تاریخ درج خبر : 1393/10/09
کد خبر : ۴۲۸۹۴۱
+ تغییر اندازه نوشته -

استفاده از صندوق دوجداره مضحک‌ترین ادعای سران فتنه در خصوص تقلب/ هاشمی هم مدعی تقلب بود

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: مضحک‌ترین ادعای سران فتنه در خصوص تقلب در انتخابات به توهم استفاده از صندوق‌های دوجداره آرا برمی‌گشت.

به گزارش سایت استان، علی‌رضا زاکانی در جمع پرشور مردم شهر یاسوج در مصلای امام خمینی این شهر به مناسبت یوم‌الله ۹ دی اظهار کرد: ۹ دی نماد انسجام و اتحاد ملت ایران و زدودن توطئه‌ها و سیلی به گوش توطئه‌گرانی بود که قصد داشتند در فتنه ۸۸ اساس انقلاب را نشانه بگیرند.

۱۰۱۹۵۷۹_۴۰۵

وی به سخنی از مقام معظم رهبری در خصوص ویژگی‌های ممتاز امام حسن مجتبی (ع) اشاره کرد و گفت: جلوگیری از انحراف آغاز راهی بود که در دوره آن امام شروع شد و قله آن به حادثه عاشورا منتهی گشت.

زاکانی با استناد به فرمایشات مقام معظم رهبری در همین زمینه تصریح کرد: جریان ناب شیعی از زمان امام حسن (ع) استمرار پیدا کرد و در سال ۵۷ توسط امام راحل تبدیل به حکومتی شد که اکنون در جهان طرفداران زیادی دارد.

وی ۹ دی را تجلی مجددی از اراده ملت برای حیات و پایداری انقلاب دانست و افزود: ویژگی فتنه ۸۸ که زمینه‌ساز حماسه ۹ دی شد در این بود که عده‌ای به دنبال انحراف در مسیر انقلاب و حرکت مردمی بودند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: وقتی پیرامون فتنه ۸۸ صحبت می‌شود برخی آن را دعوای شخصی و جناحی تلقی می‌کنند و البته برخی عناصر ساده‌لوح این‌گونه تفسیر می‌کنند که اگر احمدی‌نژاد اسمی در مناظرات نمی‌برد چنین اتفاقی نمی‌افتاد.

زاکانی افزود: کاری به احمدی‌نژاد نداریم که در مناظرات چه گفت زیرا که مقام معظم رهبری به صورت شفاف نارضایتی خود را اعلام کردند و فرمودند که قبل از انتخابات به احمدی‌نژاد گفتیم که نامی در مناظرات از کسی نبرد.

وی بیان چنین موضوعاتی را برای به فراموشی سپردن فتنه دانست و گفت: اما فتنه و ابعادش کجا و این تحلیل‌های ساده‌لوحانه کجا؛ چرا که برای این فتنه از ۱۰ سال پیش نقشه فراهم شده بود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یک عده که تا قبل از انتخابات شعار قانون را می‌دادند خودشان قبل از همه قانون را زیر پاگذاشتند و هنگامی که در نشست‌ها برای رفع سوءتفاهم با آن‌ها صحبت می‌کردیم حرفی برای گفتن نداشتند.

وی در همین خصوص به برخی ادعاهای مضحک سران فتنه اشاره کرد و ادامه داد: در کمیته شش نفره‌ای از نمایندگان مجلس که اتفاقاً دو نفر از آن‌ها طرفداران میرحسین بودند به نزد او رفتیم و از دلایلش در خصوص تقلب پرسیدیم که توزیع سهام عدالت پیش از انتخابات را یکی از دلایل تقلب ذکر می‌کرد و به غیر از این هیچ حرفی برای گفتن نداشت.

زاکانی اضافه کرد: ادعای مضحک‌تر از همه، استفاده از صندوق دوجداره آرا بود که توسط کروبی مطرح می‌شد و ادعاهای توهم‌آمیز دیگری از این دست که زمینه‌ساز بروز آن همه خسارت برای کشور شد.

وی با اشاره به ملاقاتی که در همان روزها عده‌ای از نمایندگان با هاشمی رفسنجانی در خصوص کمک به فروکش کردن شعله فتنه داشتند، اظهار کرد: هاشمی همان بحث ری‌شهری را مطرح کرد و مدعی بود که ری‌شهری گفته که فردی دو هفته قبل از انتخابات به احمدی‌نژاد رأی داده و پول گرفته که این موضوع صراحتاً از سوی آیت‌الله ری‌شهری و دفتر وی تکذیب شد.

زاکانی افزود: هاشمی معتقد بود که میرحسین موسوی و کروبی توقعاتی فراتر از تقلب در انتخابات و ابطال آن را دارند و برای رفع بحران باید به آن‌ها توجه شود.

این نماینده مردم در مجلس گفت: این عده معتقد بودند که در جمع کردن این مشکل روحانیت و مرجعیت محور نیستند بلکه باید دانشجویان را به نحوی راضی کرد و به دانشگاه بازگرداند.

وی با بیان این‌که هاشمی خودش هم ادعا می کرد که تقلب شده است، خاطرنشان کرد: چنین ادعاهایی شد که اوباما ابتدا قبل از انتخابات به رهبری معظم انقلاب نامه می‌نویسد و درخواست بدون قید و شرط مذاکره و پذیرفتن شروط ایران را می‌کند؛ اما پس از فتنه ۸۸ معادلات تغییر کرده و همین اوباما ایران را مایه بی‌ثباتی می‌داند و تحریم‌های ظالمانه در پی همان فتنه بر مردم تحمیل می‌شود.

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • محمدی گفت:

  مگه آرای انتخابات ۸۸ شمارش شد که از دو جداره بودن و یا نبودن صندوق حرف میزنی از بس دروغ گفتید خودتون هم باورتو ن شده که نکنه راست بوده آینده گان با خواندن حقایق تاریخی به فریبکاران لعنت میفرستند همانطور که مردم الان در منزل خود میفرستند

 • شجاعی گفت:

  لطفا دیدگاهای همه هموطنان را منتشرنمایید.

 • فردین گفت:

  دروغگو، درودبر خاتمی

 • امید گفت:

  میر حسین موسوی : سبزها برانداز نبوده اند و نیستند؛ بلکه این اقتدارگرایان غرق در فساد بودند که جمهوریت و اسلامیت را به سمت براندازی بردند.

 • سعید گفت:

  اقای دروغگو شما که به اتهام زنی و دروغگویی مشهوری چرا این حرفا را میزنی .خدا وکیلی اگه این کلمه فتنه نبود تو سواد چه بحثی را داشتی که سخنرانی کنی؟

 • رضالی گفت:

  و مضحک ترین دروغ تاریخ بشریت ، دروغی است که شما میکنید . درود بر موسوی و کروبی و خاتمی و رهنورد

  • شجاعی گفت:

   احساساتی نشو واقعیت رابپذیر ،این کلام زاکانی نیست بلکه کلام مردم عزیز مون در۹ دی ماه ۸۸ بود.

 • حقیقت گفت:

  ………. دروغگو . صندوق دوجداره !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! و …… به همه اهالی امپراطوری دروغ و تهمت

پربازديد