تاریخ درج خبر : 1393/09/29
کد خبر : ۴۲۴۹۶۳
+ تغییر اندازه نوشته -

برگزاری هفتمین کرسی آزاد اندیشی در دانشگاه پیام نور دهدشت/ تصاویر

با حضور دکتر رضایی رئیس شبکه بهداشت ودرمان باشت وجمعی از مسئولین ادارات ونهادها ،اساتید ودانشحویان،هفتمین کرسی آزاد اندیشی با موضوع “شبکه های اجتماعی ؛تهدید یا فرصت” در دانشگاه پیام نور دهدشت برگزار شد.

IMG-20141215-WA0051

دکتر باقر کارگر رئیس دانشگاه پیام نور واحد دهدشت در ابتدای این مراسم با بیان اینکه کرسی های آزاد اندیشی از نظر بهره رسانی یا دارای اهداف بلند مدت است یا کوتا مدت، اظهار داشت: در بلند مدت همان هدفی را دنبال می کند که دانشگاه در پی آن است یعنی تربیت کادری که اهل تحلیل و پژوهش باشد و حافظ منافع کشور و نظام باشد و در کوتاه مدت با این هدف که فضای باز باشد تا کسی که احساس می کند حرف نویی دارد بتواند حرفش را بیان کند وجواب آن را بگیرد.

دکتر کارگر با ذکر اینکه چنین کرسی هایی در واقع نوعی پاسخ به دشمنان هم هست که تبلیغ می کنند در ایران دموکراسی نیست و آزادی بیان وجود ندارد، ادامه داد: البته پاسخ گویی به همه ی حرف های انان کار درست و عقلایی نیست و در قرآن خطاب به پیامبر است که ای پیامبر یهود و نصاری از تو راضی نمی شوند مگر اینکه از آنان پیروی کنی، پس ما نباید تمام توان و انرژی خود را بگذاربم که دهان آنها را ببندیم.

رئیس دانشگاه پیام نور واحد دهدشت گفت: ما معتقدیم که دانشگاه مبدا همه تحولات است باید تلاش شود نیروهای کارامد فارغ ا لتحصیل شوند که نیاز های جامعه جهانی را برطرف و پاسخگویی شبهات دیگران باشد.

در این جلسه که سه ساعت به طول انجامید دانشجویان در دو قالب موافقین و منتقدین به بحث و بررسی و ارائه نظرات خود پرداختند.

همچنین در این کرسی آزاد اندیشی که تعداد زیادی از دانشجویان در آن حضور داشتند، مسائل و سئوالات دانشجویان در رابطه با شبکه های اجتماعی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و دکتر رضایی و دکتر داوری به عنوان کارشناس به سوالات دانشجویان پاسخ دادند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد