تاریخ درج خبر : 1393/10/09
کد خبر : ۴۲۸۸۰۳
+ تغییر اندازه نوشته -

سفر سیدحسن خمینی و درسی که باید از خوزستانیها گرفت

سایت استان: رحیم بنام

سید حسن خمینی نوه بت شکن عصر- حضرت امام خمینی(ره)- طی سفر کوتاهی که گویی به منظور آشنایی با جغرافیای استان و برداشتی از ظرفیتهای خدادادی استان صورت گرفته بود، از استان بازدید کرد. اما همین سفر که بدون اطلاع قبلی و هیاهوی تبلیغاتی به وقوع پیوست چنان صدایی کرد که گویی در استان تنها یک معضل حل نشده وجود دارد و آن هم سفرغیر رسمی و کاملاً شخصی نوه امام (ره) به استان است. افراطیون اصولگرا در قالب هر کسوت و هر مقامی به صحنه آمدند و طرح دعوی کردند و لایحه برای خود و طرف مقابل نوشتند و حکم صادر کردند. چماقدار این جریان هم که هنوز در حال بررسی دلائل سفر مشکوک نوه امام(ره) به استان است!

اما سخن اینجاست: سید حسن پس از این بازدید به استان خوزستان سفر می کند و مسوولین استان خوزستان وی را به شورای اداری دعوت می کنند. آنها با این کار و بواسطه مقبولیتی که خانواده جلیل القدر امام (ره) در بین مردم دارند به اولویت مهم حفظ وحدت وانسجام استانی و نیز کسب جایگاه بالاتر در میان افکار عمومی مردم سایر نقاط ایران، کمک کردند. بررسی رسانه های خوزستان هم نشان ازاستقبال آنان از این موضوع دارد.

به راستی اگر مسوولین استان کهگیلویه و بویراحمد ما جسارت به خرج می دادند و سید حسن خمینی را در جلسه رسمی خود دعوت می کردند چه اتفاقی می افتاد؟ شواهد و بررسی رفتار این چند روز افراطیون نشان می دهد که در صورت وقوع این مساله آنها کفن پوشان به خیابان می آمدند و فریاد “وا اسلاما” سر می دادند! آیا خوزستان امام جمعه ندارد؟ آیا رئیس تبلیغات اسلامی ندارد؟ آیا نماینده اصولگرا ندارد؟
مسلماً که دارد اما افراط نکردند و البته شاید زرنگی سیاسی به خرج دادند و خود را مقابل مردم قرار ندادند. آنها حرمت و حقانیت خانواده بنیانگذار این انقلاب را درک کرده اند!

پایان سخن اینکه مردم استان کهگیلویه و بویراحمد برای رفع محرومیت خود نیازمند آرامش هستند و وحدت و انسجام! آنان که «به نام مردم و به کام خود» هر کاری می‌کنند، بستر خروج از محرومیت یعنی آرامش را از استان کهگیلویه و بویراحمد نگیرند! که هر کس چنین کند پاسخ سختی از مردم خواهد گرفت!

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ناشناس گفت:

  شاید سید حسن اومده باشه تفریح این که حرف نمیشه هر ادم مهمی رفت جایی حتما گروهی. ازش خواسته باشن لطفا به فکر مردم باشید چکار این حرفا دارید شما فقط. دنبال کارایی هستید که هیچ سودی واسه مردم ندارن

 • ناشناس گفت:

  اینا یواشکی آوردنش انگاری دزد میارن > خوب چرا مردم رو آدم حساب نکردن و یواشکی آوردنش؟!!!!!!!!!!!

 • ناشناس گفت:

  بی انصاف از همان کسانی هستید که در روز عاشورا بی حرمتی کردند

 • شهروند گفت:

  اونها که عکس امام را پاره کردند هویتشان معلوم نبود شاید عناصر ضد انقلاب بودند شاید هم … اما اینها که اینجا به نوه امام بی احترامی کردند خود را قیم و ولی مردم می دانند باااااهوووووش!!!!!!!!!!!

 • ارشیا گفت:

  چشم دل باز کن که جان بینی ….. آنچه نادیدنیست آن بینی

  افراطی کسا نی بودند که به عکس بنیانگذار انقلاب بی حرمتی کردند باهوش!!!!!

 • فرزاد بخت گفت:

  عجب! خود نویسنده نوشته اصول گراها این کارو کردن با اعتماد کامل بعد ی جوری گفته مردم استان ک و ب چیزی از مدیریت رفتارسیاسی نمیدونن و انلاین نیستند بعد گفته اگ کسی بخواد ب اسم مردم کار بد کنه مردم استان پاسخ سختی بش میدن !این همه تناقض برا گفتن حرف ساده!

 • شهروند گفت:

  بی طرف عزیز خیلی هم بی طرف نبودی
  کسانی که اظهار نظر کردند و به سید حسن خمینی در این سفر تاختند مشخص هستند و در کلیه رسانه ها و تریبونها اعلام کردند. معلومه بدون مطالعه حرف زدی! ما هم می دانیم خانواده امام جایگاه وی‍ژه دارند اما روی سخن این مقاله با افراد ی است که خود را نماینده مردم می دانند چه مردم انها را انتخاب کنند چه نکنند! بنابر این نسبتی روا داده شده !

 • بیطرف گفت:

  برادر عزیز و محترم ، اولا:خانواده جلیل القدر امام جایگاهی بس والا و مشخص در میان ملت و مردم ولایتمدار ایران اسلامی علی الخصوص مردم شریف استان کهگیلویه و بویراحمد دارند . دوما: تو از کجا میدانی که افراطیون اصولگرا چنین کاری کردند . از کجا معلوم هیاهو ی راه اندازی شده کارخودت و اطرافیانت نباشد . تو که دم از خروج از محرومیت استان و آرامش میزنی ، چرا خودت شلوغ کاری میکنی و به دیگران نسبت ناروا میزنی . یک سوزن به خودت بزن بعد جوالدوزی به دیگران . با این نوشته ها و مکتوب ها آدم بزرگ نمیشود .

پربازديد