تاریخ درج خبر : 1393/10/08
کد خبر : ۴۲۸۷۷۹
+ تغییر اندازه نوشته -

سخنان جالب و متفاوت فرماندار دنا در خصوص ۹ دی

فرماندار گفت: حساسیت هایی که در روز برگزاری مراسم ۹ دی وجود دارد بعد از ۵ سال هنوز بخوبی آسیب شناسی نشده اند

علی تاج امیری در جلسه ستاد گرامیداشت شهرستان دنا که در محل فرمانداری تشکیل شد،  بیان داشت:  ۹ دی بعنوان یک روز ماندگار و یک روز ملی که در تقویم جمهوری اسلامی ایران نامگذاری شده در تاریخ ماند و ملت ایران تا کنون با همدلی و وحدت همه مسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی با اصل وفاداری به ولایت آنرا گرامی میدارند.

۳

در ادامه فرماندار دنا با اشاره به حوادث و اغتشاشهایی که در سالهای ۸۸ در انتخابات ریاست جمهوری بوجود آمد و خسارت زیادی به نظام و به اموال عمومی وارد گردیده که در راستای این گونه حوادث رهبرمعظم در سخنرانی ۲۹خردداد با تکیه بر آرامش و دادن تذکرات لازم سخنان ایشان فصل الخطاب همه جریانهای سیاسی بوده که باید با آن اکتفا می شد. بعد از انتخابات ۸۸ واژه فتنه به هر حال در گفتمان ادبیات سیاسی کشور وارد گردید که این واژه برگرفته از بطن قرآن کریم می باشد معانی و مفاهیم مختلفی دارد اما آن تعریف متناسب با حال و هوای آن روز که در کلام تعبیر مقام معظم رهبری هم مطرح است ایجاد فضای غبار آلودی که تشخیص دوست و دشمن سخت است . عوامل محرک مشخص نیست، افراد مغرض در میدان نامعلوم است .گرچه فتنه گر دشمن نیست اما دشمن فضا را اینجور بوجود می آورد و ضربه خود را وارد می کند و مخفی خواهد شد.

نماینده عالی دولت در ادامه با اشاره به این موضوع چرا برای برگزاری مراسم ۹ دی حساسیت وجود دارد و مانند مناسبت های دیگر مثل ۲۲ بهمن یا ۱۳آبان به روال عادی برگزار نمی شود، گفت: سه عامل در این خصوص بی تأثیر نیست که اولین موضوع اینکه بعد از بیانات مقام معظم رهبری در ۲۹ خرداد قرار بر این بود که شعله فتنه با روشنگری و آگاهی بخشی خاموش شود اما یک عده خاص با تهمت زنی و بازی کردن با آبرو و حیثت دیگران این شعله را فروزان تر کردند و باز می بینیم که رهبری می فرماید با تهمت زنی بی هدف ، کار بی هدف و تیر اندازی بی هدف فتنه گران خوشحال تر می شوند.

تاج امیری افزود: مسئله دوم اینکه نوار فتنه را یک عده از وسط قیچی کردند ، توسط رسانه ، تریبون ها، صدا و سیما و ائمه جمعه کسانی که در استمرار و تدوام فتنه نقش داشته اند محکوم شده اند، البته این کار خوبی بود اما هیچ گاه عوامل و عناصر پیدایش و شکل دهنده فتنه که قطعه اول این نوار بود محکوم نشده اند و هنوز هم برخوردی با آنها صورت نگرفت.

فرماندار دنا در ادامه به موضوع سوم اشاره کرد و اظهار داشت: سخنرانانی بودند که تا یکی دو سال گذشته برای این روز بزرگ از یک طیف و جریان فکری خاص دعوت می شدند و در حضور مردم و این فرصت پیش آمده گفتمان فکری خود را تبلیغ می کردند و جناح رقیب را سرکوب فارغ از اینکه این روز فراجناحی متعلق به همه مردم است.

تاج امیری در ادامه تصریح کرد: این نگرانیها وجود دارد واین آسیب ها بر این مراسم وارد است ، با توجه به آرامش حاکم بر جامعه ، دامن زدن بر اختلافات به صلاح مملکت نیست یعنی اینکه هر اصلاح طلبی را به جریان فتنه ربط بدهیم یا هر اصولگرایی را به جریان انحرافی ،این کار نادرست و بی اساس است.

وی با اشاره به سخنرانی آقای مرعشی به عنوان یک مهره اصلاح طلب که چند روز پیش در استان سخنرانی داشته بیان کرد: اگر یک عده بخواهند بگویند این از عوامل فتنه هست دو روز دیگر که آقای زاکانی از نیروهای اصولگرا که نیز صحبت دارند قطعا یک عده دیگر خواهند گفت این عضو جریان انحرافی است. این مرزبندیها ، این پیش داوریها و این تهمت ها به وحدت و همدلی لطمه وارد می کند و انشاءالله همه مسئولین در کنار مردم در این روز باشکوه حضور پیدا کنیم و این روز را گرامی بداریم .چون سرانجام این مناسبت ها به تقویت نظام و پیشرفت و توسعه کشور می انجامد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • حسین گفت:

  احسن به فرماندار دنا که با تدببر حوادث۹دی را تشریح کرد.مرحبا آقای تاج امیری.

 • مخاطب گفت:

  آقای تاج امیری افزود: شما در تشریح مسئله دوم اینکه نوار فتنه را یک عده از وسط قیچی کردند.
  و توسط رسانه ، تریبون ها، صدا و سیما و ائمه جمعه ، کسانی که در استمرار و تدوام فتنه نقش داشته اند محکوم شده اند. اما نفرمودید این کسان کی بودند؟

  در ادامه گفته اید هیچ گاه عوامل و عناصر پیدایش و شکل دهنده فتنه که قطعه اول این نوار بودند محکوم نشده اند و هنوز هم برخوردی با آنها صورت نگرفت.
  ولی نگفته اید چه کسانی باید محکوم شوند و با آنها برخورد شود.
  اگر این سخنان کل مطلب شما باشد به نظر میرسد دو پهلو و محافظه کارانه اظهار نظر شده

 • اصلاح گفت:

  تقدیروتشکرفروانی دارم ازفرماندار محترم دناجناب مهندس تاج امیری

 • تهران گفت:

  هدف عوامل فتنه در راستای هدف آمریکا و اسرائیل بود. چرا جناب فرماندار این را توضیح ندادند؟!
  چرا ۴۰ روز قبل از انتخابات رسانهای غرب و آمریکا بجث تقلب درانتخابات را پیش کشیدند و آقای میرحسین ۲ روز مانده به انتخابات خود را رئیس جمهور قطعی ایران معرفی کرد و ۱ روز مانده به انتخابات بحث تقلب را مطرح کرد؟
  چرا هم زمان بیانات و حرفهای آقایان میرحسین و کروبی فوراً در رسانه های بیگانه پخش می شد و أفرین و به به وچه چه می گفتند ؟
  چرا میرحسن طرف های خود را به آرامش ووحدت جامعه دعوت نکرد ؟
  چرا میرحسین و دیگر عوامل فتنه در انظارعممومی اعلام نمی کنند که اشتباه کردند و از مردم عذرخواهی کنند؟

 • سادات محمودي گفت:

  باسلام وتقدیر وتشکر ازجناب آقای تاج امیری که وقایع گذشته را بدون هیچگونه گرایش سیاسی تشریح کردند.

 • وحید.م گفت:

  شیر مادر حلالت. اگر یه مسئول با عرضه تو این دولت بخوام نام ببرم بی شک آقای تاج امیری است. هیچ فرمانداری به خوبی و شجاعت ایشون این قضیه نه دی را باز نکرد. موفق باشید

 • مورزرد گفت:

  آقای تاج امیری خیلی خوب تشریح کردید،سپاس

 • شاکر گفت:

  آخرش یه فرماندار وعرضه من استان وگیر اومد وگپ زدنش ایشوه سرش حساب باز کنی وقول لری در بیابان لچه کهنه نعمته

پربازديد