تاریخ درج خبر : 1392/05/02
کد خبر : ۴۲۸۹۴
+ تغییر اندازه نوشته -

نامه ای به رئیس جمهور منتخب

سایت استان: سعید پرندوار

جناب حجت الاسلام روحانی :

منتخب ملت و ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم،

در زمان حاضر در جامعه ای زندگی می کنیم که با مشکلات زیادی روبرو است. بعضی از این مشکلات نتیجه عملکرد بد مسئولین،بعضی در نتیجه سهل انگاری عده ای و بسیاری ناشی از عدم رسیدگی و نظارت بر کار افراد زیردست می باشد. بطوری که اکثر کارکنان دولت مایل به رفع تکلیف و عدم قبول مسئولیت هستند و بسیاری دیگر ناشی از عدم مسئولیت هستند و بسیاری هم ناشی از عدم مسئولیت و در نتیجه روحیه راحت طلبی و سنتی افراد جامعه می باشد که غلبه بر بسیاری از این مشکلات تنها با مدیریت های صحیح و حسابرسی دقیق و به موقع قابل درمان است.

معدودی دیگر را با اندیشمندان و اندکی که ناشی از عوامل خارج از کنترل یا به قولی ناشی از قضا و قدر است،با همکاری و حتی به صرف هزینه های مالی می توان آنها را برطرف کرد. باقیمانده مشکلات فقط مشکلات بودجه ای است.

البته این ارزیابی را نمی توان جامع و بی عیب دانست اما هر فردی که کمی اندیشه کند یا دنبال بعضی از ریشه های مشکلات باشد به آن نتیجه گیری ها و یا مشابه آنها خواهد رسید که در حال حاضر دامن گیر جامعه فعلی ماست.

جدای از این مشکلات موارد نابهنجاری دیده می شود که بعضی از آنها چون رانت و رانت خواری،بازدهی بسیار کم ادارات و یا به گفته دیگر عدم رسیدگی به مشکلات ارباب رجوع،فساد در جامعه چه در زمینه مالی و اجتماعی و یا اقتصادی و سیاسی و با مسیری که طی می کند بسیار خطرناک ،سریع و به طرفی است که باب طبع افراد و حتی حکومتهایی است که دنبال خواهشهای نفسانی و براندازی نظام هستند. اعتیاد و آن هم در شکل جدید،عدم رسیدگی به مشکلات جوانان بخصوص در زمینه کار و تحصیل آنان،عدم در نظرگرفتن بودجه هایی جهت تحقیقات علمی که لازمه رشد جامعه دانشگاهی و پرکردن فواصل بین کشورهای در حال توسعه با کشورهای توسعه یافته است،فاصله طبقاتی که روز به روز هم بیشتر می شود،رعایت حقوق افراد جامعه،بکارگیری احزاب و سیاست سرکوبی و تخریب افراد برای رسیدن به اهداف خود،تجمل گرایی به ویژه در ادارات و نهادهای دولتی ،عدم توجه به مسائل آموزشی کشور و ….

بعد از در نظر گرفتن این موارد و اندیشمندان پیرامون هر یک از آنها یکی از مراجعی را که می توان در این زمینه البته با همکاری سایر ارگانهای ذیربط به آن اقدام و همت گمارد.

رئیس جمهوری ، مسئول قوه مجریه نظام اسلامی کشورمان است و بنابراین راه چاره را برای رسیدن این درد دل به شخص رئیس جمهور نوشتن این مطلب در قالب نامه ای به رئیس جمهور پیدا کردم و امیدوارم که حق مطلب ادا شده باشد و مفید به فایده گردد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • معیار و ملاک رهبری است و سخنان ایشون
  ولی باید تاسف خورد به حال دوستانی که غرض روزانه حرف میزنند
  برایند نظر رهبری در مورد دولت نهم و دهم مثبت بود و ما میگیم ای کوردلان چشم بر حقایق نبندید
  عمرا کسی پیدا بشه بتونه به اندازه احمدی نژاد کار کنه
  تا کور شود هر آنکه نتواند دید

 • لک لک گفت:

  ……….! از همین الان شروع کردین به فرار به جلو که کم کاری های محتمل آاتی رو لاپوشونی کنین ! به تلاشتون ادامه بدین !

 • صدری پور گفت:

  بایستی منتظر گذشت زمان باشیم وانتظار نداشته باشیم که یک قهرمان بیاید وهمه کارها رادرست کنذ.برای اینده بهترهمه ماها با جدیت باید مشارکت نماییم.

 • سید گفت:

  درود بر دکتر دوست داشتنی درود بر روحانی ……….. حالا موقع اهن جوش دادن است ..خودت خونه روستاییمون درب ندار.

 • سامر گفت:

  انصافا از حق نگذریم همگی مقاله ها جالب و ستودنی بودن .با تشکر از سایت خوب و بی طرف استان

 • محسن گفت:

  سعید جان کمتر مقاله بزن زیاد شلوغش کنی جالب نیست .بعد مطالبن هم تکراری و یکنواخته صرفا دنبال این نباش که اسمت بیاد بالا . خوشحالم که اهل مطالعه و تحلیلی

 • کشاورز گفت:

  احسنت،طبق معمول خوب و شیوا

 • ناشناس گفت:

  روحانی منتظر همین نامه است

پربازديد