تاریخ درج خبر : 1393/09/29
کد خبر : ۴۲۵۱۳۴
+ تغییر اندازه نوشته -

جریان اصلاح طلبی عمری به درازای عمر انقلاب دارد

سایت استان: سیدروح‌ الله جهانی

جریان اصلاح طلبی عمری به درازای عمر انقلاب دارد ، جریانی که طیف وسیعی از روشنفکران ، دانشگاهیان ، روحانیون و مردم عادی را در بر دارد و جریانی که همه ساختارهای آن واضح است و اصلاح طلبانی که در چارچوب های نظری خود رفتار می کنند.

جریان اصلاح طلبی جریانی است که هشت سال بصورت مستقیم به اداره کشور پرداخته است و سیاست خارجی و داخلی کشور ، امنیت ، اقتصاد ، فرهنگ و آموزش کشور همه بر اساس این جریان در این هشت سال اداره شده اند و در کشور ریشه دوانیده اند.

اصلاح طلبی جریانی است اصیل ، مستحکم ، استخوان دار و دارای چارچوب مشخص که به راحتی و با ائتلاف بزرگان آن می تواند رئیس جمهور را مشخص کند چون این جریان در بین مردم نهادینه شده است و با مقبولیت عامه روبرو شده است.

وقتی یک جریانی که بیش از نصف عرصه سیاست کشور را در اختیار دارند به راحتی و بدون هیچ نگرانی توسط یک فرد معلوم حال در یک سخنرانی ژورنالیستی و یک طرفه به انواع تهمت ها مبتلا می شود (تهمت هایی که هیچ پشتوانه سندیت و منطقی ندارند) باید نگران شد، نگران انقلاب ، نگران سیاست و بیشتر از همه نگران بازگشت گفتمان بگم بگم ها.

گفتمان بگم بگم که آشوبی در عرصه سیاست کشور ایجاد کرد و چماق دست ابداع کننده این گفتمان شد تا آن را بر سر هر مخالفی پائین بیاورد و در رینگ یک طرفه آنها را نایک اوت کند و تا جائی پیش رفت که آقای رئیس جمهور حتی برای غلبه بر همفکرانش در مجلس از آن استفاده کرد.

اکنون این گفتمان به وسیله یار دبستانی آقای رئیس جمهور سابق در عرصه مقدس علم بر علیه بزرگان نظام بکار گرفته شده است، عرصه ای که دیگر جائی برای این گفتمان شعبان بی مخ ها ندارد و باید در این عرصه با منطق و متانت حرف زد و این گفتمان ها دیگر جائی ندارند.

آقای شریعتمداری و امثالهم باید از گذشته درس بیاموزند و شرایط حال را درک کنند و به جای تهمت زنی و ایجاد فضای ملتهب ، با منطق و متانت به تحلیل طرف مقابل بپردازد تا حرفهایشان ارزش جواب دادن داشته باشد.

به امید روزی که یاد بگیریم با همدیگر با احترام صحبت کنیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • دنازاده گفت:

  مغز من شستشو داده است به تفکر بزرگ مردی که هنوز هم جهان درآینده نگری اش متحیراست آن بنیانگذار کبیر آن حکیمی که مسیر جهان راعوض کرد.اماشما که احتمالا ازجنس نویسنده ای یاشاید….توهیچ منطقی برای حرفات نداری .من به استناد لیدرهای اصلاح طلب حرف زدم وپار ه ای هم به استناد رسانه های معتبر غربی و… می تونید صحت حرفای منو از سایت های معتبر بگیری مثلا سایت ابطحی که رابط دولت اصلاحات با سفارت انگلیس و…..اگر ازخجالت این ملت بمیرید رواست.آره مغز من وقلب من زنگارخورده تفکرات مزدورانه ،وطن فروشی وهمدستی باکسانی که برخون این ملت رژه رفتند نیست.مغز من انشالله همیشه کانون تفکر خمینی ره و رهبری عزیز خواهد ماند.من نه تنها از تفکرات سکولار وتکنوکرات وغرب گرای اصلاحات بلکه از افراطی گری واعمال ریاکارانه برخی اصولگرا نماها هم بیزارم.توهم بفرما درمحضرخدا که ……

 • دوست زاگرس نشین گفت:

  اولا که توکلی از خودتونه و حرفش قابل استناد نیست.
  دوم اینکه ماجرای سه هزار میلیلارد از ۸۵ کلید خورد و هر کاری کردن که بچسبوننش به دوره خاتمب نتونست.
  سوم اینکه این خزعبلاتی که گفتی را تا الان شک داشتم ولی حالا مطمئن شدم از همون بولتن های سراسر دروغ که به دست ساده لوحانی مثل شما داده میشه منتشر شده و فقط مصرفش برای ذهن های شستشو شده ای مثل شما است…
  برو این دام بر مرغ دگر نه…

 • دنازاده گفت:

  توکلی نماینده مجلس وکارشناس اقتصادی : ریشه این فسادها از زمان دولت هاشمی و خاتمی پایه ریزی شده و در زمان دولت احمدی نژاد واقعیت .=====================

  اختلاس میلیاردی وداستان زنجانی ثمره بی چون چرای دولت اصلاحات است که درزمان دولت احمدی نژاد به نتیجه نشست…اما هرچه بود عملا برای تحقیر ملت ونابودی عزت دست به دست دشمنان نشدند.. کودتاچیان بودها عینیت پیدا کرده است- ماجراهای غم انگیز مجلس ششم که تنها کاری که نکردند توجه به مردم بود .
  – تحصن نمایندگان مجلس ششم که نقش اپوزوسیون در داخل را به خوبی ایفا نمودند .
  – سرقت اسناد بکلی سری مملکت به راحتی و با حمایت دولت (فیلم قتل های زنجیره ای ، نامه سعید امامی در خصوص مطبوعات و…) و در اختیار دشمنان قرار دادن آنها برای بهره برداری تبلیغاتی .
  – لو دادن تصمیمات شورای عالی امنیت ملی به نحوی که رادیوهای بیگانه شاید یک ساعت بعد از آنها اطلاع داشتند .
  – استعفا و تهدید به استعفاء اکثر فرمانداران و استانداران در رابطه با تحصن نمایندگان .
  – نامه نگاری به رهبری برای خوردن جام زهر(قبل از حمله آمریکا به عراق) .
  – تشبیه محرومان به لشگر قابلمه به دست ها
  – نامه خیلی محرمانه خاتمی به بوش که ما دست از حمایت لبنان و حماس و فلسطین و بی خیال شدن اترژی هسته ای به این شرط که به ما حمله نکنند . نامه دولت خاتمی به بوش در زمان حاکمیت دولت اصلاحات مخفی ماند ولی درسال ۸۵ افشا شد. اخیراً هم باز ازسوی مشاور عالی بوش پدر و پسر تأیید شد، این نامه این قدر ذلیلانه و منفعلانه است که آدم را به یاد مواضع حکومت پهلوی و شاه سلطان حسین می اندازد! به بوش بگوییم که ما حاضریم حزب الله لبنان را خلع سلاح کنیم، آقای صادق خرازی سفیر سابق ایران در پاریس، عامل ارسال نامه ننگین ۲۰۰۳ به آمریکا ، روزنامه “وطن امروز” سندش را نیز درج کرد. گفتند ما که رفتیم این نامه را به بوش دادیم، بوش گفت چه کسی جرأت کرده چنین نامه گستاخانه‏ای را بنویسد؟ حزب الله لبنان را خلع سلاح کنیم، از حمایت فلسطین دست برداریم، در بحث عراق همکاری کنیم، هسته‏ای را هم هرچه شفاف تر کنیم تا ما را از لیست شرارت خارج کنند!
  – سفر رییس جمهور سابق به صورت سری به کنفرانس گروه بیلدربرگ(فراماسونری-صهیونیستی) در سال ۱۹۹۹و ارائه تز گفتگوی تمدنها و تصویب آن یک سال بعد ۲۰۰۰در سازمان ملل و نامگذاری سال ۲۰۰۱به این نام و در پی آن ارائه تز جنگ تمدن ها توسط ساموئل هانتینگتون در آمریکا .

 • دوست زاگرس نشین گفت:

  شما اگر اختلاس یا سواستفاده از اصلاح طلبان میدیدد که زمین و زمان را یکی میکردید. برادر اگر شما این را داشتید که همه را به جرم اقدام علیه امنیت ملی یا نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی که زندان نمیکردید. اینقدر این عنوان را بکار بردید که دیگه مضحکه شد. کل دوران رضا شاه، محمدرضا شاه، حتی تاریخ قاجار را بررسی کنی اختلاس سه هزار میلیاردی پیدا نمیکنی.
  قراردادهای دوره احمدی نزاد اگر بیان بیرون که از ترکمانچای و گلستان بدتره. دادن بندرهای ایران به چین دیگه سرامد همه این چپاول ها بود.
  فقط اجاره بدید مردم انتخاب کنند و خودتون را قیم و سرپرستشون قرار ندید که هر چی ما گفتیم را شما انتخاب کنید. اونوقت میبینید که مردم کی را انتخاب میکنن.
  از همه امکاناتتون هم استفاده کنید . رسانه، خبرگزاری، توپ تانک، دستگاه شنود و ….

 • دنازاده گفت:

  دوستان زاگرس نشین من باشعورترازاینحرفاهستند.اگربه نفع خودمان استفاده می کردیم که….خرمگس ها شاهین نمی شدند…اگر انصاف داری بروببین خسارت های وارده برپیکراین ملت ثمره کدام سیه رویان است.مردم که صادقانه رای میدند این جریان دروغین است که باماهیت آمریکایی وباظاهر پسندیده قلب پاک وبی آلایش مردم رابه انحراف می کشد.بروقرارداد کرسنت که یاردبستانی آقایان اصلاح طلب هست توسط وزیروقت منعقد کرده رابخوان ببین چه بود.وحالا جریمه دادگاه لاحه بخاطر این قرارداد را مطالعه کن زاگرس نشین ….حق این مردم روزی رسوایتان می کند که آن روز یو الحسرت است که راه بازگشتی ندارید.یک روزی مردم به بنی صدر رای بالایی دادند..مردم که نمیدانن پشت این شعارهای دروغین چه خوابی برایشان دیده اید…اما به فضل خدا همانگونه که جریان اصلاحات در۹ دی به مرگ سیاسی رسید باقفی مانده های تفکرات غرب گرا وسکولار باخفت خواهند مرد….

 • همشهری گفت:

  زنده باد بگم بگم ها….چون اگربگم بگم ها نباشد معلوم نیست افعی های اقتصادی وسیاسی ملت راچگونه ببلعند.

 • دوست زاگرس نشین گفت:

  دنا زاده این خزعبلات را کی تو مغزت کرده. تا جایی که میدونم شما که اهل مطالعه نیستید و بولتن های سراسردروغی که به دستتان میرسه و عقده گشایی های جریان راست را منتشر میکنه این اراجیف را مینویسه.
  شما اگر به خودتان مطمئن هستید و مردم را طرف خود میدانید فقط و فقط و فقط انتخابات آزاد برگزار کنید. از همه امکانات هم به نفع خودتان استفاده کنید که تا کنون هم استفاده میکردید. تا سیه روی شود هر که در او غش باشد

 • دنازاده گفت:

  اگر کسانی بیایند با عدم اعتقاد به اساس ارزشها ، دم از تحول بزنند ، معلوم است که تحول مورد نظر آنها ، یعنی تحول نظام اسلامی به نظام غیر اسلامی ، تحول مورد نظر آنها یعنی حذف نام اسلام ، حذف حقیقت اسلام … این همان اصلاحات آمریکایی است .»(مقام معظم رهبری)

  ==================================

  متاسفانه جریان اصلاحات به دلیل نفوذ اندیشه های مخالف با مبانی اسلام و انقلاب و روشنفکران غرب زده و حاکمیت روحیه تسامح و تساهل و شتاب زدگی به بیراهه رفته و دچار انحراف گردید و به جای همت گماردن به اصلاح مفاسد واقعی کشور و نیازهای حقیقی مردم ، فرصت ها صرف جناح بازیهای سیاسی و طرح مطالب نا همخوان با ارزشها گردید و نتوانست توفیقی در این راه بدست آورد .بهزاد نبوی نائب رئیس اول مجلس ششم در سخنرانی به این نکته اشاره دارد و بیان می‌کند : « فراکسیون جبهه دوم خرداد متشکل از ۱۸ گروه، مانیفست مشخصی نداشتند و به همین دلیل کارهایمان مدون نبود. در همین مدت در فراکسیون کارهایی شد که محصول خرد جمعی نبود. عده ای کار کردند و متأسفانه فراکسیون مجبور شد به دنبال آن کار حرکت کند، چون دیگر راه برگشت نبود…آنچه که نا کنون انجام شده یا بر اساس تصمیم گیری‌های مقطعی و یا ناشی از بی تصمیمی بوده که حرکت تعدادی نماینده مجلس را به دنبال خود کشانده است.»خروج جریان اصلاح طلبی از تفکر انقلاب اسلامی از ابتدای ریشه‌ی این جریان وجود داشت. موضع گیری‌های خاتمی در موضوعات دینی و حتی بیان ناکارآمدی دین در مسائل روز، بخشی از این رفتارها و گفتارهاست. اقداماتی که در نهایت در روزنامه های زنجیره ای به ثمر نشست و از توهین به مقدسات اسلامی و دینی تا بی ارزش نشان دادن باور های اجتماعی را شامل گردید.این رفتار و اقدامات با موضع گیری آنان در فتنه‌ی ۸۸ و سکوت در برابر توهین کنندگان به مقدسات اسلامی در روز عاشورا، سبب شد مردم انقلابی جامعه اسلامی، اصلاح طلبان را به عنوان یک گفتمان در درون نظام اسلامی نپندارند و آنان را سخنگوی داخلی جریان معارض و برانداز کشور بشمرند. برداشتی که با شعار های تند مردم در روز ۹ دی کاملاً حکایت از این مدعا دارد و با سر دادن رسمی محاکمه‌ی سران فتنه همراه شد.
  حال پس از گذشت سه سال از سکوت محض سران اصلاح طلب و نشست‌های مداوم راهبردی آنان، دوباره پس از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، تاکتیکی جدید را برای خود مفروض داشتند تا بتوانند به بدنه‌ی سیاسی کشور برگردند . تاکتیکی که شامل اهداف ذیل می‌شود:

  ۱٫ رهبر و اسوه سازی از سید محمد خاتمی به عنوان نماد عدالت طلبی و جنبش‌های اول انقلاب

  ۲٫ سایه سازی از بزرگان اصطلاح طلبی و جلوگیری از طرد شدن آنان در جامعه

  ۳٫ تمسک جستن به شعار جریان انقلاب اسلامی با عنوان «رویش‌ها بیش از ریزش‌ها»

  ۴٫ برگشت به آغوش مردم و کسب اعتماد از دست رفته‌ی خود در چند سال اخیر

  ۵٫ پرورش کادرهای سازمانی و مدیریتی برای تصاحب پست‌های مسئولیتی درون نظام اسلامی با پایبندی به اسلوب و روش‌های گذشتگان اصلاح طلب.========

  اما باز این رفتار نیز نمی‌تواند تاریخ سیاه و کدر اصلاح طلبان در مناسبات سیاسی را بزداید و آن را در افکار عمومی تغییر دهد. ولی می‌تواند هشداری باشد برای دلسوزان نظام مبنی بر فعال شدن دوباره‌ی این جریان با شعارهای جدید برای تصاحب قدرت سیاسی و اقتصادی در کشور، جهت مقابله با اهداف اصلی و آرمان‌های انقلاب اسلامی که مدعای آن تجارب گذشته‌ی این جریان است . پس از فتنه‌ی صهیونیستی – آمریکایی سال ۱۳۸۸، عناصری از داخل در تنور این فتنه دمیدند و چنان آن را شعله‌ور کردند که آتش فتنه، طردشدنشان از جامعه را به دنبال داشت. فتنه ای که علاوه بر خسارت‌های اجتماعی و امنیتی، خسارت‌های زیان بار اقتصادی و تحریم‌های هولناکی را علیه جمهوری اسلامی ایران و ملت مسلمان ایجاد نمود..
  اکنون مهم‌ترین هدف برخی فعالیت ها مثل نوشتن مقاله آقای جهانی پاک سازی تاریخ سیاه جریان انحطاط طلب و گفتمان آنان در هشت سال مدیریت ناکار آمد در عرصه‌ی سیاسی است. ناکارآمدی که به طور حتم می‌توان در کارنامه‌ی مجلس ششم و دولت اصلاحات مشاهده کرد. تا جایی که این مجلس، با فوریت‌های بی مورد و طرح‌های ناکارآمد داد سران اصلاح طلب را نیز در آورد و افرادی همچون احمد پور نجاتی را وادار به بیان مسائلی کرد که شاید از زبان یک اصلاح طلب کمتر شنیده شده بود. او اوضاع مجلس ششم را این چنین بیان می‌نمود : « نوعی شتاب‌زدگی و فقدان همه سو نگری در بررسی طرح‌ها و لوایح مشاهده می‌شود. » این فقدان آنچنان ادامه داشت تا جایی که آرمین، عضو ارشد سازمان مجاهدین و اعضای ارشد جبهه‌ی اصلاح طلبان با صحه گذاشتن بر ان این چنین بیان می‌دارد : « برخی از طرح‌ها و لوایحی که چندان مهم نبودند و اهمیتی نداشتند، در مجلس ششم تصویب شد. مجلس به جای این طرح‌ها می‌بایستی طرح‌های مهم‌تری را بررسی می‌کرد . »
  جناب آقای جهانی…آنچه گفته شد اززبان خود فعالان جریان اصلاح طلب است.سخنان آقای کواکبیان نسبت به رفتار غلط آنان تاجایی بود که برخی ایشان رامورد حمله قراردادند.آقای کواکبیان درنطق تلویزیونی خود چنین گفت که من به این جریان کافرم…
  جهانی عزیز…شبکه المنار به نقل از بی بی سی گفته بود که سران غربی وآمریکایی گفتند نتیجه ای که درطول هشت سال دولت اصلاحات بدست آوردیم کمتر نتیجه جنگ تحمیلی علیه ملت ایران نبود.جریان اصلاح طلب درجریانات سیاسی بامطالعه کارنامه سیاهشان الان درطلاق بائن سیاسی بسرمی برند .جریان اصلاح طلب نه تنها به ملت اندیشمند ایران ظلم کرد بلکه به رفقای غیرسیاسی خود ظلمی مضاعف کرد.آیا مردمی که بالغ بربیست میلیون رای به شمادادند راضی بودندکه درظالمانه ترین رفتار به عقاید ومقدساتشان حمله کنید؟جریان اصلاحات که نسخه بنی صدری وپراگماتیسم به نظر می رسد که باتاکتیک پولیسمی باعنوان شایسته سالاری، آزادی و….برخی ازمردم رادچار غفلت کرده وباپشتوانه رای مردم براساس این نظام مغول وار تاختید.وقتی شبکه های ضد ایرانی ازشما تمجید می کنند یعنی اینکه درزمین دشمن بازی کردید…لذاخوتون راخسته نکنید .هزینه ۳۲۴ هزارمیلیاردی که در جریان فتنه ۸۸ بردوش ملت گذاشتیدطوق عذابی است که درکارنامه سیاهتان درتاریخ ثبت شده است.

 • ناشناس گفت:

  تحلیلی بجا ومنطقی است

پربازديد