تاریخ درج خبر : 1393/10/08
کد خبر : ۴۲۸۶۳۹
+ تغییر اندازه نوشته -

رونمایی از اسناد هویتی دو نفر از مشاهیر استان

اسناد هویتی و سجلی دو نفر از مشاهیر و مفاخر استان کهگیلویه وبویراحمد شامل آیت الله سید کرامت الله ملک حسینی نماینده سابق ولی فقیه در استان و شهید محمد باقر اکبری روز یکشنبه با حضور جمعی از مسوولان اجرایی رونمایی شد.

۸۱۴۴۱۵۳۷-۶۱۶۵۷۷۵

مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه وبویراحمد در این آیین گفت: سید کرامت الله ملک حسینی با حدود ۸۸سال عمر با برکت خویش در راه اعتلای فرهنگ دینی سرانجام در ۱۲ آبان سال ۹۱ به ملکوت اعلی پیوست.

سید محمد علی تقوی افزود: سوابق مبارزاتی و مجاهدت های خاص آیت الله ملک حسینی در دوران قبل از انقلاب و در زمان تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی و حفظ آرمانهای امام و شهدا بر کسی پوشیده نیست.

وی بیان کرد: شهید اکبری نیز کسی بود که در سن ۱۵ سالگی به مناطق جنگی اعزام شد و در تاریخ ۱۷ دی سال ۱۳۶۰ در منطقه سوسنگرد با ترکش خمپاره از ناحیه گردن مجروح و به درجه جانبازی نائل شد.

تقوی یادآر شد: این جانباز بالای ۷۰درصد نیز پس از تحمل حدود ۳۳ سال درد ناشی از جراحات وارده در سن ۴۷ سالگی و در خرداد امسال به خیل همرزمان شهید خود پیوست.

تقوی اظهار کرد: علاوه بر این دو نفر تاکنون نیز اسناد هویتی ۸۹ نفر از مشاهیر و شهدای کهگیلویه وبویراحمد شناسایی و در گنجینه مشاهیر ثبت احوال این استان نگهداری می شوند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد