تاریخ درج خبر : 1393/10/05
کد خبر : ۴۲۷۸۱۸
+ تغییر اندازه نوشته -

زارعی: تمام تلاشم را جهت حل مشکلات اصناف بویراحمد و دنا به کار می‌بندم

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی در جلسه بررسی مشکلات اتاق اصناف بویراحمد که به همت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان برگزار گردید گفت: جهت بهبود فضای کسب و کار و حل مشکلات اصناف شهرستانهای بویراحمد و دنا تمام تلاش خود را به کار خواهم بست.

IMG_1040

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، غلام محمد زارعی گفت: اصناف و بازاریان به جای نگاه یک جانبه نگری باید با مدیریت صحیح نقش دوسویه، تعاملی ، همگرایی و هم افزایی خود را با سایر حوزه ها نیز داشته باشند.

زارعی با بیان اینکه بازار در اقتصاد خرد و کلان جامعه نقش دارد و به همین دلیل مورد توجه دولت است، اظهار کرد: دغدغه‌ها و مشکلات اصناف مختلف را شنیدم و  در جهت رفع آن تلاش خواهیم کرد تا این دغدغه‌ها و مشکلات به حداقل برسد.

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نداشتن دغدغه امر محالی است اما کمتر کردن آن میسر است، گفت: مالیات مهمترین مشکل اصناف ما بود که توافق نسبتاً معقولی بین بازار و حوزه مالیاتی انجام شد.

وی بیان کرد: کهگیلویه و بویراحمد جزء استان‌های پیش‌ رو به لحاظ پرداخت مالیات است در حالی که در سایر استان‌های برخوردار میزان پرداخت مالیات پایین است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: در بودجه سال جاری که به مجلس ارائه شد تلاش کردیم که سقف درآمد مالیاتی برای استان را ثابت نگه داریم که این عدم افزایش درآمد علاوه بر ایجاد تفاهم بین اصناف و حوزه مالیاتی باعث دلگرمی بازاریان ما می‌شود.

زارعی، پرداخت مالیات را زمینه حرکت چرخه اقتصاد خواند و گفت: نفت و مالیات دو راه درآمد بودجه کشور است که در بودجه سال آینده اتکاء به نفت ۵ درصد کم شده که این موضوع کشور را به سمت داشتن اقتصاد مقاومتی سوق می‌دهد.

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مالیات باعث عمران و آبادانی در کشور و استان ما می‌شود و عدم دریافت مالیات امری غیرممکن است.

وی ادامه داد: گرفتن مالیات در چند مقطع کار پسندیده‌ای نیست که این موارد در اصلاح قانون نظام مالیاتی دیده شده و با اصلاح این قانون مشکلات اصناف ما کمتر می‌شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به مهاجر‌پذیر بودن شهر یاسوج اشاره کرد و یادآور شد: شهر یاسوج از جمعیت مهاجرپذیر بالایی برخوردار است و نرخ مهاجرپذیری یاسوج در مقایسه با کلان‌شهرها کشورها بسیار بالا است و این موضوع سبب شده کالبد شهری یاسوج براساس اصول و آمایش دقیق انجام نشود.

زارعی با بیان اینکه تولیدات استان ما وابسته به بانک است و اگر این حمایت قطع شود تولید ما راکد می‌ماند، اظهار کرد: لایحه حمایت از رکود در دستور کار مجلس قرار دارد که در این لایحه دولت به واحدهای کوچک تولیدی منابعی را اختصاص می‌دهد که همین امر باعث تقویت بازار و از بین رفتن رکود می‌شود هر چند که تورم همچنان به قوت خود باقی است.

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی در دستور کار است که با این کاهش سود تسهیلات بانکی مشکلات پرداخت کارمزد اصناف حل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه به دلیل شرایط اقتصادی بدی که کشور در گذشته داشت در حال حاضر اقتصاد ما در حال احیاء شدن است، افزود: علت ایجاد شبه‌ بازارها در حاشیه شهر یاسوج ارائه کالا با قیمت خوب و معقول به مردم است که باید این کالاها در خود شهر هم با همین قیمت خود و معقول به مردم ارائه شود.

زارعی موضوع بیکاری را یکی دیگر از عوامل ایجاد شبه بازارها در حاشیه یاسوج دانست و عنوان کرد: موضوع بیکاری باعث شده که این قبیل فعالیت‌های غیر رسمی در حاشیه شهرها ایجاد شود.

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: بالغ بر ۱۸ هزار تحصیل کرده بیکار در استان ما وجود دارد که این افراد برای ایجاد درآمد و شغل اقدام به تشکیل شبه بازار در حاشیه شهرها می‌کنند.

وی اضافه کرد: علی‌رغم اینکه نفت در بودجه ۹۴ کاهش یافته اما استان ما در بودجه سال آینده به خوبی دیده شده که سهم اعتبارات عمرانی ملی ما در سال آینده ۶۰ درصد افزایش پیدا کرده است، ضمن اینکه ۲۴ پروژه ملی در استان وجود دارد که ۱۴ پروژه متعلق به دو شهرستان بویراحمد و دنا با اعتبار ۱۹۰ میلیارد تومان است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش سهم اعتبارات عمرانی و همچنین احداث راه‌آهن در یاسوج یعنی تغییر و پیشرفت در کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: نگاه بخشی آفت بزرگ و خطرناکی است که اتاق اصناف ما باید این نگاه را از خود دور کند و خدماتی آسان و مدیریت شده به مردم ارائه دهد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • فرج الله بکرایی گفت:

    با اهداء سلام و تحیات آلهی وآرزوی توفیق روز افزون جنابعالی را از خداوند منان مسالت می نمایم

پربازديد