تاریخ درج خبر : 1393/10/11
کد خبر : ۴۲۹۱۰۱
+ تغییر اندازه نوشته -

اعتبار ۲ میلیاردی برای آموزش صنایع دستی در روستاها

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه وبویراحمد از تخصیص ۲میلیارد ریال اعتبار به کمک نماینده بویراحمد و دنا درمجلس برای برگزاری این اموزش ها خبر داد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه وبویراحمد در بازدید از کلاس های صنایع دستی بخش کبگیان از تشکیل کلاس‌های آموزش صنایع دستی در نقاط مختلف استان خبر داد .

IMG_0025

محمود باقری گفت : در راستای ایجاد اشتغال برای جوانان و حفظ، احیاء ورونق صنایع دستی سلسله کلاس های آموزش صنایع دستی در روستا ها و مرکز شهرستانهای استان در حال برگزاری است.

وی افزود: این کلاس ها شامل آموزش گلیم بافی ، به بافی ،دوخت البسه محلی و آموزش چرم دوزی می باشد که با ابزاروامکانات خاص آموزشی آموزش داده می شود.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه وبویراحمداز تخصیص ۲میلیارد ریال اعتبار به کمک نماینده بویراحمد ودنا درمجلس برای برگزاری این اموزش ها خبر داد.
باقری با اشاره به اینکه در پیش از ۱۰۰روستا این کلاس ها برگزار می شود یاد ورشد:در ۳۵ روستا که در قبل آموزش مقدماتی داده شده هم اکنون کلاس به بافی و در ۸۵ روستا آموزش مقدماتی و در ۱۰ رو ستا هنرهای منسوخ شده در حال برگزاری است.

وی هدف از برگزاری این کلاس ها را رونق تولی ملی در روستا و معرفی صنایع دستی و صادرات ان به بازارهای داخلی و خارجی دانست.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد