تاریخ درج خبر : 1393/10/13
کد خبر : ۴۲۹۴۸۱
+ تغییر اندازه نوشته -

بیماری «وی.اچ.اس» مزارع پرورش ماهی استان به طور کامل کنترل شد

مدیر شیلات جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیماری «وی.اچ.اس» به صورت کامل در مزارع پرورش ماهی کهگیلویه و بویراحمد کنترل شد.

سیدغلام‌عباس موسوی‌نژاد با اشاره به اینکه در راستای جبران خسارت مزارع پرورش ماهی آلوده به بیماری «وی.اچ.اس» رایزنی‌های لازم با مسئولان استانی و کشوری صورت گرفت، اظهار کرد: براساس برآوردهای به عمل آمده از سوی کارشناسان بیش از ۲۴ میلیارد تومان به مزرعه‌داران پرورش ماهی در کهگیلویه و بویراحمد خسارت وارد شد.

مدیر شیلات جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد افزود: با حضور کارشناسان اداره کل دامپزشکی استان مزارع آلوده، خشک و ضدعفونی شدند و با اتخاذ تدابیر لازم جلوی شیوع این بیماری به سایر مزارع گرفته شد.

موسوی‌نژاد با بیان اینکه مزرعه‌داران پرورش ماهی ملزم به رعایت موارد ایمنی و نکات بهداشتی در استخرهای پرورش ماهی هستند، توضیح داد: همین مسئله باعث می‌شود تا مزارع دچار خسارت‌های احتمالی نشوند.

موسوی‌نژاد با اشاره به اینکه مزرعه‌داران هرگونه تلفات ماهی را در اسرع وقت به مدیریت شیلات استان گزارش دهند، تصریح کرد: بر اساس گزارشات آزمایشگاه دامپزشکی استان در حال حاضر هیچ‌‌گونه بیماری در مزارع پرورش ماهی استان وجود ندارد.

وی با اشاره به رواج برخی شایعات در زمینه تأثیر بیماری «وی.اچ.اس» بر سلامتی انسان یادآور شد: اصولاً این بیماری در بچه‌ ماهی‌ها شیوع دارد و بچه‌ ماهی‌هایی که به این بیماری دچار می‌شوند به هیچ وجه به بازار نمی‌رسند و مردم از این جهت هیچ‌گونه نگرانی نداشته باشند.

مدیر شیلات جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه مزارع پرورش ماهی استان نسبت به سایر استان‌ها دچار خسارت کمتری در زمنیه شیوع بیماری «وی.اچ.اس» شدند، تأکید کرد: هرگونه اظهار نظر در مورد شیوع بیماری در مزارع پرورش ماهی بر عهده مدیریت شیلات استان است و این کار با هماهنگی کامل دامپزشکی استان انجام خواهد گرفت.

موسوی با بیان اینکه برخی از رسانه‌های استان در اقداماتی ناشیانه و بر اساس صحبت‌های غیرکارشناسی دست به انتشار برخی مطالب کذب در مورد این بیماری زده بودند، گفت: درج این مطالب باعث تشویش اذهان جامعه خواهد شد و بدون شک اگر رسانه‌های در اثر اهمال مطلبی در این رابطه انتشار دهند برابر قانون با آنها برخورد خواهد شد.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد