تاریخ درج خبر : 1393/10/14
کد خبر : ۴۲۹۵۸۹
+ تغییر اندازه نوشته -

ضرباتی که خادمی از پشت سر می‌خورد

یکی از مخاطبان سایت استان مطلبی را ارسال کرده است که عیناً در پی می‌آید:

IMG_8482

در آغازین روزهای آغاز به کار دولت یازدهم و در حالی که افراد زیادی خود را را برای تصاحب سکان مدیریت استان کهگیلویه و بویراحمد آماده کرده بودند، نام «سید موسی خادمی» معاون سابق استاندار کهگیلویه وبویراحمد بر زبان‌ها افتاد و این نام از دل یک تصمیم عقلانی و غیر احساسی عنوان استاندار کهگیلویه و بویراحمد را به خود گرفت.

نام سید موسی خادمی اگر چه روی کاغذ نام بزرگی نبود ولی برنامه‌ها، اهداف و منش مدیریتی او در استان سیاست‌زده کهگیلویه و بویراحمد بسیار بزرگ، راهگشا و دوای دردی بود که مردم از آن به ستوه آمده بودند.

با انتخاب خادمی نقش‌‌های افراد بسیاری که برای استاندار شدن کت و شلوار دوخته بودند، نقش بر آب شد و اعتراض و چانه زنی یکی از نمایندگان مجلس استان کهگیلویه و بویراحمد هم راه به جایی نبرد.

موسی خادمی آمد و در فضایی مسموم و آلوده به مرض سیاسی‌بازی و سیاست‌زدگی سکان مدیریت استان کهگیلویه و بویراحمد را به دست گرفت مردی که بیش از آنکه شعار پوچ دهد تلاش‌های عملی برای توسعه استان به خرج داد و از برنامه‌ریزی و تدوین راهبردی برای استان کهگیلویه و بویراحمد گفت، بیش از آنکه به حریفان سیاسی و تطمیع یاران بپردازد.

خادمی در جذب حمایت دو تن از نمایندگانی که با وی چندان موافق نبودند نیز موفق شد و دل آنها را هم به دست آورد، نتیجه هماهنگی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با نمایندگان بالا رفتن قدرت چانه زنی استاندار و نمایندگان برای جذب اعتبار بیشتر برای کهگیلویه و بویراحمد بود، گرچه نقش تاجگردون و نفوذ این نماینده در ارکان افقتصادی کشور بر همه آنها می‌چربید ولی هماهنگی ایجاد شده در استان کهگیلویه و بویراحمد به واسطه حضور خادمی نیز نقش بسزایی در این موضوع داشت.

استاندار بومی کهگیلویه و بویراحمد در برابر غوغاسالاری‌ها و فشار خانه‌های تیمی، سیاست دعوت به آرامش و اقدامات عملی برای به تحرک واداشتن استان انجام داد؛ در واقع خادمی به جای چانه‌زدن سیاسی در درون استان چانه‌زنی در تهران را برای جذب اعتبار و پیش بردن برنامه‌ها و اتخاذ تصمیمات مهم برای این استان در پیش گرفت.

… این روزها و با نزدیک شدن به ایام انتخابات گروه‌های فشار برای گرفتن امتیازات مختلف هر یک سعی دارند به نوعی بر گرده استاندار کهگیلویه و بویراحمد فشار وارد کنند و در این بین گروه‌های تندروی اصلاح طلب که اکثراً نیز مهره‌های سوخته یا بی‌تأثیر جریان خود به حساب می‌آیند سعی دارند با سم پاشی بر علیه خادمی وی را با برنامه‌های خود همراه کنند و برای دسترسی به این هدف نامشروع از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند.

دامن زدن به اختلافات سیاسی استان کهگیلویه و بویراحمد و ایجاد جنجال‌های سیاسی برای ناآرام کردن فضای سیاسی منطقه زرخیز کهگیلویه و بویراحمد اصلی‌ترین حربه اصلاح‌طلبان تندروی استان کهگیلویه و بویراحمد است تا در سایه آن بتوانند علاوه براینکه خادمی را ناتوان جلوه دهند شرایط را برای هم پیاله‌های خود مهیا کنند و از آب گل آلود به قولی ماهی بگیرند، زهی خیال باطل.

خادمی نه تنها به وسیله گروه‌های تندروی اصلاح طلب که از طریق سایت‌های اصلاح طلب و به ظاهر موافق نیز تحریم شده و به خوبی می توان دید که خادمی از سوی این سایت ها عملاً سانسور شده است سایت هایی که اگر فلان شخص در روستای ناکجاآباد استان کهگیلویه و بویراحمد کوچکترین حرکتی از خود نشان دهد و مسئولیتی بگیرد چنان آب و تابش می‌دهند که انگار شق‌القمر شده ولی همین سایت‌های به ظاهر اصلاح‌طلب عملاً خادمی و اقدامات کلان و زیربنایی او را نمی‌بینند و هیچگونه پوششی از سخنان و برنامه‌های خادمی ندارند.

سایت‌های اصلاح طلب استان کهگیلویه و بویراحمد در حالی دست به سانسور خادمی و تیم وی زده‌اند که در آن سو خبرگزاری‌ها و سایت‌های اصولگرا بیشترین کمک و همراهی را با استانداری دارند و عملا چشم بر اختلافات سیاسی بسته اند.

به راستی پشت این جریان‌ها چه کسانی هستند؟و این افراد از خادمی چه توقعاتی دارند؟ که اینگونه وی را تحت فشار قرار می‌هند و دغدغه این افراد چیست؟

ناگفته پیداست که اکثر کسانی که دست به تخریب و تهدید خادمی می‌زنند کسانی هستند که خرشان از پل گذشته و یا مهره‌هایی سوخته‌ای هستند که عملاً بجز جنجال آفرینی و سیاسی‌بازی کاری از دستشان بر نمی‌آید.

و اینجاست که استاندار کهگیلویه و بویراحمد و تیم وی باید با توجه و تدبیر بیشتر سعی در کنترل اوضاع داشته باشند و از حذف افراد هوچی‌گر و جنجال آفرین ابایی نداشته باشند.

به هر حال استان کهگیلویه و بویراحمد با همه محرومیت‌هایش که در وهله اول نتیجه همین سیاسی‌بازی‌ها و تندروی‌ها است بعد از مدت‌ها شاهد حضور تیم مدیریتی بومی و با برنامه شده تیمی که تلاش دارد تا دردی از درهای استان را درمان کند.

البته ضربات جریان‌های تندروی اصلاح‌طلب به تیم استاندار کهگیلویه و بویراحمد تنها به ایجاد فضای مسموم سیاسی ختم نمی‌شود، قالب کردن برخی فرمانداران ضعیف و مدیرانی که حتی توان مدیریت یک مرغداری را هم ندارند باید به خیانت‌ها و عدم همراهی‌ها و کارشکنی‌های جریان اصلاح طلب به راهی که خادمی و تیمش شروع کرده بودند، اضافه کرد.

در حالی که استاندار با معاونین خود تلاش‌های موثری برای توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد به خرج می‌دهند، حضور برخی مدیران ضعیف عملاً جلوی فعالیت‌ها و برنامه‌های استاندار این استان را گرفته است.

و در پایان می توان نتیجه گرفت که استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیش از آنکه از جلو و بوسیله مخالفان ضربه بخورد توسط همقطاران و به اصطلاح همفکران خود از پشت سر ضربه می‌خورد.

(مطلب منتشر شده نظر نویسنده محترم است و انتشار آن در سایت استان به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نمی‌باشد)

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • سعادت گفت:

  بابا کدوم خدمت رضا توفیقی؛ اون که در رأس مخالفان دکتر خادمی بود

 • عیسی گفت:

  فقط میگم متأسفم

 • ميثم حبيبى گفت:

  جناب دوراهى فرق کرده است فرقش اینه فرصت طلبان ودوزیستان اریکه دارقدرت شدندونیروهاى ضعیف همچون مدیر ….. سکاندارامورند.البته مردم ایران گوهرشناسندومیدانند اینها فیروزه معمولى هم نیستند.

 • دو راهی گفت:

  هر چند میگن دولت عوض شده و دولت تدبیر و امید روی کار اومده ولی من که هیچ فرقی میان استاندار و مدیران فعلی و قبلی نمیبینم
  تنها فرق اینه که دولت قبل اصولگرا بود و استاندار و مدیران هم اصولگرا بودند و دولت جدید اعتدالگرا و به نوعی اصلاح طلب ولی مدیران و مسعولین همچنان اصولگرا هستند

 • ميثم حبيبى گفت:

  درضمن شماکه خادمى ومجموعه ضعیفش راتصدیق میکنى چرامردومردانه اسم وفامیلت رابیان نمیکنى؟میدانى که چه صفاتى راچگونه نسبت میدهند؟البته شک ندارم که حرفى براى گفتن ودفاع ازخادمى ندارى. ولى اصلاح طلبان وهمقطارانشان همیشه مردومردانه همچون کوه درپاى اندیشه خودماندگارهستندوپایدار.نه هراسى ازسخنان افرادناشناسى مثل شمادارندنه اززندانهاوتهدید

 • ميثم حبيبى گفت:

  درود.این ادبیات ادبیات اصولگرایانه اى ست.درضمن اصلاح طلبان نه نیروى سوخته دارند.دراین یک سال واندى دربرابرتمام انتصابهاى ضعیف خادمى سکوت کردندوخون دل خوردند.افرادى که زندانهارفتندوهمیشه یارویاوراصلاح طلبان وجریان بودندبارهاایشان راتشویق به بکارگیرى ازمدیران قوى کردند.اگرامروزخادمى هامسنددارقدرتندمدیون همین ها هستندکه درظلمات شب مردونردانه درمقابل اصولگرایان وتحجرهاى شان واستفاده هاى ابزارى شان مقامت وایستادگى کردند.البته شمادرست فرمودیدکه اصولگرایان حامى ایشان هستندوپایدارهاچون بیشترین نیروهاراازاصولگرایان وسه گانه سوزهابه کارگماشتند.این درحالى ست که دولت باراى اصلاح طلبان به پیروزى رسیدوموردحمایت اصلاح طلبان است ودرمقابل اصولگرایان وحملاتشان به سیاست هسته اى دولت بازم هم اصلاح طلبان مردانه قدعلم کردندوپاسخهاى دندان شکن به تحجرهادادند.ولى اصلاح طلبان امروزهم براى کمک به دولت سکوت راشکستندتادرمجلس نمایندگان حامى روحانى راه یابندولى ازشمامیپرسم که خودرا حامى خادمى میدانى وقلمت بوى اصولگرایى میدهد.چراخادمى همراستابااصلاح طلبان درپى تغییرترکیب نمایندگان وانهم ازجنس پایداریش نیست؟

 • عارف یزدانی گفت:

  سلام
  مرد اونه که به اسم خودش مطلب بزنه

 • ..... گفت:

  جناب نویسنده بی نام لطفا یکطرفه به قاضی نرو اگر همین مهره های به قول شما سوخته نبودند معلوم نبود الان امثال جنابعالی و خادمیها را اندر خم کدام کوچه ها میجستیم.حق و حقیقت تلخ است و گرفتنی.کسی برنده این بازیست که تا آخر ثبات قدمش حفظ شود نه بادی به هرسو.منفعت طلبان دوران گذاری دارند که بالاخره سرخواهد آمد. تاریخ بهترین شاهد این مدعاست.

 • ناشناس گفت:

  مردم هستند که تعیین می کنند کی سوخته و کی نسوخته

  آنهایی که با قلم نویسنده اصولگرا سوخته معرفی شده اند همانها هستند که محبوب بوده و در قلب ملت جای دارند
  آنهایی که نه زور داشتند و نه زر و نه خیانت کردند و نه قبایی برای خود دوختند
  سوخته کسانی هستند که یا در اختلاسهای میلیاردی شریک بودند و یا دیدند و سکوت کردند

 • مرد حق گفت:

  استاندار خودش بخوبى میداند که تنها حامیان دلسوز و واقعى اش اصلاحطلبان هستند.نه اونایى که در دوران مدیریت تیمشان جز بدبختى و فلاکت و قهقرا چیزى براى استان و مردمش به ارمغان نیاوردند.نویسنده این مطلب اگر مرد بود و شهامت داشت که ابتدا هویت خود را مخفى نمیکرد و بانام خودش مطلب مینوشت.اما بعنوان یک اصلاحطلب لازمه چند نکته عرض کنم:۱-تاکنون و دراین یکسال و اندى,تنها کسان و تنها گروهى که صادقانه وخالصانه از استاندار حمایت کرده اند,همین اصلاحطلبان بوده اند.براى مثال برنامه نشست عمومى اصلاحطلبان در حسینیه الزهرا و اعلام حمایت مجدد اونا از استاندار.ضمنا در این مدت,چندین نشست هم اندیشى باحضور شخص استاندار ومجموعه اصلاحات در سالن استاندارى برگزار و درهمه انها ضمن اعلام نظرات ودیدگاهها و انتقادات دلسوزانه,مجددا از وى حمایت شد.۲-اصلاحات برخلاف باور و ادعاى پوچ و واهى نویسندهءبى نام و نشان این مقال که مشخص است سرش در کدام آخور بند است و از کجا و کدام آبشخور سیاس,چننین بلغوراتى کرده,هرگز دنبال سهم خواهى نبوده اند و در پى قدرت ومنافع(به زعم جناب نویسنده) نبوده اند۳-هرفرد و هرمجموعه اى که برسرکار مى آید طبعیتا ممکن است بعضى جاها اشتباهاتى داشته باشد که لاجرم نقد و انتقاد دلسوزانه را گریزناپذیر مى کند.و جناب استاندار و تیم مدیران هم از این امر مستثنى نبوده و نیستند و قطعا نیازمند نقد و موشکافى (انتقاد سازنده مبتنى بر راهکار)مى باشند که دراین خصوص رفتار اصلاحطلبان با استاندار دقیقا اینگونه بوده و اگر نقدى بوده رک و بى پرده و دلسوزانه با ایشان مطرح گردیده.برخلاف ادعاى واهى این جناب میرزابنویس گمنام!!و اسلاف اصولگرایش که تنها منطق و ادبیاتى که بلدند فحاشى و تهمت زنى و دروغ پراکنى است!!!۴-ایشان ادعا کرده که اصلاحات بدنبال گل آلودکردن آب براى صید ماهى است,واقعا خنده دار و شبیه یک جوک خنک و بى مایه است این ادعا.جناب نویسنده!کاش کمى هم چشم و گوش خود را به روى واقعیات باز مى کردى.هرچند معلوم است که توان تشخیص حقیقت را ندارى و به بیمارى توهم توطئه(مانند بزرگانت)دچار گشته اى.۵-همین حالا هم خصوصا میان دانشجویان وفعالان این عرصه عملکرد ضعیف و گاه خلاف شعار مجموعه استاندارى,مورد انتقاد و سرزنش است.خصوصا اونایى که دم از اصلاحطلبى مى زنند ولى درعمل از هراصولگراى دیگرى اصولگراتر اند و تنها هنرشان و افتخارشان لغو برنامه هاى مرتبط با اصلاحات و سنگ اندازى در مسیرفعالیت تشکلهاى دانشجویى است.هرچند که دیگر حناى این دوزیستان منفعت طلب و بدون شناسنامه رنگ و لعابى ندارد و همگان اتفاق نظر دارند که اینها نه اصلاحطلب که مشتى منفعت طلب ریاکار و درخدمت اصولگرایان تندرو و جزم اندیشان اند.۶-در پایان و نکته آخر, این جناب میرزابنویس بى نام الدولهءحقیر نژاد ازاین مقال چندهدف داره که مهمترینش ایجاد تفرقه واختلاف بین اصلاحات استان از یکسو با استاندار و دکتر تاجگردون از سوى دیگر مى باشد که صدالبته اصلاحطلبان و تاجگردون و استاندار باهوش تر و با سیاست تر از تصورات خام این نویسنده است که بخواهند وقت خودرا براى اینگونه یاوه سرایى ها و چرت و پرتهاى هذیان گونه تلف کنند.
  زنده باد اصلاحات….زنده باد اصلاحطلبان واقعى و دلسوز

 • ناشناس گفت:

  جناب آرام حتما سانسور نکن لطفا
  ۱اگرنویسنده محترم کمترین حقاتنیتی برای خود وگفته هایش قایل بودهویت حقیقی خویش راپنهان نمیکرد
  ۲این نوشته نشان میدهدکه مدیران ارشد ریشه ای ندارند و به بادی می افتند
  ۳این نوشته فقط به تحریک اصلاحئ طلبان علیه خادمی می انجامد
  ۴همینطور بیانگر آن است که استانداروعملکردتیم مدیریتی اوغیرقابل دفاع است
  ۵کسی حاضرنیست در ملاعام از استاندار دفاع نماید چون لابدچیزی برای دفاع ندارد
  ۶این نوشته توسط یکی از دوستان نزدیک اصلاح طلبان که تن به کارهای زیادی میدادکه فقط به منصبی برسد والبته رسید وبعدپشت سر خود راندید
  ۷وقتی تیم استاندار از نوشتن مطلب دست دومی آنهم ازنیروهای نسل سوم اصلاحات اینچنین بر می آشوبدپس معلوم است که ریشه در بیرون است وکندن آسان
  ۸تیم ایشان که نبایدازنیروهای سوخته هراسی داشته باشندپس اشکال کار کجاست؟

 • علی گفت:

  وقتی با این همه خدمتی که رضاتوفیقی بهش کرد و به او پشت کرد باید هم از پشت ضربه بخوره

 • سر نوشت هرگز از سر ننوشت! گفت:

  حیف است که مقاله را با با قیمت گذاری مشخصی بنا نهاده این، چند میگیرم تا چند بنویسم است. نه خیر دوست عزیز خودت را به چند این استاندار نچسبان که هیچ بیشتر عایدت نخواهد شد.
  بنده خدا چه کاری چه آشی چه کشکی؟
  مگر به تعریف و تمجید جیره بگیری است؟ سفره مردم به قهقرا سیر میکند. سفره راه، سفره صنعت، مسکن، کشاورزی، فرهنگ، …
  اگر در چنته چیزی دارید یک آمار مقایسه ای با دولت فلاکت زده احمدی نژاد بده که البته در آن دوره هم به غیر از بدبختی چیزی دستگیر مردم نشده است، اما این مدیریت روی سید مسعود حسینی را سفید کرده است.
  حداقل حسینی به هم قطارانش خیانت نکرد و تا آخرین روز حرف آنها را می شنید.
  البته شما ی نامعلوم هم معلوم است که با نوشتن این به ظاهر مقاله قصد همچنین کامنت هایی را هم داشتید.
  به استاندار ما سلام برسانید بگویید ببخشید که پسر عموهای خودت و بزرگواری بیشتر از این نیستند تا مسئولیت توزیع کنی و …

 • مهره سوخته گفت:

  یقینا این متن برگرفته از جناب …….. هست و اگر این آقایان اصلاح طلب مهره سوخته هستند پس چرا خودش را تا پارسال میکشت که بتواند در رکابشان حرکت کند. التماسهای جبان………… به بزرگان اصلاحات جهت پذیرش استاندار یادش رفته. حالا به وقتش ایشون هم میاد و معذرت خواهی میکنه. تعجب میکنم از مقاله یک جوان رده پایین اصلاحات چنین عکس العملی از استانداری سر بزنه

 • رعد گفت:

  آقای نویسنده ! اصلاح طلبان هیچ مهره ی سوخته ای در کشور یا استان ندارند . زیرا مهره ی سوخته کسانی هستند که نزد مردم سوختند و به مردم پشت کردند . هیچ اصلاح طلبی به مردم پشت نکرد . کت و شلوار هیچکس ندوخته بود . شما اصولگرایان دوختید که بیشترین سهم را در مدیریت استان دارید و حق دارید از خادمی دفاع کنید

 • رعد گفت:

  نویسنده این مطلب چه نوشته ؟ از کدام مزیت خادمی دفاع کرد ؟ همین که بگویید توسعه و اعتبار کافی است ؟ ای مردم ای خوانندگان خادمی هیچ نقشی در اعتبارات نداشت و ندارد . هر چه اعتبار آمد از علامرضا تاجگردون است .

 • رعد گفت:

  آقای آرام سلام . این نویسنده چرا اسم ندارد ؟ معمولا سایت ها وقتیکه خود مطلبی می نویسند و نمی خواهند به نام خودشان باشد ، به نام مطلب وارده چاپ می کنند . این مطلب را یک اصولگرا نوشته است . زیرا از ادبیاتش معلوم است . شما هم در سایت خود اصولگرا دارید و ما می شناسیم . اما اصوگلریز که از شما اطلاعات اصلاح طلبان را می گیرد . حالا یا خودت لو می دهی یا تخلیه ی اطلاعاتی می کند شما را .

پربازديد