند و تصریح کرد: آنچه ما در تاریخ به آن افتخار می کنیم از همین نام زیبای کهگیلویه و بویراحمد بوده است. پیش از این نیز بسیاری از بزرگان و شخصیتهای سیاسی استان مخالفت خود را با تغییر نام استان صراحتا اعلام کرده بودند که از جمله آنها میتوان به دکتر علی مندنی پور استاد دانشگاه و نیز رییس کانون وکلای کشور، سید علیمحمد بزرگواری نماینده مردم کهگیلویه، چرام و بهمئی، حاج محمد رحیم دهرابپور عضو شورای شهر یاسوج، مهندس محمود باقری  عضو شورای شهر یاسوج و نیز بسیاری از نخبگان استان که به تفصیل در نوشتاری دیگر به آن پرداخته خواهد شد ، اشاره کرد.

منبع: مهریان نیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • سحر گفت:

  آخه یکی نیست بگه تغییر نام استان چه ربطی به هویت داره این …… چیه که نطق می فرمایید بزرگان یه چیزی یاد گرفتید هویت هویت می کنید هویت شما شخصیتته انسانیتته هویت شما فرهنگته نه این اسمی که یه ………هم نمیتونه جمعش بکنه ما که بچه این استانین یه ساعت باید تپق بزنیم تا بتونیم کم و زیاد تلفظش کنیم وای به حال دیگران تو رو خدا یکی بگه کدوم یک از افتخارات ما به خاطر اسم استانمونه اصلا ما کجا افتخار آفریدیم اگه منظورتون ……………… تو گذشته که فکر نکنم افتخار باشه حاجی جون تو رو خدا اینا رو ول کن به فکر نان باش که خربزه آب است این اسم یا عوض میشه یا نمیشه در هر صورت نه نفعی داره واسه این جوونای تحصیلکرده و بیکار نه ضرری نه آب میشه واسه مردم این استان نه نون تو سفرشون البته یه جایی هم درست فرمودید پیشرفت نمیشه اما همین ………… دارن پیشرفت میکنن کافیه حالا اونا……………………

 • صادق گفت:

  درود بر حاج زارعی
  حرف دلم را زدی هرچی من تو کامنت هام در مورد تغییر نام استان گفتم گفتین
  درود بر شما که میفهمید درد ما نان است دردمان گرانی است نه تغییر نام استان و پاک کردن هویتمان

 • ناشناس گفت:

  درود بر حاج زارعی
  حرف دلم را زدی هرچی من تو کامنت هام در مورد تغییر نام استان گفتم گفتین
  درود بر شما که میفهمید درد ما نان است دردمان گرانی است نه تغییر نام استان و پاک کردن هویتمان

 • قناری گفت:

  درود بر حاج زارعی که میفهمد عوض کردن نام استان چیزی را حل نمیکند فقط تاریخ گذشته و افتخراتمان را پاک میکند

پربازديد