تاریخ درج خبر : 1393/10/06
کد خبر : ۴۲۸۴۰۴
+ تغییر اندازه نوشته -

هدف از خدمت‌ها حقوق و مزایای مادی نباشد

مسئول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: هدف از خدمت‌ به خلق خدا نباید برای دریافت حقوق و مزایای مادی باشد.
به گزارشسایت استان به نقل از روابط عمومی جهادکشاورزی استان، حجت‌الاسلام و المسلمین حبیب‌الله زمانی صبح امروز در بازدیدی سرزده از اداره جهاد کشاورزی بویراحمد در مراسم پرفیض زیارت عاشورا شرکت کرد.
مسئول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم اظهار کرد: شکرگذاری از نعمت‌های خداوند توفیق بزرگی است که برخی از آن محروم هستند.
وی، قدردانی از خداوند و مخلوقات آن را مهم دانست و افزود: هم تشکر از خالق مهم است هم تشکر از مخلوق.
حجت‌الاسلام زمانی با اشاره به برخی روایات و احادیث اسلامی، روایتی از حضرت امام موسی کاظم (ع) نقل کرد و ادامه داد: روزی یکی از شیعیان به محضر این امام معصوم رسید و از او تقاضای کمک مالی کرد و حضرت نیز خوشه‌ای انگور را به او داد ولی این فرد در گوشه‌ای نشست و با حالت اعتراض گفت: من تقاضای کمک مالی کردم حالا یک خوشه انگور چه مشکلی از من را حل می‌کند؟
زمانی ادامه داد: در همین حال یکی دیگر از شیعیان به محضر امام موسی کاظم رسید و تقاضایی مشابه داشت و حضرت دانه‌ای انگور را به او داد؛ این فرد با قدردانی از حضرت، این دانه انگور را متبرک خواند و گفت: که این لطف شما را فراموش نمی‌کنم.
وی بیان کرد: بعد از این شکرگزاری بود که حضرت امام موسی کاظم (ع) یک سبد انگور و بعد از آن همه باغ انگور را به این مرد اهدا کرد که این موضوع نشان از اهمیت قدردانی و شکرگزاری در مفاهیم دین مبین اسلام است.
اسراف در زندگی‌های امروزی زیاد شده است
مسئول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: اگر قدردان نعمت‌ها باشیم روز به روز نعمت‌های ما زیادتر می‌شوند و اگر کفران نعمت کنیم این نعمت‌ها را از دست خواهیم داد.
حجت‌الاسلام زمانی با بیان اینکه زندگی‌های امروزی از اسراف و زیاده‌رویی پر شده است، ابراز داشت: اگر تاریخ را ورق بزنیم، می‌بینیم که در قبال نعماتی که داشتیم باید بهتر عمل می‌کردیم.
وی اذعان کرد: متأسفانه گاها” شکر نعمت‌های خداوند را به خوبی به جای نمی‌آوریم هر چند که خداوند هیچ‌گاه لطفش را از این مردم نگرفته است.
هدف از خدمت‌ها حقوق و مزایای مادی نباشد
زمانی، در بخش دیگری از صحبت‌هایش، مراسم زیارت عاشورا را یک نعمت خواند و تأکید کرد: برکات و کرامات این دعای پرفیض بر کسی پوشیده نیست.
مسئول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: امیدوارم هدف از خدمات کارکنان دولت، دریافت حقوق نباشد تا با نیت الهی، اقدامات و خدمت‌های آنان ارزش عبادت پیدا کند.
وی در بخش پایانی صحبت‌هایش، اتحاد و همدلی مدیران و کارکنان جهاد کشاورزی این استان را لازم و حیاتی خواند و تصریح کرد: حضور پررنگ و صمیمانه کارکنان جهاد کشاورزی بویراحمد در مراسم زیارت عاشورا، جلوه‌ای از اتحاد و همدلی است.
انتهای پیام/

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد