تاریخ درج خبر : 1393/10/14
کد خبر : ۴۲۹۷۹۹
+ تغییر اندازه نوشته -

۲ هزار هکتار از عرصه‌های جنگلی بویراحمد احیا شد

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بویراحمد از احیای ۲ هزار هکتار از عرصه‌های جنگلی این شهرستان خبر داد.

سعید نظری با اشاره به تهدیداتی که حیات جنگل‌های غنی کهگیلویه و بویراحمد را با مخاطره مواجه کرده است، اظهار کرد: احیای مراتع و جنگل‌های شهرستان بویراحمد در یک سال اخیر به صورت جدی مورد توجه قرار گرفته است.

۱۳۹۳۰۶۲۱۰۰۰۱۳۵_PhotoA

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بویراحمد با اشاره به اینکه در حال حاضر به دلایل مختلف جنگل‌های استان قدرت رشد و توسعه خود را از دست داده‌اند، بیان کرد: علاوه بر عوامل طبیعی مانند پدیده خشکسالی، رشد شهرنشینی و توسعه جوامع انسانی باعث حذف بخش عظیمی از جنگل‌های استان و به خصوص شهرستان بویراحمد شده است.

نظری با بیان اینکه طرح احیای مراتع و جنگل‌های بویراحمد در یک سال اخیر با شدت بیشتری دنبال شده است، گفت: در سال جاری بیش از ۷ هزار هکتار از مراتع استان زیر کشت گیاه آنغوزه رفته که این موضوع خود به عنوان نقطه عطفی در زمینه احیای مراتع خواهد بود.

این مسئول در منابع طبیعی شهرستان بویراحمد بیان کرد: در دو ماه اخیر نیز کار احیای ۲ هزار هکتار از جنگل‌های شهرستان بویراحمد در مناطق مختلفی از جمله توپ‌عبدلله، تولگهی، لوداب، تنگ‌سرخ، راهمالی و کاکان انجام گرفت.

وی تصریح کرد: در این طرح که با حضور کارشناسان مجرب منابع طبیعی استان و بر اساس مطالعات علمی انجام گرفته، بذر درخت بلوط، بادام اسکوپیا و ارژن در مناطق مورد نظر کشت شد.

نظری بیان کرد: با توجه به سازگاری‌های موجود در درخت بادام و نیز خطراتی که حیات درختان بلوط را در برخی مناطق بویراحمد تهدید می‌کند، کاشت و احیای این دو گون در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان بویراحمد خاطرنشان کرد: در کنار احیای جنگل‌های استان کار حفاظت از گونه‌های جنگلی با حضور جنگلبانان و قرقبانان با حساسیت کامل در حال انجام است و اداره منابع طبیعی اجازه هیچ‌گونه تخطی و تعرض به عرصه‌های جنگلی را نخواهد داد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد