تاریخ درج خبر : 1393/10/11
کد خبر : ۴۲۹۱۲۳
+ تغییر اندازه نوشته -

بازدید نماینده ولی فقیه از کهگیلویه/ برخورد غیرمعمول با خبرنگاران/ تصاویر

جمعی از پرسنل سابق پروژه جاده پاتاوه به دهدشت خواستار رسیدگی مسئولان استانی به اخراج نیروهای این پروژه و جایگزینی پرسنل غیربومی شدند.

آیت‌الله ملک‌حسینی، معاونان استاندار، فرماندار، مدیران کل و مدیران شهرستانی عصر امروز از روستای قلعه‌دختر از توابع بخش مرکزی کهگیلویه بازدید کردند.

IMG-20141231-WA0022
اهالی دهستان دشمن‌زیاری در سفر نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و مسئولان به این روستا خواستار توجه مسئولان به بیکاری جوانان تحصیل‌کرده و چاره‌‌اندیشی در این باره شدند.
یکی از جوانان این منطقه به نمایندگی از سایرین اظهار کرد: امیدواریم این سفر در راستای حل مشکلات منطقه باشد و صرف حضور و سرکشی صوری نباشد.
مسلم آزادی با اشاره به عبور پروژه مهم جاده پاتاوه به دهدشت از این منطقه تصریح کرد: متأسفانه از این فرصت جهت رفع مشکل بیکاری جوانان جویای کار استفاده نمی‌شود.
وی با بیان اینکه نیروهای تحصیل‌کرده با مدارج عالیه در منطقه کم نیست، ادامه داد: از زمان آغاز به کار پروژه نیروهای بومی بکار گرفته شدند و کمک خوبی به معیشت و اشتغال مردم شده بود.
آزادی در ادامه خاطرنشان کرد: اما از وقتی پروژه به مدیر عامل جدید واگذار شد تمامی نیروهای بومی مشغول در این پروژه اخراج و نیروهای غیر بومی جایگزین شدند.
وی با بیان اینکه نیروهای به کار گرفته شده اغلب فاقد تخصص در حوزه راه هستند، ادعا کرد: ۱۷۴ پرسنل غیر بومی با واسطه مدیر عامل و رئیس کارگاه بکار گرفته و نیروهای بویم از کار اخراج شده است.
سیاوش حافظی نیز با اشاره به کنار گذاشتن نیروهای بومی در اجرای عملیات پروژه جاده پاتاوه به دهدشت تصریح کرد: جوانان تحصیل کرده و متخصصی که از زمان آغاز پروژه در انی‌جا مشغول به کار بودند با تغییر مدیریت پروژه از کار بیکار شدند.
این جوان خواستار رسیدگی مسئولان به حل مشکل جوانان بیکار شده از پروژه شد و خطاب به مسئولان تأکید کرد: اشتغالزایی در این پروژه حق مردم این منطقه است نگذارید این حق ضایع نشود.

***
نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد:

گفتار صادقانه مسئولان با مردم مشکلات را حل می‌کند
نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد وعده‌های توخالیرا دلخوشی بی‌اساس خواند و گفت: سخن صادقانه مسئولان با مردم بسیاری ازمشکلات را حل می‌کند.
معاونان استاندار و تعدادی از مدیران کل و شهرستانی عصر امروز از حومه غربی کهگیلویه سرکشی و از نزدیک مشکلات را بررسی کردند.
آیت‌الله ملک‌حسینی در دیدار با مردم روستای ضرغام‌آباد سرکشی مسئولان از مناطق روستایی را دارای امتیازات خوب دانست و اظهار کرد: در این دیدارها مردم مشکلات را بیان و مسئولان به صورت عینی با مشکلات آشنا می‌شوند.
نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: مشاهده عینی مشکلات عزم و اراده مسئولان برای اصلاح را بیشتر می‌کند.
ملک‌حسینی با بیان این‌که برخی از مشکلات به کلی از توان مسئولان استانی خارج است، بیکاری را معضل اساسی در جامعه خواند و گفت: سیاست‌های نادرست ادوار گذشته دولت‌ها و فشارهای دشمن بیکاری را به یکی از مشکلات اساسی جامعه تبدیل کرده است.
نماینده کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان ارائه تسهیلات کم بهره در عرصه صنایع دستی را کمک به اشتغال و رفع بیکاری در این روستا عنوان و خاطرنشان کرد: پروژه‌های پتروشیمی و سیمان سپو نیازمند بررسی کارشناسی دقیق و زمان است.
ملک‌حسینی با بیان اینکه مسئولان در این سرکشی هرگز متعهد نیستند آن‌چه برای آن‌ها فراهم نیست وعده دهند تا دلخوشی بی‌اساس ایجاد شود، تصریح کرد: سخن صادقانه مسئولان با مردم بسیاری از مشکلات را حل می‌کند.

* ممانعت از حضور خبرنگاران در بازدید از پروژه

پس از دیدار مردمی آیت‌الله ملک حسینی و هیئت همراه در این روستا و ادامه برنامه در بازدید از محور پاتاوه مهم‌ترین پروژه عمرانی کهگیلویه و بویراحمد اجازه همراهی خبرنگاران داده نشد و در اقدامی تأمل برانگیز در ورودی جاده خودروی حامل خبرنگاران از سوی روابط عمومی فرمانداری به سمت دهدشت هدایت شد که این حرکت برای اصحاب رسانه توجیه‌شدنی نیست.

***

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد:
گازرسانی به چاروسا و دیشموک دغدغه استاندار کهگیلویه و بویراحمد است
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: گازرسانی به چاروسا و دیشموک دغدغه استاندار کهگیلویه و بویراحمد است.
پژمان نیک‌اقبالی در سرکشی از روستای قلعه‌دختر از توابع بخش مرکزی کهگیلویه در جمع مردم این روستا اظهار کرد: گازرسانی به بخش‌های چاروسا و دیشموک از دغدغه‌های استاندار کهگیلویه و بویراحمد است.
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به بررسی‌های چند ساله گازرسانی به این بخش‌‌ها و بی‌نتیجه بودن این موضوع تصریح کرد: تا زمانی که روش مطلوب گازرسانی تعیین تکلیف نشود دکتر خادمی به بخش‌های چاروسا و دیشموک سفر نمی‌کند.
نیک‌اقبالی، بالا بودن هزینه علمک به خاطر طولانی بودن طول مسیر گازرسانی را را از موانع برشمرد و گفت: استاندار در تلاش است با برسی‌های کارشناسی و رایزنی مسیرهای جدیدی برای گازرسانی مشخص شود.
این مسئول، خط عبور گاز از لنده را از گزینه‌های پیش‌بینی شده برای جایگزینی خط عبور گاز عنوان و تصریح کرد: با پیگیری‌های مداوم استاندار این مسیر انتخاب و در صورت تأیید نهایی گازرسانی به بخش های چاروسا و دیشموک صورت خواهد گرفت.
به گفته نیک‌اقبال؛ دغدغه استاندار از سفبر به این بخش‌‌ها گازرسانی است و تا زمانی‌که جواب قطعی برای اجرای عملیات گازرسانی مشخص نشود خادمی به این دو بخش سفر نخواهد کرد.

***
بخشدار مرکزی کهگیلویه عنوان کرد
ناکافی بودن اعتبارات دهیاری‌های دهستان شرقی کهگیلویه
بخشدار مرکزی کهگیلویه اعتبارات دهیاری‌های حومه شرقی را جوابگوی نیاز روستاهای این دهستان ندانست.
سید شرمت‌الله حسینی‌پرور در سرکشی مسئولان استانی و شهرستانی از حومه غربی دهدشت اظهار کرد: حضور مسئولان در روستاها باعث دلگرمی مردم و مشاهده عینی مشکلات است.
بخشدار مرکزی کهگیلویه این بخش را متشکل از سه دهستان دانست و با اشاره به جمعیت ۱۳ هزار نفری دهستان شرقی عنوان کرد: هر کدام از روستاهای بخش مرکزی مزین به گلزار شهداست و خانواده فاقد جانباز در این دهستان وجود ندارد.
حسینی‌پرور با بیان اینکه خدمات خوبی به برکت نظام و انقلاب در روستاها انجام شده است، ادامه داد: اما هنوز مشکلاتی هست که همت مسئولان را می‌طلبد.
وی از بیکاری به مشکل عمده روستائیان حومه شرقی یاد کرد و افزود: عدم اشتغال باعث مهاجرت روستائیان و سرگردانی در استان‌های همجوار برای یافتن کار شده است.
حسینی‌پرور با اشاره به راکد شدن دو پروژه مهم و اثرگذار پتروشیمی و سیمان پسو در حومه شرقی دهدشت گفت: مطالعه برداشت آب از سد مارون به عنوان یکی دیگر از پروژه‌های این منطقه هنوز به نتیجه نرسیده است.
این مسئول جاده‌های بین روستایی و بین مزارع را از دیگر مشکلات این روستاها برشمرد و با نامطلوب خواندن وضعیت آنتن‌‌دهی خطوط تلفن همراه اعتبار دهیاری‌های حومه شرقی را جوابگوی روستاهای این دهستان ندانست.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • مطلع گفت:

  این است عاقبت تهمت های فراوان به سردار بومی عمران استا که عواقبش بعد از ایشون بشه اخراج بومی ها

 • ناشناس گفت:

  شاهد عزیز خبرنگار سایت استان راروابط عمومی فرمانداری دهدشت برای اطلاع رسانی خبرنمیکنند وروز دیدار آقای ملک حسینی بامردم ضرغام آباد وطولیان وقلعه دختر یکی از اهالی این روستا هاپیام برام فرستاد من هم با هزینه خودآمدم واطلاع رسانی کردم اگر پیام میفرستادی حتماً میومیو وظیفه حقیر همین برادر

 • بلاد غم گفت:

  سیار خوشحال شدم از این خبر واقعا ممنون از همه مسولیینی که به منطقه کهگیلویه سفر کردن و مشکلات رو از نزدیک دیدن کل کهگیلویه ۴ پروژه داره اگه مسولیین و جناب اقای ملک حسینی همت کنند اجرا کنند لطف بزرگی به مردم این منطقه می کنند و تا همیشه افتخاری بزرگ برای خود پیش این مردم هم خون و فقیر باقی بجای میگذارند . (جاده دهدشت پاتاوه ،کارخانه سیمان ،پطروشیمی ،پمپاژ سد مارون حومه غربی )

 • شاهد گفت:

  باسلام.خواهشن اطلاع رسانی درست شود.چون بازدید ایشان دهم دیماه روز چهارشنبه بود.امروزپنجشنبه ۱۱ دیماه از کارخونه آجر,بلوط بنگان و روستای راک و شهر سوق بازدید داشتن

پربازديد