تاریخ درج خبر : 1393/10/03
کد خبر : ۴۲۶۶۵۸
+ تغییر اندازه نوشته -

سهمیه آرد نانوایی‌های متخلف قطع می‌شود

به گزارش سایت استان و به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد، داریوش دیودیده با بیان اینکه با افزایش ۳۰ درصدی قیمت نان سود واحدهای خبازی به میزان حداقل یک میلیون تومان نسبت به گذشته افزایش داشته است افزود: متاسفانه عده ای سودجو با دست مایه قرار دادن به صرفه نبودن کار و بالابودن هزینه های تولید نان، اقدام به کم فروشی و پایین آوردن کیفیت نان تولیدی خود کرده اند.

 

نان

وی افزود: از امروز طرح ضربتی ارتقا کیفیت نان در کهگیلویه و بویراحمد کلید خواهد خورد و به تمام واحدهای خبازی این هشدار داده می شود در صورت دیدن کوچکترین تخلف و بدون هیچ گونه چشم پوشی سهمیه آرد این واحدهای متخلف قطع و اقدامات تنبیهی شدیدی در خصوص آنها اعمال خواهد شد.

رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه حق شهروندان و تمامی ساکنین استان در دهستانها، بخش ها و روستاها در اختیار داشتن نان با کیفیت است اظهار داشت: مهمترین دغدغه استاندار، مسولین استان و سازمان صنعت، معدن و تجارت در حال حاضر برآورده سازی این خواسته عموم مردم استان به بهترین شکل ممکن است.

دیودیده خاطرنشان کرد: کیفیت نان های تافتون، سنگک و لواش لانه زنبوی در سطح قابل قبولی قرار دارد و تنهابرخی از واحدهای خبازی نان لواش که مورد استفاده بخش اعظمی از مردم استان است کیفیت مطلوب و مورد نظر را ندارند.

وی ابراز کرد: تمامی تیم‌های بازرسی با مشارکت دستگاههای مرتبط همچون تعزیرات حکومتی، دانشگاه علوم پزشکی و استاندارد در تمامی شهرستانها از امروز بر بحث ارتقا کیفیت نان و به حداقل رساندن تخلفات در این حوزه بسیج شده اند و مردم کهگیلویه و بویراحمد طی چند روز آینده شاهد ارتقا وضعیت موجود به شرایطی مطلوب و قابل قبول خواهند بود.

دیودیده عنوان کرد: به هیچ واحد صنفی اجازه اخلال در نظم بازار داده نخواهد شد و هیچ بهانه ای در این زمینه پذیرفته نخواهد شد.

وی تصریح کرد: تمامی واحدهای خبازی موظف به نصب نرخ نامه های جدید بر سردرب واحد خود هستند و در چند روز آینده نانوایی های خوب استان تشویق و نانوایی های متخلف نیز به مردم استان معرفی خواهند شد تا مردم نانوایی های متخلف، کم فروش و اخلال کننده در نظم بازار را به خوبی بشناسند.

دیودیده ضمن تاکید مجدد بر اقزایش سود حداقل یک میلیون تومانی واحدهای خبازی نسبت به گذشته، این ادعا به صرفه نبودن کار برای واحدهای نانوایی در سطح استان را رد و افزود: از امروز واحدهای متخلف قطع سهمیه خواهند شد و این روند هیچ گونه کمبود در نیاز مردم به نان با توجه به تعداد زیاد واحدهای خبازی در سطح استان ایجاد نمی‌کند.

وی گفت: مردم بازوان اصلی و یاری کننده در انجام وظایف حوزه بازرسی و نظارت هستند و حساسیت و همراهی آنها قطعا راه را برای انجام وظایف به بهترین شکل ممکن فراهم می‌کند.

رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد از مردم استان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف از جمله کم فروشی و گرانفروشی مراتب را از طریق سامانه ۱۲۴ و مراجعات حضوری به واحدهای بازرسی سازمان و ادارات شهرستانی صنعت، معدن و تجارت اطلاع دهند تا در سریعترین زمان ممکن بررسی و اقدام لازم انجام شود.

منبع: تسنیم

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد