تاریخ درج خبر : 1392/05/02
کد خبر : ۴۲۸۹۳
+ تغییر اندازه نوشته -

انتقاد شدید فرماندار کهگیلویه از رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان

سایت استان: فرماندار کهگیلویه با انتقاد شدید از بی‌توجهی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان نسبت به شهرستان، جلسه بعدی شورای سلامت را مشروط به حضور این مسئول در شهرستان اعلام کرد.

201201

ابراهیم جعفری در نشست شورای سلامت شهرستان از بی‌مهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان به حوزه درمان و بهداشت کهگیلویه انتقاد کرد و گفت: شهرستان کهگیلویه مشکلات زیادی در زمینه تهیه دارو و شیر خشک دارد و به رغم انعکاس این مشکلات به شخص نبوی‌زاده تاکنون اقدامی مبنی بر پیگیری و رفع مشکلات موجود صورت نگرفته است.

نبوی‌زاده رغبت به سرکشی از مراکز درمانی کهگیلویه ندارد

فرماندار کهگیلویه با اشاره به تاخیر چند ماهه در برگزاری دومین نشست شورای سلامت، بی‌توجهی علوم پزشکی استان به مطالبات شهرستان را مهمترین علت این تاخیر دانست و با بیان این‌که در جلسه قبل تاکید داشتیم رئیس علوم پزشکی از حوزه شهرستان بازدید داشته باشد ولی رغبتی به حضور نداشته است، افزود: با وجود پیگیری‌های مکرر برای حضور رئیس علوم پزشکی به شهرستان و سرکشی از بیمارستان امام خمینی با گذشت بیش از یک ‌سال هنوز این امر محقق نشده است.

رئیس شورای سلامت کهگیلویه با بیان این‌که در شهرستان نیاز به پزشک متخصص بخصوص مغز و اعصاب و نیز سونوگرافی ویژه بانوان به شدت احساس می‌شود، خاطرنشان کرد: همچنین آمبولانس‌های موجود فرسوده و از کار افتاده است و باید فکری به حال این وضعیت کرد.

فرماندار کهگیلویه ادامه داد: جلسه بعدی شورای سلامت شهرستان تا آمدن نبوی‌زاده و پاسخگویی به مشکلات بهداشتی و درمانی شهرستان به تعویق خواهد افتاد.

مظلومیت کهگیلویه در تخصیص اعتبارات حوزه درمان و بهداشت

مقام ارشد اجرایی کهگیلویه وقفه طولانی مدت در راه‌اندازی اورژانس خاتم‌الانبیای دهدشت را متذکر شد و افزود: در تخصیص اعتبار برای این پروژه مهم در حق شهرستان اجحاف و کمترین میزان اعتبار برای اورژانس دهدشت در نظر گرفته شده است.

جعفری با بیان این‌که نجابت ما دلیل بر ضایع شدن حق شهرستان نمی‌شود، اظهار داشت: همه مشکلات شهرستان کهگیلویه در این حوزه متوجه شخص نبوی‌زاده است.

وی حوزه سلامت را اساسی‌ترین نیاز مردم عنوان کرد و ادامه داد: ما پیگیر دغدغه‌های مردم و امنیت درمانی آن‌ها هستیم و هر گونه گله‌مندی و نگرانی در این زمینه غرض شخصی نسبت به کسی نیست بلکه انتقاد سازنده در راستای رفع مشکلات شهرستان است.

فرماندار کهگیلویه ساماندهی مراکز توزیع مرغ زنده در سطح شهرستان را از اقدامات مهم شورای سلامت دانست و گفت: شبکه بهداشت موظف است نسبت به جمع‌آوری اغذیه فروشی‌ها و ماهی‌فروشی‌های غیرمجاز که موارد بهداشتی را رعایت نمی‌کنند تا اول شهریور اقدام کنند.

جعفری با اشاره به تجاوز به حریم پیاده‌روها از سوی مغازه‌داران، شهرداری را ملزم به پیگیری جدی این مشکل کرد و اظهار داشت: پیاده‌رو و معابر با حضور دستفروش‌ها چهره نازیبایی پیدا کرده و از همه مهم‌تر جلوی عبور و مرور را گرفته است.

رئیس شورای سلامت کهگیلویه همچنین خواستار جمع‌آوری قلیان از سفره‌خانه‌های سنتی و اماکن عمومی شد و گفت: اماکن عرضه قلیان توسط امور صنفی جمع‌آوری و با استناد به مواد قانونی مبنی بر جرم بودن استفاده از قلیان علیه سلامت عمومی جامعه اقدام شود.

در پایان این نشست فرماندار و اعضای شورای سلامت از کشتارگاه دهدشت که بنا به اظهارات رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان به علت عدم رعایت موارد بهداشتی یک تهدید جدی برای سلامت مردم است بازدید به عمل آورده و وضعیت بهداشتی این کشتارگاه را مورد بررسی قرار دادند.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • مسکینی گفت:

    لازم به ذکراست حدود15نفرازاهالی روستاهای بردکشکی ده حاج سردار بن کبوتری چم علیمردانی آب موعلیا میرزاخانی آب بید کلگه زری وآب موسفلی 16تیر1392روزملاقات عمومی به فرمانداری مراجعه کردندکه ابتدارییس دفترفرماندارگفتند دفترفرماندارجانداردبعدازاصرابسیارووساطت یکی از کارکنان فرمانداری قراربرورود4نفربه حضورمقام والای همایونی فرماندارشدندکه ایشان بااوقات تلخی گفتند این کارشماقشون کشی است .بنده گفتم ازسال 1356تاالان جزهمان جاده که برای این روستاهاکشیدندهنوزکاری برای این روستاهادرزمینه راه وآب آشامیدنی صورت نگرفت .ایشان گفتنداین همه پل زدندونظام برایشان خدمت کرد چراخدمات نظام رازیرسوال میبریدکه بنده ازایشان پرسیدم بعنوان نمونه نام ببرید کجای پاقلعه پل زدند که هنوزهم درجواب مانده اند .

  • مسکینی گفت:

    آقای جعفری همانطوریکه شما حضورنمایندگان روستاهای پاقلعه را قشون کشی میدانید لابدآقای نبوی زاده هم دلیل خودش رادارد

پربازديد