تاریخ درج خبر : 1393/10/05
کد خبر : ۴۲۷۸۲۱
+ تغییر اندازه نوشته -

تزریق منابع تسهیلاتی و تعدیل سازی میزان پرداخت مالیات و عوارض اصناف

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد در نشست بررسی مشکلات اصناف شهرستان بویراحمد گفت: با تشکیل کارگروه های مختلف، تزریق منابع تسهیلاتی و تعدیل سازی میزان پرداخت مالیات و عوارض و با همکاری دستگاههای مرتبط در سطح استان انجام خواهد شد.

IMG_1039

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، داریوش دیودیده در جلسه بررسی اتاق اصناف شهرستان بویراحمد که با حضور زارعی نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی برگزار شد گفت: در راستای هموارسازی و تحرک بخشیدن به بازار استان نشست های بررسی مشکلات اتاق های اصناف در تمامی شهرستانهای استان برگزار خواهد شد.

وی عنوان کرد: تشکیل جلسه‌ها برای بررسی مشکلات اصناف امری ضروری است که برای اولین بار این جلسه در شهرستان بویراحمد تشکیل شد تا مشکلات اصناف در این جلسات بررسی و دغدغه آنها حل شود.

دیودیده با بیان اینکه اصناف گسترده ‌ترین شبکه‌ اقتصادی در کهگیلویه و بویراحمد هستند، اظهار کرد: بحث بازار نحوه تأمین، توزیع و ذخیره‌ سازی کالا از قدیم تاکنون مورد توجه بوده و در شرایط اقتصاد کنونی رساندن کالای مورد نیاز به مردم امری ضروری و مقدس محسوب می‌شود.

رئیس  صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد افزود: بازار این استان برای اینکه کالای مورد نیاز مردم را سریع به مصرف کننده برساند با مشکلات زیادی دست به گریبان است.

وی به مشکلات اصناف استان اشاره کرد و گفت: عوارض بالای شهرداری مهمترین مشکل اصناف است و اصناف استان از این بالا بودن عوارض گله مند هستند که کهگیلویه و بویراحمد تنها استان کشور است که عوارض شهرداری آن برای اصناف بسیار زیاد است.

دیودیده به مالیات بر ارزش افزوده شهرداری اشاره کرد و افزود: مالیات بر ارزش افزوده که شهرداری از اصناف اخذ می‌کند باعث ایجاد مشکلات و دغدغه ‌هایی برای اتاق اصناف و بازاریان ما شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: بازار کهگیلویه و بویراحمد بازار توانمندی نیست و ۱۰۰ درصد فعالیت‌های اقتصادی صورت گرفته در استان از طریق تسهیلات بانکی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه هیچ کارخانه ای در استان وجود ندارد که از تسهیلات بانکی استفاده نکرده باشد، افزود: کسانی که از تسهیلات بانکی با بهره بالا استفاده می‌کنند برای پرداخت کارمزد خود با مشکل مواجه هستند.

دیودیده عنوان کرد: بازار استان‌ کهگیلویه و بویراحمد به بازارهای استان‌های همجوار فارس، اصفهان، خوزستان و حتی بوشهر وابسته است و کالای که در استان ما به فروش می‌رسد با سخت‌گیری‌هایی توسط نیروی انتظامی مواجه می‌شود.

دیودیده خواستار ایجاد شبکه‌های صنفی استان و ساماندهی آنان شد و گفت: گاهی در استان کار یک طرفه دیده پیش می‌رود که شهرداری خواستار انتقال واحدهای صنفی به بیرون از شهر است که انتقال اصناف نیاز به زمین، آب و برق دارد و کمتر زمینه ایجاد این موارد در استان فراهم است.

رئیس  صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: شهرک‌های خواربارفروشی، شهرک آلومینیوم و چند شهرک دیگر به خارج از استان منتقل شدند اما بحث‌های زیر ساختی و خدماتی در این شهرک‌ها دیده نشده است.

دیودیده در پایان با بیان اینکه شهرداری یاسوج در ساماندهی اصناف مشارکت کند و برای ایجاد شهرک‌های صنعتی همکاری لازم را انجام دهد، افزود: با تلاش‌های نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و استاندار کهگیلویه و بویراحمد ظرف دو ماه آینده اتفاق‌های خوبی در حوزه اقتصادی در این استان رخ می‌دهد که این خبرهای خوب به اطلاع مردم خواهد رسید.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد