تاریخ درج خبر : 1393/10/14
کد خبر : ۴۲۹۷۹۶
+ تغییر اندازه نوشته -

استفاده‌ از کودهای ورمی کمپوست تولید محصولات را افزایش می‌دهد

در بازدید رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد از کارگاه تولید کودهای ورمی‌کمپوست یاسوج بر نقش این محصول در افزایش عملکرد محصولات کشاورزی در واحد سطح تأکید شد.

جعفر گوهرگانی  از مجتمع تولیدی ورمی‌کمپوست مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد بازدید کرد.

DSC_0288

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد در این بازدید اظهار کرد:‌سیاست این سازمان حمایت از واحدهای تولیدی است که اصول علمی و استانداردهای لازم را رعایت می‌کنند.

وی افزود: استفاده از کودهای آلی و ارگانیک به ویژه کود ورمی‌ کمپوست می‌تواند افزایش کمی و کیفی محصولات زراعی و باغی را به همراه داشته باشد.

گوهرگانی بیان کرد: استفاه از این کودها کمک شایانی به افزایش حاصلخیزی خاک و بهبود ساختاری و فیزیکی خاک و بالا بردن میکرو ارگانیسم‌‌های مفید خاک می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اهمیت توجه به تغذیه خاک و گیاه تصریح کرد: استفاده از کودهای آلی به ویژه ورمی‌کمپوست‌ها جذب عناصر غذایی را افزایش می‌دهد.

وی ادامه داد: در جهت تولید محصولات سالم و ارگانیک استفاده از کودهای آلی در باغات میوه و گلخانه‌های سبزی و صیفی امری ضروری به نظر می‌رسد که استفاده از این نوع کودها به کشاورزان توصیه می‌شود.

گوهرگانی ابراز داشت: کودهای آلی و ورمی‌کمپوست در شرایط کم آبی می‌توانند ظرفیت نگهداری آب در خاک را به ویژه در محیط ریشه گیاه افزایش چشمگیری دهد.

وی رفع و کاهش مشکلات واحدهای تولیدی را ضروری خواند و گفت: واحد تولیدی ورمی‌کمپوست پناهی در شهر یاسوج حمایت می‌شود که امید است شیوه‌های اصولی تولید این نوع کود در این واحد روز به روز بهتر از گذشته در دستور کار قرار گیرد.

پناهی، مدیر کارگاه تولیدی کودهای ورمی‌کمپوست نیز در این بازدید برخی مشکلات این واحد تولیدی را با رئیس سازمان جهاد کشاورزی در میان گذاشت و گفت: کود ورمی‌کمپوست تولیدی این واحد از استانداردهای علمی برخوردار است.

وی گفت:‌ کود ورمی‌کمپوست تولیدی در این واحد آزمون‌های لازم را انجام داده و اثرگذاری این محصول در افزایش تولید محصولات کشاورزی اثبات شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد