تاریخ درج خبر : 1391/08/03
کد خبر : ۴۲۵۹
+ تغییر اندازه نوشته -

پارک ولایت تپه‌ای باقی می‌ماند

استاندار مرتبا از در این نشست خبری با الفاظی چون بنشین، ساکت شو، گوش بده، نوبت شما است و نوبت شما نیست این نشست خبری را به یک کلاس درس شبیه کرد …

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در دومین نشست خبری خود با اهالی قلم و خبر که بیشتر به یک کلاس درس شبیه بود به سؤالات آن‌ها پاسخ داد.

در این گزارش برخلاف سبک‌های رایج تنظیم خبر به صورت سوتیتر، نکات مهم این نشست خبری را به اطلاع خوانندگان همراه و دوست‌داشتنی خود می‌رسانیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد به وعده خود در خصوص تشکیل نشست‌های خبری خود در هر ماه یک بار عمل کرد و در ۴۹ مین روز مسئولیتش در این استان برای دومین بار به میان اهالی قلم و خبر آمد.

حسین صابری در این نشست خبری بلافاصله بعد از تلاوت آیات قرآن مستقیما بدون مقدمه سکان هدایت این نشست را به عهده گرفت و با امر و نهی‌های غیرمعمول سعی در کنترل نبض این جلسه داشت.

وی مرتبا از در این نشست خبری با الفاظی چون بنشین، ساکت شو، گوش بده، نوبت شما است و نوبت شما نیست این نشست خبری را به یک کلاس درس شبیه کرد تا خبرنگاران نتوانند به درستی هم سؤالات خود را بپرسند و هم به جواب‌های خود برسند به طوری که دکتر صابری بیشتر جواب‌های، کوتاه، کلی و گاها سربالا داد و دیگر فرصتی برای قانع شدن خبرنگار و سؤالات تکمیلی وی فراهم نشد.

به عنوان نمونه خبرنگار هفته نامه آوای گچساران از وی پرسید که شما چه برنامه‌ای دارید برای کوتاه کردن دست دلالان، و شبه مسئولانی که به اسم بخش خصوصی همه کاره بازار هستند و همه اجناس دولتی از برنج گرفته تا سبوس و روغن و مرغ را آنگونه که خود می‌خواهند توزیع (انبار) می‌کنند و در این کار کاملا با اداره‌کل صنعت و معدن یا همان بازرگانی سابق هماهنگ هستند، که استاندار به صورت کلی از فواید بخش خصوصی و وظایف سه گانه دولت در قانون اساسی گفت و به روشنی اشاره‌ای به این معضل بزرگ در استان نکرد.

استانداردر خصوص داستان نیروهای شرکتی و تصمیماتش در این باره گفت: من هیچ گاه نگفتم این‌ها را اخراج کنیم بلکه گفتم باید تکلیف این‌ها را مشخص کنند نه اینکه با آشنایی و پارتی نیرویی را به اداره ای بیاوریم و بیچاره هم تکلیفش بعد از ۳۰ سال کار و خدمت نه بتوان به او سنوات داد و نه بازنشستگی و این مزایا.

وی تاکید کرد: حالا اگر مدیر بومی آمده و این تخلفات را کرده من باید از او هم تشکر کنم نه من این کار را نمی‌کنم و سراغ مدیر غیربومی متعهد و متخصص می‌روم زیرا سیاست من این است که مدیر بومی را با نمره ۱۶ را به مدیرغیربومی با نمره ۱۷ ترجیح می‌دهم ولی به هیچ عنوان به مدیران رفوزه بومی میدان نمی‌دهم.

همه گفته‌های استاندار در مورد پارک ولایت یاسوج/ پارک ولایت تپه‌ای باقی می‌ماند

وی از رسانه‌ها خواست تا به مباحث مطرح شده در خصوص پارک ولایت پایان دهند و کمک کنند تا این مقوله پارک ولایت جمع شود.

رئیس جمهور استان کهگیلویه و بویراحمد در همین باره گفت: بالاخره این پارک شروع شده و من کاری به مباحث قبلی ندارم ولی آنچه مهم است و نظر همه مسئولان هم هست این است که مابقی تپه فعلی در این پارک تخریب نمی‌شود.

صابری تصریح کرد: برخی‌ها نقل کردند که استاندار پارک ولایت را تعطیل کرده در حالی که این پروژه فعال است ولی دولت نمی‌تواند در این پارک پول خرج کند و ایده‌های خوبی که در این پارک وجود دارد نیاز به پول کلان دارد و باید بخش خصوصی به میدان بیاید و ما یک ریال هم نمی‌توانیم خرج کنیم.

صابری در ادامه این بحث پارک ولایت را در حوزه اختیارات شهردار دانست و گفت: شما باید بدانید من استاندار کهگیلویه و بویراحمدم نه شهردار یاسوج ضمن اینکه تاکنون چهار جلسه در مورد این پارک و چندین بازدید را هم داشتم زیرا یکی از مطالبات مردم است و به عنوان یک شهروند از شهردار و شورا خواستم تا این پارک را جمع کنند و به نتیجه برسانند.

صابری ادامه داد: برخی‌ها دنبال دردسر برای من هستند ولی نمی دانند که من خودم دردسرساز هستم و هیچ وقت از زبان من حرف بی‌ربط نمی‌شنوید.

وی بیان کرد: به دلایلی از شهردار و شورای شهر خواستم تا قرارداد مشاور قبلی پروژه تمام شود زیرا معتقدم در میان نیروهای شهرداری یاسوج نیروهای به مراتب قوی‌تری داریم.

استاندار اولین اولویت کاری خود را در حاشیه رودخانه بشار و پارک ولایت، احداث بلوار ساحلی به منظور کاهش ترافیک میدان معلم ( ادامه بلوار میرزای شیرازی کنار استانداری و منتهی به کنار رودخانه) خواند و گفت: تکمیل رینگ پیاده‌روی و احداث سکو و نشیمن‌گاه برای گردشگران اولویت‌های بعدی ما در این ضلع از شهر یاسوج است.

صابری تاکید کرد: برخی‌ها می‌گویند استاندار مهمانسرای دولت و پارک ولایت را تعطیل کرده و مطالبات این دو پروژه را پرداخت نمی‌کند ولی من با قاطعیت می‌گویم حتی به تعهدات قانونی استانداران قبل از انقلاب هم پایبند هستم و اگر مطالباتی در این دو پروژه هست ارائه دهید تا بررسی شوند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه حرف‌هایش با ادبیاتی توهین‌آمیز همفکران مهاجرانی را شیرخرخورده خواند و گفت: هر کسی که طرفدار تفکرات فرهنگی این شخص باشد شامل این حرف من می‌شود.

واکنش صابری به رفتن معاون سیاسی‌اش

صابری در واکنش به انتصاب و تغییر مدیران بومی و غیربومی گفت:‌ به جز مدیران درون استانداری که همگی بومی بوده و مأمور از سایر ادارات بودند، تغییر سایر مدیران از قبل کلید خورده وعلی‌رغم اینکه من مخالف برخی از آن‌ها بودم به احترام نظرات سایرین مخالفت نکردم و گفتم عوض کنید که مدیران بنیاد شهید، زندان‌ها، پزشکی قانونی، تعزیرات و دیوان محاسبات از این دست بودند.

وی در واکنش به رفتن مرتضی رهنما معاون سیاسی‌اش هم گفت: اگر چه من با رفتن ایشان موافق بودم ولی از خیلی قبل وی دنبال پایان ماموریتش بود و دلیلی که هم مدیر غیر بومی آوردم این بود که بالاخره من هم اختیاراتی برای تصمیم‌گیری دارم و سه گزینه بومی این مسولیت را قبول نکردند و من هم نمی‌توانستم معاون سیاسی صفر کیلومتر منصوب کنم به همین خاطر مدیری را آوردم که خیالم راحت باشد.

وی گفت: اینکه می‌گویند استان کارگاه آموزشی برای مدیران غیربومی شده را قبول ندارم هر مدیری که آمده دارای تخصص و تجربه است و مدیر جهاد کشاورزی هم تحصیلات مرتبط و هم تجربه لازم را دارد و اتفاقا ” لر”هم هست. صابری این را هم گفت که با تغییر مدیرکل گردشگری موافق نبودم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تخلفات کارخانه‌های شن و ماسه را در این استان نگران کننده خواند و گفت: حقیقتا این ظلم‌ها به منابع طبیعی، آمپر من را چسبانده و من دیگر تحمل این تخلفات را ندارم و از تهدیدها هم نمیترسم.

واکنش استاندار به احتمال تخریب تنها ورزشگاه یاسوج و احداث بوستان قرآنی

صابری آینده این استان را به سه شرط امیدوارکننده خواند، وی این سه شرط را اصلاح نگاه‌ها، همکاری رسانه‌ها و مهیا کردن شرایط ورود بخش خصوصی به میدان اعلام کرد.

مقام ارشد اجرایی در کهگیلویه و بویراحمد این را هم گفت که بیشتر اطلاعات استانی‌ام را از مطبوعات این استان دریافت می‌کنم و من بلا استثناء همه مطبوعات و سایت‌های محلی را می‌خوانم.

مقام ارشد اجرایی در کهگیلویه و بویراحمد در خصوص تخریب ورزشگاه تختی یاسوج و احداث بوستان قرآنی اظهار کرد: جابجا کردن کاربری‌ها به این آسانی که شما می‌گویید نیست، و جابجایی بیمارستان لازم نیست زیرا بیمارستان هرجا باشد نیاز مردم است ولی در مورد تخریب ورزشگاه، من نمی‌توانم در مقابل جوانان بایستم و تنها دلگرمی آنها را در این زمینه تخریب کنم و چنین چیزی موضوعیت ندارد.

از نکات جالب این نشست عدم طرح حتی یک سؤال در مورد سایر شهرستان‌های این استان بود و سایه یاسوج بر همه سؤالات خبرنگاران سنگینی می‌کرد. این نشست خبری بیش از سه ساعت به طول انجامید.

منبع: کبنانیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد