تاریخ درج خبر : 1393/09/29
کد خبر : ۴۲۵۰۳۳
+ تغییر اندازه نوشته -

پژوهش‌ها عامل دست‌یابی به زندگی آرمانی هستند

رئیس دانشگاه پیام نور دهدشت گفت: عنصر نجات دهنده ی جامعه ی بشری و عامل دست یابی انسان به زندگی آرمانی، پژوهش است زیرا ما امروزه از نتایج تحقیقات و پژوهش های نسل قبل از خود بهره مند می شویم و نسل فردا چشم به تلاشها و پژوهش ها و تولیدات علمی نسل فعلی دوخته است.

IMG-20141207-WA0045

به گزارش سایت استان، دکتر باقر کارگر در حاشیه برگزاری نمایشگاه پژوهش در این دانشگاه افزود: خوشبختانه در سالهای اخیر با پیگیری سیاست ها و برنامه های توسعه ی علمی شاهد رشد قابل توجه تولیدات علمی در کشور بوده ایم ولی آنچه می تواند این رشد و تولیدات را به توسعه ی پایدار گره بزند مدیریت هدفمند پژوهش در عرصه های مختلف علمی و صنعتی کشور است و البته پژوهش نیازمند اندیشه های دقیق ، صحیح و عمیق است تا منتج به تولیدات علمی گردد.

وی ادامه داد: جایگاه اصلی پژوهش دانشگاه است و پژوهشگران هم باید عمدتاً دانشگاهیان باشند و دانشگاه بدون پژوهش یعنی ایستایی و درجا زدن و بیگانه شدن از دهکده جهانی علم. البته نباید زحمات دانشگاهیان و پژوهشگران را نادیده گرفت و باید اذعان کرد که ابتکارات و اختراعات و اکتشافات دانشگاهیان در وضعیت مناسبی است و حتی بالاتر از افق چشم انداز ۱۴۰۴ قرار گرفته است و همین پژوهش ها و یافته های علمی بوده است که عصبانیت استکبار را در پی داشته است و منجر به ایجاد مانعی بزرگ به نام تحریمها شده است تا به زعم خود ترمز این جنبش عظیم علمی گرفته شود ولی دانشمندان ما هم به خوبی دریافتند که راه های مسدود و بسته به وسیله ی پژوهش باز می شود.

کارگر در ادامه توصیه ای به دانشگاهیان کرد و بیان داشت: توصیه ی اینجانب به شما عزیزان دانشگاهی اعم از اساتید محترم و دانشجویان گرامی این است که پژوهشهایتان منطبق بر نیازهای جامعه باشد یعنی بروید در جامعه غوث بخورید و تحقیق کنید نیازسنجی کنید سپس اقدام به ارائه ی طرح پژوهشی و انجام پژوهش نمایید و خروجی پژوهشها و طرحهای شما باید مشکلی از مشکلات جامعه را حل و نیازی از نیازهای آن را رفع نماید.

در حاشیه و پایان این مراسم از سه استاد برتر پژوهش و سه سمینار برتر تخصصی و سه غرفه برتر پژوهشی و دو دانشجوی برتر پژوهشی تجلیل شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد