تاریخ درج خبر : 1393/10/12
کد خبر : ۴۲۹۳۷۱
+ تغییر اندازه نوشته -

آقای محمدی؛ لااقل جواب تلفن‌تان را بدهید!

خانواده شهید شاخص استان با ارسال نامه ای سرگشاده خطاب به مسئولین استانی از بی اعتنایی هایی که در حق آن شده، انتقاد کرده است.

در نامه خانواده شهیدان تقوی آمده است: جناب آقای حاج فتاح محمدی لااقل جواب تلفن‌تان را بدهید جواب نامه بازرسی پیشکش.

IMG_0017

متن کامل نامه در پی می‌آید:

بسم الله الرحمن الرحیم

با عرض سلام وتحیات فراوان به پیشگاه حضرت ولی عصر(ارواحنا لتراب مقدمه الفداء)امام شهداء وشهدای جنگ تحمیلی ورهبر معظم انقلاب.
بر اساس برنامه ای که در بسیج سپاه پاسداران اجراء شد در سال های گذشته در هر استان شهیدی را بنا به ویژگی های خاص ومناسبتی که در آن سال بود به عنوان شهید شاخص سال معرفی نمودند در سال۹۳ بنا به گفته مسئولین فرهنگی بسیج؛ روحانی و نویسنده شهید سید عبدالمحمد تقوی وچند شهید دیگر برای سال ۹۳ مطرح شدند که بنا بر تفألی که آنهم از قرآن کریم استخارتی شد تصمیم بر این شد تا شهید عبدالمحمد تقوی شهید شاخص سال ۹۳ باشد، بنابراین هیچ ترجیح دیگری در کار نبود،البته شهید تقوی از همه اینها گذشته یک شخصیت و جایگاه ملی داشته و دارای مولفه های بی نظیر شخصیتی وابعاد متفاوت علمی و فرهنگی است که بی تردید متعلق به هر شهر و استان دیگری بود از جایگاه رفیع این شهید عزیز برای توسعه و تعالی فرهنگی آن شهر و دیار بهره ها برده میشد، اما خرسندیم که این توان نبود و شخصیت و جایگاه عبدالمحمد همچنان بالقوه ماند تا بدست اهالی حقیقی فرهنگ برای عموم تبیین وتبلیغ شود.
اما حقیقت تلخی است که ابعاد وجودی شهداء عزیزمان باید همچنان ناشناخته بماند در حالیکه استاندار بومی وآشنا به شخصیت و آگاه به جایگاه حقیقی شهیدتقوی می باشد ومعاون سیاسی ایشان از اهالی جبهه و جنگ و آزاده وبسیجی است. بگذریم……

اما ای دوستان بشنوید این داستان:

جالب توجه آن دسته از عزیزان که فکر میکنند این عبارت شهید شاخص چیزی به شهید تقوی اضافه کرده است؛ از ابتدای این داستان تا کنون هیچ بازدید و دیداری با خانواده شهید انجام نشده است وهیچ فعالیت خاص فرهنگی جز چاپ چند بنر تبلیغاتی که عکس شهید را در کادری کوچک در گوشه ای از بنر درکنار چندیدن شهید عزیز دیگر به تصویر کشیده بود چیزی مشاهده نکردیم البته همین اقدام هم توسط بسیج با اعتبارات بسیار اندک برای این پروژه عظیم قابل تقدیر است، از اخلاص بسیجیان عزیز در این خصوص کمال امتنان را داریم.
ما سال های زیادی است که به بهانه اعتراض خانواده های دیگر شهدا و به بهانه مسائل قومی و قبیلی شهدای شاخص و ملّی استانمان را فراموش کرده ایم ونگذاشته ایم که آثارشان به چاپ برسد، بودجه های کلان برای برنامه های غیرفرهنگی تدارک دیدیم اما بنیاد شهید همچنان این ظلم را در حق شهدای شاخص این استان که ظرفیت های قوی برای توسعه بومی استان هستند روا داشت و مسئولین این استان هم بر این ظلم صحه گذاشتند و نقش آنها در روا داشتن آنچه نارواست همچنان آشکار ماند.
هیچ کس در سال ۹۳ از خانواده شهید شاخص سراغی نگرفت بنابرین هیچ خانواده ای نگران نباشد، اگر این بار شهید شما شاخص معرفی شد قرار نیست هیچ اتفاقی بیافتد وهیچ کس به سراغ شما نخواهد آمد.بسیج هم که دست تنهاست، استاندار هم که شهیدتان را نمیشناسد ومعاون سیاسی اش هم هیچ اطلاعی از جبهه و جنگ نداشته و اسارت هم نبوده است، البته شاید سرشان شلوغ است دنبال چاپ کردن خاطرات خودشان هستند و برای این کار فرصت غنیمت است وهمیشه این اره در این دار نمی ماند.
۲۵ فروردین ۹۳ با رایزنی های زیادی از استاندار وقت ملاقات گرفتیم مادر شهیدان تقوی را که کهولت و بیماری رنجش میداد با سختی از پله های استانداری بالا بردیم تا شاید استاندار ومعاون سیاسی اش کمی شرمنده شوند که چرا مثلا از رئیس جمهور یاد نمیگیرند که باید به ملاقات خانواده شهدا رفت ونباید آنها را به استانداری کشاند،البته شما هم مثل ما زیاد خوشبین نباشید این شرمندگی ها اتفاق نمی افتد و تنها در خبرهاست که می خوانیم و در تعارفات که می بینیم……
استاندار در حضور جمع همکارانش به جایگاه و شخصیت ملی شهید تقوی اذعان کرد و از این گفت که خود نیز توفیق درک شهید تقوی را داشته ام و باید بنیادی به نام این شهید در استان تأسیس کنیم و آثارش را به چاپ برسانیم وبه جامعه بیشتر و بهتر معرفی کنیم اما بدانید که چه شد.
آقای مهندس خادمی ما را مأمور تهیه اساسنامه کرد اساسنامه تهیه شد و چند روز بعد در اختیار دفترشان قرار گرفت همان روز دستور دادند به جناب آقای سیاسی که اقدام کنند اما ماه ها و روزها آمد ورفت و بیش از ۱۰ ماه ازآن روزها میگذرد آقای محمدی لا اقل جواب تلفن تان را بدهید جواب نامه بازرسی پیشکش……. این داستان که یک مثنوی خواهد شد بخاطر رعایت مصالح ملت در همین چند سطر خلاصه میشود اما
جناب آقای حاج فتاح محمدی، به صلاح نیست که ادامه این موضوع را از رسانه ها پیگیری کنیم لطف کنید و جواب تلفن تان را بدهید.

از طرف خانواده شهیدان تقوی

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • mahmood گفت:

  اقای نوروزیان جای تاسف است که به این زودی قضاوت می کنیم انهوم در جایگاه قوم سالاری .کاش حداقل نسبت خود را با اقای محمدی نمی نوشتی .خانواده شهدا حق بزرگی بر گردن ما دارند فرض بر اینکه نه بخاطر خدا و دین شهید شدند بلکه برای وطن و راحتی امروز ما جانشان را از دست دادند .نباید به این زودی در مورد انها قضاوت کنیم ما ها حاضر نیستیم یک روز زن وبچه خود را تنها بگذاریم ولی انها از همه چیز خود گذشتند .شما خود همین درد را کشیده ایی .انها چون خانواده شهیدند حق ندارند دیگر حرفی بزنند !!!!!!و از حقشان دفاع کنند ؟ پس بیاایید منصفانه قضاوت کنیم اقای محمدی هم امروز که معاون استاندارند بخاطر امتیاز همان اسارت است و گرنه …….من بخدا خانواده شهید نیستم ولی و شاید هم ادم مذهبی نباشم ووووووولی از بد و بیراه به انها و جانبازان ناراحت می شوم چون انها در را وطن و اسایش دیگران فدا شدند و نباید به این راحتی بخاطر حتی اشتباهی به انها بد و بیراه بگوییم ولی خوب شاید شما هم نفعی در این بین از طریق اقای محمدی نصیبتان گردد .

 • خانواده شهيد گفت:

  درود وسلام وصد سلام برروان پاک شهداى این مرز وبوم. شهدا ازاینکه امروزه برخى ازنام انها استفاده ابزارى مى کنند راضى نیستن جایگاه انها فراتر از برنامه هایی است که بسیج وامثالهم ترتیب بدهند

 • نوروزیان گفت:

  حرف شما را میپذیرم.قصد دفاع از آقای محمدی یا هر کس دیگری را ندارم و شاید باور نکنید که ایشان حتی من را ببیند نمیشناسد. به ظلم و جفای شدیدی که بر خانواده شهدا میرود نیز آگاهم و نارحت. حرفم این است توقعی نداشته باشید.جفای روزگار است البته بیشتر جفای مدیران مملکت در حق شهدا. روزی مدیری نا آشنا به شهید و شهادت و روزی مدیری درد ٱشنا.

 • نوروزیان گفت:

  خانواده محترم شهید تقوی ضمن عرض سلام
  حقیر به عنوان عضوی از خانواده سه شهید چند نکته را عرض می‌کنم:
  شاخص شدن یک شهید به معنای برتری یکی بر دیگری به معنای مرسوم نیست بلکه بهانه‌ای برای تمرکز بر راه و روش شهیدان و لازمه اینکار در مواردی تمرکز بر یک شخص است.
  جدا از اینکه از صدقه‌ی سر همین شهدا، من و شما این سطور را می‌نویسیم و می‌خوانیم، ولی نیاز به گفتن نیست این تقدیم کردن خون شهدا برای وطن با بن‌مایه گمنامی انجام شده است.خیلی ها هنوز شرم دارند به بنیاد شهید سری بزنند و حق مطلق‌شان در بهرمنده‌ای از مسایلی ناچیز و حقیر را با ترس و لرز پیگیری می‌کنند. تقصیر خودشان نیست، شرم و حیا و پاک دستی و پاک دلی نمی‌گذارد.

  بحثی داشتید با جناب محمدی -که از اقوام این حقیر نیز هستند- ایشان دین‌شان به این ملت و همرزمان‌شان را با هشت سال اسارت در بهترین سالهای عمرشان، در زندان‌های مخوف بعثیان پرداخت کرده‌اند. پس چنبن تاختن به ایشان به دور از انصاف است. ضمن اینکه به شما حق می‌دهم که از دید یک دردآشنا ازشان گله دارید که شما چرا؟
  ولی گمان می‌کنم بروکراسی و مشغله کاری باعث آن باشد و نه بی توجهی. امیدوارم نامه بازرسی به معنای شکایت شما نباشد! ایشان دردآشنا هستند و پاسخ‌خواهد داد.

  تلاش شما برای بیان دلاوری‌های شهیدان بی‌نظیر و شایسته تقدیر است. ولی گمان می‌کنم درک میکنید که گاهی لازم است در بین این مردم بی‌تفاوت به شهید و شهادت و حتی درد کشیده‌های آن دوران آرام و بی‌توقع بگذرید و تعجبم از این بود که شما – با توجه جور و جفای همیشگی بنیاد شهید – توقعی بیش از این داشتید. تجدید نظری کنید و مادر بزرگوار آن شهیدان را به زحمت نینداخته و از پله‌های مجمع تشخیص مصلحت نظام و استانداری بالا و پایین نبرید به این امید که بدانند که شما از خانواده‌ی شهیدان تقوی هستید. گوش شنوایی نیست، اجر آن شهیدان در گمنامی بود و بس. بگذارید در همین حال بمانند.

  • آشنا گفت:

   البته اگر نوروزیان باشید لازم است متن نامه را بارها بخوانید تا هدف از نگارش نامه را بدانید و بدانید مادر شهید برای چه از پله ها بالا و پایین رفت اگر برای تداوم اهداف شهید رفته باشد که عین صواب است وثواب…وآنوقت شما اهل مواخذه وعقاب.اگر برای آنچه دیگران هر روز میروند وآنچه آقای م… و امثالهم برایش مبارزه میکنند رفته باشد که بطور یقین آن مراد شماست، دین تان را با دنیای آقای محمدی عوض نکنید قبای نمایندگی بر تن اهلش استوار خواهد بود اگر ایشان هم اهلش باشند…لیکن به خدا پناه ببریم وتنها از او بترسیم و به جای دیگران قضاوت نکنیم آنچه در این نامه آمده است موضوع شکایتی است که حضرتعالی در جریان آن نیستید بهتر است راجع به آنچه میگویید اول اطلاعات کسب کنید در ضمن آنکه شاخص باشد خودش آشکار ونمایان شاخص خواهد ماند اول نامه را باز بخوانید نوشته اس برنامه ای که بسیج تدارک دیده است ونه خانواده شهید قدری تامل لازم است

 • آشنا گفت:

  ناشناس وقاصدک که یک پیام را تکرار کردید این حرف ها آشناست آیا اینها حرف های آقای محمدی نیز هست؟

 • قاصدک گفت:

  ما که جزو خانواده شهدا هستیم هر وقت با دکتر محمدی تماس گرفتیم جواب داد. ایشون خیلی مردمدار هستن. بعدشم همه شهدا شاخص هستند ما شهید شاخص و غیر شاخص نداریم. بذارید همه شهدا به جامعه معرفی بشن نه تنها روس شهدایی مانور داده شود که همه آنها را می شناسند. تا به حال چندین مراسم یادواره شهدا برای شهیدان تقوی برگزار شده. بگذارید بقیه شهدا هم به جامعه معرفی بشن

 • ناشناس گفت:

  خانواده شهید معظم اقای محمدی عزیز تا کنون هر که به او تماس گرفته جواب داد و با متانت هم جواب میدهند و چه برسد به خانواده شهدا که نور چشم همه اند

پربازديد