تاریخ درج خبر : 1393/10/05
کد خبر : ۴۲۷۸۵۵
+ تغییر اندازه نوشته -

کاهش ۱۱ درصدی ازدواج در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد از کاهش ۱۱ درصدی ازدواج در این استان خبر داد و گفت: روزانه ۲۰ واقعه ازدواج در این استان ثبت می‌شود.۸۱۴۳۸۷۱۱-۶۱۶۱۱۷۴

سید محمدعلی تقوی در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: در ۹ ماهه گذشته ۱۱ هزار و ۸۳۱ وقایع ولادت در این استان ثبت که نسبت به مدت مشابه سال گذشته هشت دهم درصد کاهش دارد که اگر این روند با همین منوال پیش برود در آینده رشد جمعیت متوقف می‌شود.

وی با بیان اینکه در این مدت هزار و ۹۳۷ وقایع وفات در استان ثبت که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴٫۵ درصد کاهش دارد، افزود: وقایع وفات در استان شیب کاهشی به خود گرفته که بهبود وضعیت بهداشتی از جمله دلایل این موضوع است.

تقوی با اشاره به اینکه در۹ ماهه گذشته ۳۹۲ ولادت چند قلویی در استان ثبت شد، خاطرنشان کرد: از این تعداد ۱۸۲ واقعه دوقلویی و ۱۰ زایمان چندقلویی بوده است.

مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد گفت: امسال ۵ هزار و ۵۵۷ واقعه ازدواج در این استان ثبت که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۱ درصد کاهش داشته است.
تقوی با اشاره به اینکه هرچه ازدواج کاهش و طلاق افزایش یابد نرخ رشد جمعیت کاهش پیدا می‌کند، ابراز کرد: بسیاری از ازدواج‌ها در استان به دلیل مسائل اقتصادی و مسکن در ۵ سال اول منجر به فرزند آوری نمی‌شود.
وی عنوان کرد: همچنین در ۹ ماهه اول امسال ۷۸۳ واقعه طلاق در استان ثبت که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷ درصد رشد داشته است.
تقوی تصریح کرد: از هزار و ۹۳۷ واقعه فوت ثبت شده در استان ۵۷ درصد شهری و ۴۵ درصد روستایی است.
وی خاطرنشان کرد: امسال در مقابل هر ۱۰۰ دختر ۱۰۷ فرزند پسر به دنیا می‌آید و در مقبال فوت عر ۱۴۷ خانم ۱۴۱ فوت مرد ثبت می‌شود.
مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد افزود: در ۹ ماهه اول امسال در مقابل هر ۷ واقعه ازدواج یک مورد طلاق ثبت می‌شود که این موضوع نگران کننده است.
تقوی اظهار داشت: بر اساس آخرین برآوردها جمعیت این استان ۶۹۷ هزار و ۴۳۰ نفر بوده که پیش‌بینی می‌شود این آمار تا پایان امسال از مرز ۷۰۰ هزار بگذرد.
وی ابراز کرد: امسال میانگین سن ازدواج مردان در استان ۲۸ سال و زنان ۲۴ سال است که بیشترین میانگین سنی مربوط به شهرستان گچساران با ۲۴ سال و کمترین مربوط به شهرستان بهمئی با ۲۰ سال است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد