تاریخ درج خبر : 1393/10/11
کد خبر : ۴۲۹۰۹۶
+ تغییر اندازه نوشته -

کارگاه آموزشی صرفه جویی در مصرف آب برگزار شد

کارگاه آموزشی ۲۰۰نفر ارز مربیان پرورشی آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد با موضوع آب و صرفه جویی برگزار شد.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری استان کهگیلویه و بویراحمد ،مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان در کارگاه آموزشی مربیان و معاونان پرورشی آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد که در محل سالن اجتماعات این اداره برگزار شد اظهار کرد: با توجه به وضعیت خشکسالی های پی درپی در سالهای اخیر و تنش های آبی در شهرهای مختلف کشور پرسش مهر امسال با تدبیر رئیس جمهور به موضوع کمبود آب و شیوه های نگهداری منابع آب در کشور اختصاص داده شد .
سید علی لدنی نژاد افزود: در همین راستا جلسات متعدد با حضور دستگاههای متولی در زمینه آب و منابع آبی ونیز آموزش و پرورش استان برگزار شد تا با ورود فرهنگیان و دانش آموزان به این موضوع حیاتی بتوانیم نقش و جایگاه این مایه حیاتی را هر چه بیشتر در جامعه امروزی تبیین کنیم .
مدیر عامل آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد افزود: بدون شک فرهنگیان و دانش آموزان جامعه امروز ما می توانند نقش موثری در ترویج فرهنگ بهینه مصرف آب وحفاظت از منابع آبی استان داشته باشند .
لدنی نژاد خاطر نشان کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد به رغم وجود آبهای سطحی و رودخانه های عظیم بدلیل نبود زیر ساخت های لازم نمی توانیم از این منابع آبی برای مصرف شرب استفاده کنیم .
وی یادآور شد: ازسوی دیگر بدلیل خشکسالی ها و برداشتهای بی رویه سطح آبهای زیر زمینی دچار افت شدید شده بطوریکه هر ساله تعدادی از چاهها ی تامین آب شرب شهرهای استان از مدار بهره برداری خارج می شوند.
وی از مربیان و معاونین پرورشی مدارس استان بعنوان سفیران ترویج مصرف بهینه آب یاد کرد و افزود با توجه به جایگاه معاونان پرورشی و نوع ارتباطی که می توانند با دانش آموزان بر قرار کنند خواهند توانست آنها را در زمینه مصرف بهینه آب با خود همراه کنند و آموزشهای لازم را به آنان ارائه دهند.
در ادامه این کارگاه آموزشی شریعتی رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد با اشاره به اینکه در این کارگاه آموزشی بیش از ۲۰۰ نفر از مربیان و معاونین پرورشی آموزش و پرورش شهرستان حضور دارند بیان کرد: بدون شک ترویج فرهنگ صرفه جویی در مصرف آب با تبیین این موضوع در بین دانش آموزان کارآیی بیشتر خواهد داشت .

رئیس آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد افزود:این دستگاه آمادگی کامل برای همکاری با متولیان آب و فاضلاب استان را در همه زمینه ها دارد .
شریعتی تصریح کرد: پرسش مهر ریاست جمهوری با موضوع صرفه جویی و حفاظت از منابع آبی خواهد توانست همه اقشار جامعه را نسبت به این موضوع حساس کند تا هریک از ما به نوبه خود بتوانیم در این زمینه نقش خود را ایفا کنیم .

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد