تاریخ درج خبر : 1393/10/11
کد خبر : ۴۲۹۱۰۴
+ تغییر اندازه نوشته -

پلمپ ۵ نانوایی متخلف در سطح استان/کاهش قیمت نان بربری

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در راستای به ثمر نشستن ادامه نهضت ارتقا کیفیت نان در استان ۵ نانوایی متخلف پلمپ و بر سر درب این واحدهای صنفی پارچه نصب شد.

IMG-20141101-WA0009
به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، داریوش دیودیده با بیان اینکه در بحث ارتقا کیفیت نان با هیچ واحد خبازی تعارف نخواهیم داشت افزود: عزم و اراده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، مسؤلین و مردم ارتقا کیفیت و کمیت نان و اعتلای وضعیت موجود نان است.
دیودیده با اشاره به اینکه تمام اکیپ های بازرسی در سطح استان در حوزه آرد و نان بسیج شده اند اظهار داشت: طی چند روز اخیر ۵ نانوایی متخلف با نصب پارچه بر سردرب این واحدها پلمپ گردیدند تا مردم اخلال گران نظم بازار و بی توجه به خواسته های بحق مردم را بشناسند.
وی عمده تخلفات این نانوایی‌ها را کیفیت پایین، عدم پخت به موقع، کم فروشی و عدم رعایت مسائل بهداشتی دانست و این هشدار را به نانوایی های متخلف داد این رویه تا اصلاح مشکلات موجود ادامه خواهد داشت و تیغ پلمپ، قطع سهمیه آرد و جرایم قانونی به هیچ خباز متخلفی رحم نخواهد کرد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: نان باکیفیت حق مردم است و نانوایان باید با اصلاح روند پخت و استفاده از دستگاه‌های مدرن و نیروهای متخصص در پخت، نان خوب و مرغوب در اختیار مردم قرار دهند، این انتظار به حق مردم است که با توجه به شرایط موجود نان که کالایی اصلی در سبد خانوار است به شکل مطلوب و قابل استفاده در اختیار آنها قرار گیرد.
دیودیده خاطر نشان کرد: مردم کهگیلویه و بویراحمد مطمئن باشند نهایت تلاش در جهت عملی نمودن وعده های ارتقا کیفیت نان انجام و به ثمر خواهد نشست و تنها شعار دادن نیست و این را در میدان عمل به اثبات خواهیم رساند.

کاهش قیمت نان بربری در کهگیلویه و بویراحمد

دیودیده افزود: با بازنگری های انجام گرفته در خصوص قیمت نان بربری قیمت جدید این نان در استان از ۶۵۰ تومان به ۵۵۰ تومان کاهش یافت.
وی گفت: وزن چانه این نان در سطح کشور ۵۵۰ و در کهگیلویه و بویراحمد ۶۰۰ گرم بود که با اصلاحات انجام شده وزن چانه در سطح استان از ۶۰۰ گرم به ۵۵۰ گرم کاهش و قیمت نان بربری نیز به ۵۵۰ تومان کاهش یافت.
رئیس صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان افزود: از شهروندان می‌خواهیم که هرگونه تخلف در نانوایی‌های استان را از طریق سامانه ۱۲۴ در استان و شهرستانها اطلاع دهند تا در سریع ترین زمان ممکن پیگیری های لازم صورت گیرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد