تاریخ درج خبر : 1393/10/08
کد خبر : ۴۲۸۶۱۲
+ تغییر اندازه نوشته -

هشدار تند استاندار به مدیران کم کار

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: برخی از مدیران دستگاههای اجرایی استان که کم تحرک و منفعل هستند تغییر می کنند.

سید موسی خادمی در نشست شورای ادرای استان افزود: این حق مردم است که اگر در دستگاهی تحرک لازم نبود و مدیری خوب کار نکرد، تغییر ایجاد شود.

۱۱۳۷۵

وی با اشاره به تخصیص ۷۵درصد اعتبارات در سال جاری اظهارکرد: مدیری که دستگاهش منابع مالی خوبی دارد و پول در حساب اداره اش است، دلیلی ندارد پروژه هایش راکد باشد و فعالیتی نداشته باشد که باید در خصوص چنین مدیرانی تصمیمی اساسی گرفته شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: انسجام خوبی در این استان وجود دارد و هم اکنون فضای خوبی برای کار در استان است و اگر در این فضا نتوانیم کار کنیم، در فضای بلوا، درگیری و تقابل کاری نخواهیم کرد.

خادمی با بیان اینکه در شرایط سخت کاری امروز، اگر بخواهیم انرژی یکدیگر را خنثی و صرف درگیری کنیم، قطعا به نتیجه ای نمی رسیم، تصریح کرد: تنها کسانی که درد توسعه استان و مردم را ندارند بلکه درد خود را دارند، منافعی از این درگیریها می برند.

وی ادامه داد: برخی حرفها و اظهار نظرها سودی برای استان ندارد و مردم استان کهگیلویه و بویراحمد واقعا محروم و نیازمند هستند و چشم آنها به مسئولان استان است که دردی از دردهای آنان را درمان کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه فضای استان فضای کار و تلاش است و باید حق مردم را ادا و با تمام توان به آنها خدمت کرد، بیان کرد: مردم آقا بالا سر نمی خواهند و به ما مسئولان نمایندگی داده اند تا با مدیریت بیت المال و امکانات، برای آنها رفاه ایجاد کنیم.

خادمی عنوان کرد: اعتبارات این استان در بودجه سال ۹۴ نسبت به سال جاری رشد ۱۰۰ درصدی خواهد داشت. جمع اعتبارات این استان از ردیفهای مختلف در سال ۹۳ تنها ۳۲۰ میلیارد تومان بود اما این میزان درسال ۹۴ به ۵۷۰ میلیارد تومان رسیده است.

وی تأکید کرد: دستگاههای اجرایی استان برای جذب اعتبارات ملی پیگیری و تلاش کنند چراکه منابع این استان محدود است و اصل منابع در سطح کشور به صورت ملی و متمرکز است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر ارتباط بیشتر دستگاههای اجرایی با وزارتخانه ها و دستگاههای مربوطه در مرکز تاکید و اظهارکرد: اینطور نیست که مدلی عادلانه برای دادن سهم استان وجود داشته باشد بلکه باید سهم استان را با رایزنی ها و پیگیریها گرفت.

خادمی تصریح کرد: مدیریت کردن با اداره کردن معمولی یک مجموعه تفاوت دارد و مشکلات این استان با اداره کردن حل نمی شود بلکه باید به دنبال مدیریت به معنای درست بود.

وی گفت: در سالهای اخیر متوسط تخصیص اعتبار ۷۰ تا ۸۰ درصد بوده و در سال گذشته این میزان ۲۱درصد بود اما در سال جاری تاکنون ۷۵درصد اعتبارات تخصیص یافته است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر توسعه پژوهش در استان تاکید و خاطرنشان کرد: دانشگاههای این استان از بحث آموزش صرف عبور کرده اند و شاهد رشد پژوهش در آنها هستیم.

خادمی تصریح کرد: در این استان بیش از ۳۰ هزار دانشجو مشغول به تحصیل هستند و همه دانشگاههای تعریف شده در کشور در آن فعال است بنابراین باید به دنبال اثربخش دانشگاهها از طریق تحقیقات و پژوهش های کاربردی بر توسعه استان بود.

وی افزود: انجام پژوهش های کاربردی و تبدیل آن به ثروت و تجارت یکی از نیازهای ضروری این استان برای رفع مسایل و مشکلات استان است. باید آثار دانشگاهها بر توسعه استان پر رنگ شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: انتظار از پژوهشگران دانشگاهی، توسعه نقش دانشگاه در اقتصاد و توسعه استان و همچنین ارتقای فرهنگی و اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد است.

خادمی با اشاره به هفته ثبت‌احوال بیان کرد: ثبت احوال نهاد دیرینه و قدیمی است که در سال‌های اخیر با بکارگیری ابزارها و روش‌های جدید در تلاش برای ارائه خدمات مطلوب‌ به مردم است.

وی ضمن ابراز نگرانی از افزایش آمار طلاق در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در گذشته موضوع طلاق در استان ما یک پدیده و موضوع بدی بود اما در حال حاضر این واقعه تلخ به موضوعی عادی تبدیل شده که آسیب‌های جدی در پی دارد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: باید بر روی موضوع طلاق کار شود تا این واقعه تلخ در استان کاهش داده شود از سوی دیگر همه کمک کنیم تا امر ازدواج برای جوانان به راحتی و سهولت انجام شود.

در پایان این نشست با اهداء لوح و هدایا از ۲۰ نفر از پژوهشگران و فناوران استان تجلیل بعمل آمد. همچنین دستگاههای اجرایی فعال استان در امر اقامه و ترویج نماز تجلیل شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • گرگ الله گفت:

  جناب استاندار سلام
  فعلا عملکرد شخص جنابعالی مایه تاسفه

  اولش خیلی خوشحال شدیم که یک شخص باسواد و بومی استاندار شده

  اما حمایت از قوم و قبیله و فامیلت ما را دچار تردید کرد

  چرا با وجود صدور حکم سلب عضویت آن عضو شورا، کماکان مانع ارسال و ابلاغش می شوید؟!!

پربازديد