تاریخ درج خبر : 1391/08/03
کد خبر : ۴۲۶۳
+ تغییر اندازه نوشته -

انتقاد شهردار سابق یاسوج از شورای ترافیک استان

شهردار سابق شهر یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد با انتقاد از تصمیم اخیر شورای ترافیک این شهر در زمینه تعیین مکان جدیدی به عنوان  پایانه مسافربری درون شهری مرکز استان، خواستار بازنگری در این زمینه شد.

” مهندس محمد بهرامی ”  گفت: با توجه به اینکه در گذشته، تفاهمنامه هایی بین شهرداری یاسوج و برخی دستگاه های اجرایی از جمله دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل تامین اجتماعی استان منعقد شد شاهد تعریض چشمگیر خیابان فردوسی شهر یاسوج و معابر اصلی متصل به این خیابان بودیم که این موضوع مهم موجب شد تا فرصت مغتنمی برای انجام برنامه ریزی مدون در راستای ایجاد زیرساختهایی از جمله پارکینگ مناسب که از نیازهای اجتناب ناپذیربافت مرکزی شهر یاسوج است، فراهم شود.

 وی افزود: متاسفانه شورای ترافیک شهر یاسوج اخیرا بخشی از خیابان فردوسی  را به عنوان یکی از پایانه های مسافربری درون شهری  برای پوشش محلات غربی شهر یاسوج از جمله مهریان، مادوان، بلهزار و . . .  درنظر گرفته است  در حالی که به نظر می رسد چنین تصمیمی کارشناسی شده نبوده و متعاقب آن مشکلات زیادی را برای ترافیک مناطق مرکزی شهر ایجاد خواهد کرد.

  بهرامی بیان کرد: طبق مصوبه جدید شورای ترافیک، پایانه مسافربری محلات غربی شهر یاسوج از مکانهای کنونی به خیابان فردوسی منتقل خواهد شد که این موضوع موجب خواهد شد تا حجم قابل توجهی از خودروهای مسافرکش و نیز مسافران، ناخواسته به سمت مخالف مقصد متمایل شده و بار ترافیک را از وضع کنونی نیز سنگین تر کنند.

  وی اظهار داشت: در دوره مدیریت سابق شهر یاسوج پنج نقطه برای ایجاد پایانه های درون شهری در نظر گرفته شد تا با تحقق این امر، از میزان بار ترافیک مرکز شهر کاسته شده و در بین مناطق پیرامونی توزیع گردد.

  بهرامی عنوان کرد: طی دوره ذکر شده تلاش شد تا با اجرای برخی طرح های کارشناسی شده کوتاه مدت و دراز مدت، مشکلات زیادی از معابر شلوغ و پرتردد مرکز استان کاسته شود که از آن جمله می توان به انتقال صنف نمایشگاه های اتومبیل از خیابان معلم به بلوار عدل و بهبود وضع ترافیکی این خیابان  و نیز انتقال محل پارک سوار مناطق دولت آباد، تل زالی، شرف آباد و . . . از سه راه بیمارستان به خیابان جنب هلال احمر اشاره کرد.

وی ابراز داشت: بدون شک انتقال  بخشی از ترافیک غرب شهریاسوج  به مناطق مرکزی سنجیده نبوده و عواقب جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت، زیرا با تعیین یک محل به عنوان ایستگاه و معرفی آن به شهروندان، به راحتی نمی توان آن را اصلاح نموده و تغییر داد.

بهرامی ابراز امیدواری کرد تا در آینده با اتخاذ تصمیمات مطلوب و نیز ایجاد زیرساخت هایی از جمله زیرگذر و پارکینگ های طبقاتی شاهد بهبود بیش از پیش وضع ترافیکی شهر یاسوج باشیم.

منبع: عصر دنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد