تاریخ درج خبر : 1393/09/27
کد خبر : ۴۲۵۰۴۰
+ تغییر اندازه نوشته -

رئیس دانشگاه پیام نور دهدشت روز وحدت حوزه و دانشگاه را تبریک گفت

رئیس دانشگاه پیام نور دهدشت با ارسال پیامی روز وحدت حوزه و دانشگاه را تبریک گفت.

به گزارش سایت استان، در پیام دکتر باقر کارگر آمده است: هدف اصلی وحدت حوزه و دانشگاه ، گسترش علمی حوزه ی پژوهش دانشگاهیان  و معارف بلند و عمیق دین اسلام به صورت موازی است .

متن کامل این پیام در پی می‌آید:

یکی از خجسته ترین پیامدهای انقلاب اسلامی وحدت حوزه و دانشگاه است که طرح این مسئله در سال ۱۳۵۹ در بیانات معمار کبیر انقلاب به آن اشاره رفت.

هدف اصلی وحدت حوزه و دانشگاه ، گسترش علمی حوزه ی پژوهش دانشگاهیان  و معارف بلند و عمیق دین اسلام به صورت موازی است .

۲۷ آذر یادآور عروج سرخ و ملکوتی عالم ربانی و مجاهدی خستگی ناپذیر به نام آیت اله دکتر مفتح است که از پیشروان و طراحان اندیشه ی وحدت حوزه و دانشگاه بوده که هم در حوزه ی علمیه مشغول به تدریس بود و هم در عرصه ی دانشگاه، فعال به همین خاطر در حوزه به درجه ی اجتهاد رسید و در دانشگاه درجه ی دکتری گرفت.

پیوسته علم و دین در کنار هم و پا به پای هم در حرکت بوده و بایستی جهت رفع نیازهای علمی و فقهی ، دانشگاهیان و حوزویان در ارتباط با هم باشند و البته تخصصهای حوزه باید در خود حوزه و تخصصهای دانشگاه هم در خود دانشگاه پیاده شود .

در پایان ضمن تبریک این روز باشکوه به دانشگاهیان و طلاب حوزه ی علمیه اشاره به موانع وحدت و همدلی حوزه و دانشگاه شد و اتخاذ شیوه های آموزشی، پژوهشی، مشترک، تبادل اطلاعات را از شاخص های مهم وحدت حوزه و دانشگاه برشمرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد